a Анна Рибак 6 éve
373
Még több ilyen
Армія Української Народної Республіки (у радянській та російській пропаганді відома як «петлюрівці») — у період з лютого 1917 по квітень 1918 року — збройні формування Української Народної Республіки, створені на основі українізованих частин російської армії, українізованих частин австро-угорської армії («українських січових стрільців» та інших), формувань (військовополонених-українців Німеччини та Австро-Угорщини), колишніх військовополонених-галичан («січових стрільців») та загонів добровольців — «гайдамакiв», «вільного козацтва» та інших; з жовтня 1918 по листопад 1920 року — регулярна армiя Української Народної Республіки
.
Оверкій Аверкій Матвійович Гончаренко нар. 22 жовтня 1890 пом. 12 квітня 1980 році
Закінчив Прилуцьку гімназію. Брав участь у боях під Крутами у званні сотника (командир куріня 1-ої ім. гетьмана Б.Хмельницького Юнацької Військової школи) і комендант оборони Бахмача в 1917 р. Потім служив в дивізії СС Галичина.
Гончаренко народився 22 жовтня 1890 року в селі Дощенки на Полтавщині. В 1912 році закінчив з відзнакою Чугуївську військову школу і був призначений до Кубанського полку російської армії. В часі першої світової війни (1914-17) командував батальйоном, одержав ранґу капітана, викладав тактику в школі прапорщиків та був нагороджений найвищим відзначенням за бойові заслуги - Хрестом Святого Георгія з мечами. У 1917-20 рр. був в Армії УНР: командиром куріня Юнацької Військової школи, губерніальним командантом Поділля, та начальником канцелярії Головного Отамана Симона Петлюри. Підполковник Армії УНР.
Російська Радянська Федеративна Соціалістична Республіка, до 21 січня 1937 — Російська Соціалістична Федеративна Радянська Республіка, РСФРР (рос.Росси́йская Социалисти́ческая Федерати́вная Сове́тская Респу́блика), до 19 липня 1918— Російська Радянська Республіка (рос. Росси́йская Сове́тская Респу́блика) — офіційна назва російської комуністичної держави, яка була утворена внаслідок збройного повстання більшовиків проти Тимчасового Уряду демократичної Російської республіки в листопаді 1917 (Жовтневий переворот).
Микита Михайлович Муравйов (1795 — 1843) – декабрист, один з найважливіших ідеологів руху.
Народився Микита в дворянській родині в Петербурзі. Перша освіта в біографії Н. Муравйова було отримано будинку. Потім він поступив в Московський університет, після закінчення якого почав працювати реєстратором у Департаменті Міністерства юстиції.
1812 рік в біографії Н.М. Муравйова позначений вступом в армію.
Вже у 1813 році він став прапорщиком. Микита Муравйов брав участь у боях під Дрезденом, Гамбургом, воював проти Наполеона. З 1817 року був масоном, входив до складу ложі «Трьох чеснот». У 1820 році звільнився в отставку по прошению, потім служив у Гвардійському генеральному штабі.
Муравйов сприяв утворенню Союзу порятунку, Союзу благоденства. Будучи завзятим активістом, на одному із зібрань в 1820 році висловив ідею встановлення республіканської форми правління шляхом проведення збройного повстання.