Kategóriák: Minden

a Tykhonchuk Zhenya 5 éve

339

Аніме

Японська анімація, відома як аніме, охоплює широкий спектр форматів і жанрів. До основних форматів належать OVA, призначені для відеоносіїв, TV-Special як бонусні серії до телесеріалів, фільми для кінотеатрів, телесеріали із серіями, що виходять регулярно, та ONA, створені для Інтернету.

Аніме

Аніме

Символіка

Дуже важливий одяг персонажів, особливо у фентезі. По ньому можна дізнатися рід занять персонажа.
Іноді герої непритомніють, якщо уражені чимось до глибини душі.
Карикатурно-маленькі (тібі) зображення героїв — ознака того, що герой поводиться по-дитячому.
Розмір очей і ступінь їх блиску показує молодість героя, його відкритість світу.
Колір волосся часто позначає характер героя: руде — запальний, біле — спокійний, чорне — щось середнє. Тут слід враховувати, що для темноволосих японців чорний колір волосся є нейтральним, а інші підкреслюють якусь відмінність від середнього.

Формат аніме

ONA (англ. Original Network Animation, «Анімація, створена для мережі Інтернет») — аніме, спеціально створене для розповсюдження в Інтернеті.
TV-Special (Додаткова або бонусна серія) — іноді довша, іноді не пов'язана з базовим сюжетом телесеріалу історія, показана у формі окремої серії по телебаченню.
Фільм — аніме, призначене для показу в кінотеатрі.
OVA (англ. Original Video Animation, «Анімація, створена для продажу на відео») — аніме, створене спеціально для випуску на відеоносіях, таких як відеокасети або DVD.
Телесеріал (TV) — аніме, що складається з безлічі коротких розділів (серій), призначене для показу по телебаченню з певною періодичністю (зазвичай одна серія в тиждень).

Етимологія

Японське слово «аніме», що означає «анімація», пускає коріння до англійського слова «animation» (яп. アニメーション)[1], запозиченого та скороченого до трьох складів. Не зважаючи на більшу поширеність скороченої форми — «аніме» — обидва слова мають однакове значення в японській мові: вони позначають будь-яку анімацію, незалежно від її стилю та країни виробництва[6][7]. За розповсюдження японської анімації за межі Японії, слово стало входити в ужиток інших мов як позначення анімації, яку виробляють у Японії або що має характерні для неї стилістичні ознаки.

Структура серії

доповнення
анонс
фінальний ролик
частина "Б"
реклама
заставка
частина "А"
початковий ролик
вступ

Жанри

за наявністю сексуального характеру
яой
хентай
етті
за психологією, цілями та стосунками персонажів
гарем
спокон
сентай
за антуражем і технологіями
фентезі
кіберпанк
меха
за стилями оповідання
романтика
драма
комедія
за цільовою аудиторією
сенен
сьодзьо
кодомо