a Юлия Шкеринда 3 éve
345
Még több ilyen
Сонце — це найближча до Землі зірка середньої величини. Сонце сформувалось з хмари газу та пилі приблизно 5 мільярдів років тому. Воно, як і усі зорі, — величезна розжарена газова куля.
Малі тіла Сонячної системи — астрономічні об'єкти Сонячної системи менші за планети. У Сонячній системі, окрім Сонця і восьми великих планет, є так звані малі тіла. Це малі планети або астероїди, комети, метеорні тіла або метеороїди і міжпланетний пил.
Чума́цький Шлях, також Молочний Шлях, Галактика; — власна назва галактики, у якій розташована наша Сонячна система, а також усі зорі, які ми бачимо неозброєним оком.
Три основні структурні області Сонця включають: Ядро – центр Сонця, що становить 25 відсотків його радіусу. Радіативна зона – Поле, що безпосередньо оточує ядро, що становить 45 відсотків його радіусу. Конвективна зона – Найбільш зовнішнє кільце Сонця, що становить 30 відсотків його радіуса.
Сонце справляє багатоплановий вплив як на живу, так і на неживу природу Землі. Основний вплив відбувається через видиме випромінювання, ультрафіолетове випромінювання, випромінювання в більш коротких діапазонах довжин хвиль і через корпускулярні потоки сонячного вітру.
Со́нячна систе́ма — планетна система, що включає в себе центральну зорю — Сонце, і всі природні космічні об'єкти (планети, астероїди, комети, потоки сонячного вітру тощо), які об'єднуються гравітаційною взаємодією[6]. Сонячна система є частиною значно більшого комплексу, який складається із зірок і міжзоряної речовини — галактики Чумацький Шлях.