Наркозалежність

Наркоманія – це хвороба, викликана систематичним вживанням
речовин, які включені до списку наркотиків. Вона проявляється
психічною, а іноді й фізичною залежністю від різних обставин

r

Діагноз «наркоманія» ставлять лише тоді, коли захворювання виникло від вживання засобів, внесених до офіційного списку наркотичних речовин. Якщо захворювання викликане вживанням засобів, не внесених у перелік наркотичних речовин, ставлять діагноз «токсикоманія». 

Зміна поведінки

байдужість, втрата інтересів до колишніх захоплень, прогули на роботі, в школі

відхід від колишніх друзів, поява нових "дивних" знайомих

наростаюча прихованість, прагнення до усамітнення

поява брехливості

постійний пошук грошей

зміна апетиту

Наркоманія в Україні

r

За оцінками незалежних експертів кількість наркозалежних в Україні — 1,5-2 мільйона осіб, що в десятки разів перевищує різні офіційні цифри. 2010 року, МВС констатувало, що кожен із семи тяжких злочинів вчинено у сфері обігу наркотиків.Того ж року Міністерство охорони здоров'я повідомило, що «від 8 % до 26 % школярів у віці 13-16 років пробували наркотики хоча б один раз». Нині наркозалежність помолодшала до 10-11-ти років. Деякі фахівці у 2013 році вважали, що Україна послідовно прямує до національної катастрофи: кількість наркозалежних зростала в геометричній прогресії[9].За дослідженнями МБФ «Альянс громадського здоров'я», оціночна кількість людей, які вживають наркотики ін'єкційно, становить 350 тисяч осіб на 2019 рік, із них 317 тис. проживають на території підконтрольній Україні. Складним і табуйованим в Україні залишається питання жіночої наркозалежності. Як свідчать дослідження, оціночна кількість жінок, які вживають наркотики інєкційно, становить понад 115 тис. осіб.За свідченнями організацій, що працюють із наркозалежними жінками, найбільш поширеними проблемами є доступ до програм замісної-підтримувальної терапії (ЗПТ), зокрема труднощі з транспортом через обмеження у зв'язку із COVID-19; зростання домашнього насильства, у тому числі через карантин; відсутність надання медичної допомоги та дискримінація медичними працівниками через діагноз наркозалежність; незаконне позбавлення батьківських прав; порушення прав працівниками правоохоронних органів тощо.Особливо гостро в Україні відчуваються проблеми доступу наркозалежних жінок до замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), медичної допомоги та у питання позбавлення батьківських прав. Наразі непоодинокі випадки, коли органи соціальної опіки забирають дітей, дізнавшись про діагноз “наркозалежність”, і це відбувається, незважаючи на лікування жінки медичними препаратами ЗПТ та повну відмову від наркотиків

a

Міфи про наркотики

Існують погані й хороші наркотики

Деякі наркотики не шкодять вашому розуму

До більшості наркотиків не звикають

Алкоголь не є наркотиком

Марихуана не шкідлива

Екстазі безпечніший за інші наркотики

Наркотики сприяють творчості

Факти про наркотики

Будь-який наркотик – ОТРУТА

Всі наркотики впливають на розум

Люди вживають наркотики, щоби позбавитись від неприємних відчуттів

Коли дія наркотика скінчиться, людина захоче ще

Алкоголь – найрозповсюдженіший наркотик

Марихуана пошкоджує легені, нерви й мозок

Наркотики заважають творчості

Наркотики приглушують усі ваші відчуття

До наркотиків та психоактивних речовин відносяться:

опіїди

канабіноїди

алкоголь

галюциногени

психостимулятори

тютюн

розчинники

снодійні

Наркотики руйнуть:

Наркотики руйнуть:

мозок і нервову систему

кістковий мозок

серце

статеві органи

печінка

Чим страшні наркотики

r

Наркотики страшні тим, що навіть одноразове їх уживання може призвести до наркотичної залежності. У зв’язку з фізіологічними особливостями організму наркотична залежність розвивається у підлітків набагато швидше, ніж у дорослих. Відомі випадки, коли перші ж експерименти підлітка з наркотиками закінчувалися смертю.