par Катя Ходинчак Il y a 3 années
194
Plus de détails
9. Якщо 12 ночей поспіль ви спатимете всього по 6 годин, стан вашого організму буде таким, як при наявності 0,1% алкоголю в крові – невиразне мовлення, порушення рівноваги, погіршення пам'яті. Іншими словами, це стан сп'яніння.
8. Військові дослідники виявили, що, якщо ви виспитеся заздалегідь (наприклад, лягаючи спати раніше протягом декількох днів), позбавлення сну не буде таким важким.
7. Одна з теорій про те, чому нам необхідно спати, твердить, що під час сну наш мозок упорядковує спогади та враження, які він отримав протягом дня.
6. Проте, навряд чи ви відноситеся до цієї групи людей. Тих, кому пощастило висипатися за декілька годин, не більше 5% на Землі. Більшості людей потрібно 8 годин сну. Але близько 30% не дозволяють собі спати більше шести годин на ніч.
5. Дослідження показали, що мутація в гені DEC2 дозволяє деяким людям повністю висипатися за чотири години сну вночі.
4. Аналіз добових біоритмів людини показує, що найбільш природний час для денного сну – між 14.00 та 16.00 годинами. Хоча сон у другій половині дня більше сприяє відновленню організму, невеликий відпочинок близько полудня підвищує творчий потенціал.
3. Одне невелике дослідження показало, що гра на діджеріду (музичний духовий інструмент) сприяє поліпшенню сну, тому що зміцнює м'язи, які беруть участь у процесі дихання.
2. Здригання тіла, коли ми засинаємо – дуже поширене явище. Воно абсолютно не шкідливе і називається "гіпнотичні ривки".
1. Знайомі запахи допомагають формувати спогади у мозку під час сну, поліпшуючи продуктивність вашого навчання.
Якщо у людини відсутні які-небудь проблеми пильнування, пов'язані з поганим сном наприклад: то означає, його сон адекватний, і відчуття безсоння пов'язане з чимось іншим
втома
пам'яті і погіршення настрою
зниження концентрації
денна сонливість
Хронічне безсоння є чинником підвищеного ризику таких захворювань: Воно погіршує течію артеріальної гіпертонії.
метаболічний синдром
зниження пам'яті
депресія
цукровий діабет
ішемічна хвороба серця
серцева недостатність
інсульт
Жінки страждають від безсоння майже в 2 рази частіше за чоловіків. Вчені пов'язують це зі змінами гормонального статусу жіночого організму, такими як менструальний цикл, менопауза або вагітність.
Хронічним називають безсоння, що триває більше 6 місяців.
у літніх чоловіків - пробудженнями серед ночі або рано вранці з неможливістю знову заснути.
у літніх жінок безсоння частіше проявляється труднощами засипання
вторинне яке виникає внаслідок інших захворювань. Існує близько 50 причин вторинного безсоння.
первинне, коли лікарям не вдається визначити причини, що призводять до нього
страждає в середньому близько 20% населення земної кулі, а серед людей літнього віку ця цифра досягає 50-60%.