Kategóriák: Minden - навички - дослідження - взаємодія - учні

a Валентина Криволапова 6 éve

1338

Карта навчального проекту

Учні, об'єднані у групу дослідників, вивчають умови плавання тіл у різних середовищах і записують ці умови за допомогою формул. Навчальні цілі включають формування знань про взаємодію тіл і сили, розкриття основних наукових понять і законів, таких як закони Гука, Паскаля та Архімеда.

Карта навчального проекту

Змістові питання: 1. Яка сила називається виштовхувальною? 2. Від чого залежить виштовхувальна сила? 3. Якими є умови плавання тіл? 4. На чому ґрунтується плавання суден? 5. За яких умов судно не потоне? 6. Які сили діють на корабель? 7. Як здійнятися у вись? 8. Чи можливе плавання у повітрі? 9. Яке підґрунтя має повітроплавання?

Карта навчального проекту "Як зрозуміти не зрозуміле?"

2 група – «Теоретики» Працює за темою “Підводний човен або порятунок картоплини” та виконує завдання: • Визначає умови, при яких тіла плавають; • Визначає середовища, в яких тіла можуть плавати; • Записує умови плавання тіл за допомогою формул. Результати можна переглянути, перейшовши за посиланням.

1 група - «Дослідники» Працює за темою “Підводний човен або порятунок картоплини” та виконує завдання: • Визначає умови, при яких тіла плавають; • Визначає середовища, в яких тіла можуть плавати; • Записує умови плавання тіл за допомогою формул. Результати можна переглянути, перейшовши за посиланням.

Учасники проекту виконують наступні завдання та проводять дослідження тем згідно обраних груп. Завдання: - Зібрати інформацію про умови плавання тіл (визначення, фото, картинки, схеми тощо) та розвиток судно- та повітроплавання, здійснити класифікацію; - З’ясувати фізичну сутність умов плавання; - Розкрити практичне використання умов плавання тіл; - Розкрити тематичні питання проекту; -Створити інформаційні матеріали за результатами дослідження.

Теоретична частина  Ключове питання: Як зрозуміти незрозуміле? Тематичні питання: 1. Чому одні тіла тонуть у рідині, а інші в тій же рідині плавають? 2. Чому одне й теж тіло в одній рідині тоне, а в іншій плаває? 3. Як примусити картоплю плавати у воді? 4. Чому важкі залізні кораблі не тонуть у воді? 5. Чи діє архімедова сила в стані невагомості?

Складові проекту 1. Теоретична частина 2. Експериментальна частина

Експериментальна частина 1. Змоделювати, виготовити та запустити паперову повітряну теплову кулю.   2. Створити модель фонтана, продемонструвати його дію.   3. Моделювання плавання суден за допомогою хатнього посуду.   4. Змоделювати «порятунок картоплини».

3 група – «Аеронавти» Працює за темою «Повітроплавання. Як здійснити політ?» та визначає: • Які розрахунки потрібно виконати для підняття тіла у повітря? • З яких частин складається  аеростат? • Як побудувати аеростат? Результати можна переглянути, перейшовши за посиланням.

ghghghghghghghg

Очікувані результати:1. Учні розвивають навички самостійної та дослідницької роботи. 2. Вдосконалюють вміння використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації. 3. Вчаться правильно оформлювати список використаних джерел. 4. Розвивають навички презентування своєї роботи, аналізувати свою роботу та робити висновки вкінці проекту.

Навчальні цілі: - сформувати в учнів знання з теми «Взаємодія тіл. Сила»; - розкрити суть фундаментальних наукових фактів, основних понять і законів Гука, Паскаля, Архімеда; - сформувати в учнів алгоритмічні прийоми розв’язування фізичних задач та евристичні способи пошуку розв’язків практичних життєвих проблем; - сформувати й розвинути в учнів експериментальні вміння й дослідницькі навички, уміння описувати й оцінювати результати спостережень, планувати й проводити досліди та експериментальні дослідження, здійснювати вимірювання фізичних величин, робити узагальнення й висновки; - розкрити роль фізичного знання в житті людини, суспільному виробництві й техніці, сутність наукового пізнання засобами фізики, сприяти розвитку інтересу школярів до фізики; - розкрити роль видатних учених у розвитку знань про механічний рух і взаємодію тіл; - спонукати учнів критично мислити, застосовувати набуті знання в практичній діяльності.

Фізика 7 клас. Розділ 3. ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА Тема вибрана із орієнтовних тем навчальних проектів, запропонованих програмою:  «Розвиток судно- та повітроплавання».