Catégories : Tous - театр

par Ира Писаренко Il y a 4 années

345

Тетр Діоніса

Театр Діоніса, розташований в Афінах, має багату історію. Спочатку побудований і використовуваний для театральних вистав, він був покинутий в кінці V століття і перетворений на двір християнської базиліки.

Тетр Діоніса

Тетр Діоніса

В кінці V століття театр був покинутий. Його оркестру стала закритим двором для християнської базиліки. Згодом вона також була зруйнована. Театр був знову відкритий в 1765 р А в 1895 році під керівництвом археолога і грецького архітектора Вільгельма Дерпфельда тут провели велику археологічну реставрацію. Але повністю відбудувати сцену театру так і не вдалося. Ця пам'ятка Греції цікава також з точки зору театральної культури. Виступи в Афінах проходили 2 рази в рік: під час Великих Діонісій (в цей період влаштовувалися театральні змагання) і Малих Діонісій. У цей період городяни не працювали. Якщо публіці не подобалася п'єса, глядачі могли закидати акторів і зажадати іншу постановку.

Зовнішній прояв зв'язку театру з культом Діоніса і пам'яті про релігійний початок театру виражався у зведенні вівтаря Діоніса, який перебував у орхестрі. Храм Діоніса в Афінах був зведений на тій ділянці схилу, де попередньо знаходились два храми Діоніса Визволителя. Афінські ж актори пізніше утворювали товариства під назвою «діонісовські майстри».

Театр Доніса в Афінах був побудований на південно-східному схилі акрополя близько 6 ст. до н.е. у добу правління афінського тирана Пісістрата. Театр вміщував до 17 000 глядачів.[2] З тих пір його багаторазово перебудовували, тож встановити первинний вигляд не видається можливим. Достеменно відомо, що донині зберігся театр римської доби.

Цікаві факти

Кожен спектакль на сцені театру показувався лише одного разу, повторний показ був винятком із правил.
Якщо глядачам не подобалася постановка, гра акторів або сама п'єса, вони тут же могли висловити своє невдоволення гучними криками і освистання, і зажадати відразу ж показати інший спектакль.
Під час Діонісій жителі Афін не працювали, а вирушали подивитися виставу.
Щоб акторів добре було видно з далеких місць, вони надягали спеціальні сандалі на високій платформі, які називалися котурни.
Театральне життя в античні часи мала свої відмінні риси. Зокрема, цікаво, що чоловічі, і жіночі ролі завжди виконувалися чоловіками.

Якщо говорити про театральні постановки давніх часів, варто зауважити, вони, звичайно ж, істотно відрізнялися від того, що може сьогодні побачити театрал. Спочатку в Стародавній Греції публіка могла спостерігати за діями всього лише одного актора, який «розповідав» глядачам про долю того чи іншого героя під «акомпанемент» хору. Трохи пізніше в спектаклі брали участь вже кілька акторів, а й їх художні можливості були обмежені. Вся справа в тому, що кожен актор черзі одягав на себе маску певного персонажа, і всі його майстерність зводилося до вміння грамотно і вправно володіти голосом і тілом. А публіка того часу вела себе досить своєрідно. Якщо в наші дні театральні постановки, в разі успіху закінчуються оваціями і криками «Браво!», А в разі провалу - тишею, то в стародавні часи було, м'яко сказати, трохи інакше. Хороший спектакль зустрічали також бурхливо: шквал оплесків і захоплені крики. Однак глядачі, які з якоїсь причини не розуміли і не приймали спектакль, зовсім не мовчали. У разі провалу театр також «вибухав», але на цей раз невдоволенням: свист і тупіт були чутні далеко від місця розташування театру. Крім цього, розлючена публіка могла закидати учасника театральної дії камінням, вимагаючи почати іншу п'єсу. Актор повинен був доставити публіці задоволення і починав іншу виставу, якщо залишався живий.

Главная тема

Театр Діоніса спочатку був дерев'яним і служив ареною для проведення урочистостей. Виступи в ньому проходили двічі на рік - під час Малих Діонісій і Великих Діонісій. Під час останніх проводилися театральні змагання. Зазвичай змагалися три драматурга, кожен з яких ставив три трагедії і одну сатірову драму. Змагалися також автори комедій, які ставили по одній п'єсі. Результати фіксувалися в особливих написах - дидаскалами, які зберігалися в афінському державному архіві.

найдавніший театр Греції та найдавніший у світі театр, побудований з каменю. Був частиною капища, присвяченого богові Діонісу, та основним місцем проведення урочистих святкувань культу Діоніса — Діонісій. Афінський театр Діоніса став прототипом усіх античних та навіть сучасного театру.