Catégories : Tous - журналістика - спорт - інформація

par Аліна Братковська Il y a 1 année

249

Спортивна журналістика

Спортивна журналістика займається збором, обробкою та поширенням актуальної інформації про спортивні події через різні канали масової комунікації, включаючи пресу, радіо, телебачення та інтернет.

Спортивна журналістика

Спортивна журналістика

Спортивна журналістика — один із жанрів журналістики, передбачає збір, обробку та поширення актуальної спортивної інформації через канали масової комунікації (преса, радіо, телебачення, інтернет), що ґрунтується на спеціальному предметі розгляду та аудиторії. Крім того, це і сукупність всіх продуктів діяльності спортивного журналіста, предмет вивчення і викладання.

Трансляція

Трансляція-прямий ефір.

Художньо-публіцистичні жанри

Фейлетон

Фейлето́н (фр. feuilleton — «аркушик») — сатиричний жанр художньо-публіцистичної літератури, що висміює негативні явища в суспільному житті.

Нарис

На́рис — невеликий твір художньо-публіцистичного жанру, у якому зображено дійсні факти, події в житті конкретних людей.

Есе

Есе – це жанр літературної прози невеликих обсягів та вільної композиції.

Класифікації спортивного коментаря

Синхронний

Синхронний коментар — роз'яснення відбувається дії журналістом, використовуваний зазвичай при огляді декількох етапів в рамках одного змагання.


Полярний

Полярний коментар — роз'яснення спортивної події з різних точок зору, фахівцями, компетентними у цій галузі.


Розширений

Розширений коментар, який дає можливість детально розповісти про події спортивній події.


Цікавинки

Презентація
Гугл-форма
Електронна таблиця
Теоретичні відомості

Жанри спортивної журналістики

Публіцистичні

До публіцистичних жанрів належать: есе, нарис, замальовка, фейлетон, памфлет, гумореска, байка, пародія, хроніка, портрет.

Квазіжанри

З розвитком спорту, проведенням олімпійських ігор, чемпіонатів з певних видів спорту, динамічно почав також розвиватись жанр спортивної журналістики. Жанр охоплює не тільки друковані репортажі, а також і трансляцію та коментування змагань. За багатьма класифікаціями та в багатьох країнах жанр спортивної журналістики не вважається істинним жанром журналістики. Жанр передбачає досконале знання тематики, правил командної гри, швидке уміння чітко коментувати події під час гри.

Аналітичні

Аналітичні жанри

До них відносять: рецензію, огляд, коментарі, кореспонденцію, статтю, розслідування. Предметом журналістського розслідування зазвичай є яке-небудь велике негативне явище.

Інформаційні жанри

Інтерв'ю

Інтерв'ю́ ( interview) — бесіда, вибудована за певним планом через безпосередній контакт інтерв'юера з респондентом з обов'язковою фіксацією відповідей. В соціології використовується як один з основних методів збору первинної соціологічної інформації.

Репортаж

Репорта́ж — інформація, повідомлення, розповідь в періодичних виданнях, у радіо- і телепередачах про важливі події суспільного життя, а також мистецької та літературної дійсності, матеріал з місця подій.

Замітка

Стабільну версію було перевірено 16 травня 2022. Замітка — жанр інформаційної журналістики. Основою замітки є новина, яку журналіст описує, відповідаючи на запитання: «що трапилось?», «де трапилось?», «коли це трапилось?», «хто брав у цьому участь?», «як це трапилось?», «чому це трапилось?».

Аналітичні жанри

Бесіда

- Бесіда, нарівні з інтерв'ю, є важливим аналітичним жанром журналістики, що має форму діалогу або полилога. Бесіда аналітичного характеру досить широко використовувалася на сторінках преси протягом багатьох років.

Коментар

Влучну ремарку також інколи називають коментарем. Коли ж ми говоримо про коментар як журналістський жанр, то маємо на увазі текст, побудований за законами доведення, який аналізує актуальну суспільну подію. Зверніть увагу на те, що предметом відображення коментаря є саме подія, яка породжує у автора певні думки.



Стаття

Стаття — це жанр журналістики, в якому автор ставить завдання проаналізувати суспільні ситуації, процеси, явища, перш за все з точки зору закономірностей, що лежать в їх основі. Такому жанру як стаття властива ширина практичних узагальнень, глибокий аналіз фактів і явищ, чітка соціальна спрямованість.