Складові здоров'я

r

Здоров'я  — це  «стан повного фізичного, духовного й соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб та фізичних дефектів»Здоров'я значною мірою залежить від умов жит­тя і праці, що визначаються політичним устроєм і рів­нем соціально-економічного розвитку держави, а також від екологічних і географічних чинників навколишнього середовища. Головним же чином воно залежить від спо­собу життя людини, її духовності, світогляду, ставлен­ня до власного здоров'я та до інших людей і природи .Згідно даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), здоров'я визначається надзвичайно різними складовими. Вони взаємопов'язані, й кожна з них робить свій внесок у здоров'я лю­дини. Людину вважають здоровою тільки тоді, коли вона здорова фізично, соціально, психічно і духовно.

Психічне здоров'я

r

Психічна складова здоров'я  включає в себе здатність правильно оцінюватий сприймати свої почуття та відчуття, свідомо керувати своїм емоційним станом.

Соціальне здоров'я

r

— складова, що окреслює ефективну взаємодію люди­ ни із соціальним середовищем (сім'я; колектив учнів у класі, гуртку; суспі­льство). Відповідний соціальний статус людини, вміння спілкуватися з навколишніми дає змогу створити належні умови для формування і зміцнення здоров'я.

Духовне здоров'я

r

 — основа здоров'я, що показує самовдоскона лення і духовний розвиток особистості, який виявляється у розумінні  сутності довкілля, набутті унікальної властивості вибору власної віри

Фізичне здоров'я

r

Фізичне здоров’я  людини залежить від того, наскільки добре виконують свою роботу опорно-рухова, кровоносна, травна, нерво­ва, видільна та інші системи організму.