Kategóriák: Minden - медіа - соціальні

a Виктория Букатар 4 éve

424

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це яв�

Інтернет-залежність є серйозним психічним розладом, що проявляється нав'язливим бажанням постійно перебувати онлайн. Люди, які страждають від цього розладу, часто втрачають зв'язок з реальним світом, віддаючи перевагу віртуальному спілкуванню на шкоду живим контактам.

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це яв�

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це явище може спричинити стан, у якому людина фокусуватиметься на віртуальному, а не реальному світі

Про інтернет-залежність

За світовою статистикою, серед загального числа дорослих користувачів Інтернету мережеголіків — від 3 до 5 %. Для них характерні самоізоляція, втрата орієнтирів, неврівноваженість, розгубленість, неохайність, байдуже ставлення до близьких. Людям, залежним від Інтернету, кортить заходити в Інтернет, перевіряти електронну пошту та оновлення в соціальних мережах.
За статистикою, 54 % користувачів у віці від 13 до 23 років проводять в онлайні щоденно до 3 годин, ще 31 % сидить — 4-6 годин. Існує категорія людей, яка живе віртуальним життям, тобто користується інтернетом 10 годин на добу і більше. Більше 45 % всіх опитаних заявили, що не уявляють життя без комп'ютера та інтернету. Це значно більша частка, ніж для будь-якого іншого медіа-пристрою (наприклад, 28 % молодих людей не можуть жити без мобільного телефону, 11 % — без телевізора).
Багато людей почали використовувати інтернет не тільки для роботи чи пошуку інформації, а як засіб соціального життя. Згодом з'явились чати, сайти знайомств, соціальні мережі, тощо.

Можлива класифікація і різновиди

постійне коментування записів у соцмережах.
сексуальна захопленість — постійне користування порносайтами;
ігрова залежність;
хворобливе захоплення листуванням та сайтами знайомств, значне переважання останніх над живим спілкуванням;
постійний перехід між сторінками, часто без жодної мети;
участь у онлайнових фінансових операціях. Це можуть бути гра на гроші, інтернет-магазини, аукціони, Форекс тощо;

Вплив на організм людини

Ця залежність базується на прагненні особи отримати «відчуття віртуального світу». Внаслідок цього залежна людина прагне отримувати чергову «комп'ютерну дозу». Коли ж можливості зануритися у комп'ютерний світ немає, то може наступити істерика (часто у дітей).
Внаслідок відсутності необхідної для підтримання форми фізичної активності розвивається гіподинамія, захворювання очей (особливо короткозорість), порушується постава хребта, грудної клітки, зменшується амплітуда дихання. Також така людина може не отримувати достатньо кисню, оскільки проводить багато часу в приміщенні. У залежної людини можуть розвинутися проблеми у стосунках, агресивність.
Науковці академії наук Китаю, провівши високоточне дослідження — магнітно-резонансну томографію, довели, що інтернет-залежність згубно впливає на мозок людини. Як зазначають дослідники, вплив цього виду залежності на організм людини (а особливо на головний мозок) є подібним до впливу, який на собі відчувають наркозалежні та алкоголіки

Кіберсексуа́льне ва́блення - специфічний підтип інтернет-залежності. Причини:

фінансові проблеми.
відмова він підтримка сім'ї і друзів;
розбіжності в підходах до виховання дітей;
сексуальна незадоволеність;
недостатнє спілкування;

Прояви

нездатність контролювати час, проведений в мережі;
порушення сну або концентрації уваги;
дратівливість, депресія, знервованість, труднощі у спілкуванні з людьми в реальному житті.
розумове або фізичне виснаження;
непереборне бажання вийти в інтернет;