Catégories : Tous - допомога - права - захист - здоров'я

par Таня Ковтун Il y a 6 années

341

Люди з інвалідністю

Інвалідність визначається як соціальна недостатність, що виникає через стійкі розлади функцій організму, викликані порушенням здоров'я. Це обмежує життєдіяльність людини і потребує соціального захисту та допомоги.

Люди з інвалідністю

Люди з інвалідністю

Інвалідність — соціальна недостатність внаслідок обмеження життєдіяльності людини, яка викликана порушенням здоров'я зі стійким розладом функцій організму, що призводить до необхідності соціального захисту і допомоги.

При характеристиці стану мобільності інваліда можливі три градації

Всі члени суспільства мають ті ж права людини - вони включають громадянmські, культурні, економічні, політичні і соціальні права. Прикладами таких прав є наступні:

Всі інваліди мають право на свободу від дискримінації в здійсненні їх прав. Це включає право на свободу від дискримінації за ознакою інвалідності, а також по будь-яким іншим ознакам, таким, як раса, колір шкіри, мова, релігія, політичні або інші переконання, національне або соціальне походження, майнове, становище або інше положення.

- не здатен до самостійного пересування.
- змушений користуватися для пересування допоміжними пристосуваннями;
- здатність до самостійного пересування;

При визначенні здатності інваліда до самообслуговування можливі наступні градації

Матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення інвалідів здійснюється у вигляді грошових виплат (пенсій, допомог, одноразових виплат), забезпечення медикаментами, технічними й іншими засобами, включаючи друковані видання із спеціальним шрифтом, звукопідсилюючу апаратуру та аналізатори, а також шляхом надання послуг по медичній, соціальній, трудовій і професійній реабілітації, побутовому та торговельному обслуговуванню.

- не може себе обслужити.
- обслуговує себе частково;
- обслуговує себе повністю;

Здатність до самообслуговування включає

Здатність до самообслуговування - це здатність самостійно задовольняти основні фізіологічні потреби, виконувати повсякденну побутову діяльність і навички особистої гігієни.

- прибирання приміщення (підмітання й миття підлоги, вікон, витирання пилу й інше).
- дотримання особистої гігієни: миття обличчя, усього тіла, волосся, причісування, чищення зубів, підстригання нігтів, гігієна після фізіологічних відправлень;
- задоволення основних фізіологічних потреб

За ступенем виразності функціональні розлади підрозділяють на

Розлад особистості — збірний термін для групи психіатричних діагнозів, — ряд клінічно значущих станів та поведінкових типів, які мають тенденцію до стійкості і є виразом характеристик властивого індивідууму стилю життя та способу ставлення до себе та інших. Деякі з цих станів і типів поведінки з'являються досить рано у процесі індивідуального розвитку як результат впливу конституціональних факторів і соціального досвіду, у той час як інші набуваються пізніше

- значно виражені.одтема
- виражені;
- помірно виражені;

В основі класифікації інвалідів лежать

Інвалід (від лат. іnvalidus - безсилий, хворий). Відповідно до Декларації про права інвалідів (ООН, 1975 р.) інвалід - це будь-яка особа, що не може самостійно забезпечити повністю або частково потреби нормальної особистісного та (або) соціального життя в силу недоліку, будь то вродженого чи ні, його (або її) фізичних або розумових можливостей. На нашу думку, поняття "інвалід" необхідно відносити не стільки до суб'єкта життєдіяльності, стільки розглядати його як соціальне явище, а саме результат взаємодії психофізичних обмежень та бар'єрів соціального характеру.

7. Ступінь зниження працездатності - обмеженість в самообслуговуванні, можливість участі в трудовому процесі та інше.
6. Наслідки для суспільства - необхідність фінансової підтримки, втрата працездатного члена суспільства та ін.
5. Наслідки для сім'ї - необхідність догляду за інвалідом, фінансове навантаження на сім'ю, порушення соціальних зв'язків.
4. Наслідки для самої особистості - обмеження або втрата незалежності, соціальної інтеграції, професійних можливостей і таке інше.
3. Характер пошкодження, наприклад, функціональна обмеженість, порушення соціальної поведінки та ін.
2. Тривалість інвалідності - тимчасова, довгострокова, постійна.
1. Причини, що викликали інвалідність, наприклад, природжена патологія, хвороба, травма та ін.

Основними причинами інвалідизації у дітей

Дитина-інвалід – особа віком до 18 років (повноліття) зі стійким розладом функцій організму, зумовленим захворюванням, травмою (її наслідками) або вродженими вадами розумового чи фізичного розвитку, що призводить до обмеження нормальної життєдіяльності та викликає необхідність надання їй соціальної допомоги і захисту.

- вроджені патології (генетичні порушення, алкогольне ураження плоду і таке інше).
- травми різного характеру (опіки, механічні травми і таке інше);
- соматичні захворювання (онкологічні, інфекційні т таке інше);
травма під час пологів, неврологічні порушення, що виникли в період пологів;