カテゴリー 全て - політика - історія - свята - традиції

によって Svetlana Bartko 8年前.

2735

Звичаї та традиції Великобританії

Великобританія має багату історію, яка формувалася протягом століть. Одним із важливих моментів стало прийняття Акту про унію 1707 року, що об'єднав Англію та Шотландію в Королівство Велика Британія.

Звичаї та традиції Великобританії

Звичаї та традиції Великобританії

Свята

Різдвяний заплив Кожне Різдво десятки плавців збираються на Serpentine в Hyde Park для забігу, а хто сміливіший – і запливу в крижаній воді. А тобі вистачає сміливості -зануритися в крижану воду?:) Якщо ж ти більше віддаєш перевагу відпочинку без екстрима, одягай теплі рукавиці, візьми з собою в термос гарячого шоколаду і вперед, витріщатися, як це роблять інші.
Ніч Guy Fawkes Англійці люблять навіть антигероїв. Причому так сильно, що відзначають ніч, в яку майже вдалося підірвати будівлю парламенту! Щороку запускаються феєрверки, розпалюються величезні багаття, над якими встановлюється опудало Guy Fawkes, того самого антигероя. Хороше свято для сімейного відпочинку. Доречі, Guy Fawkes, а саме його маска добре вам відома – це «обличчя» анонімуса головного героя кінофільму «V – значить вендета».
Неділя Вершника, церква в Hyde Park Опівдні в передостанню неділю, у вересні, вікарій церкви Святого Іоанна постає перед своєю паствою на коні. Процесія коней усіх типів і розмірів збирається у дворі церкви за благословенням.
Підрахунок лебедів Історично всі німі лебеді у відкритій воді належали королеві (або королю) Англії. І донині, наприкінці липня вони окільцьовуються і маркуються певним чином і відпускаються. За п’ять днів групи людей, одягнені в червоне подорожують з Sunbury в Abingdon на традиційних дерев’яних човнах, щоб взяти участь у цьому дійстві.
Перше Травня Говорячи про свята Великобританії, особливо хочеться відзначити офіційний початок літа (перший понеділок травня). Цей день відзначається як один з найбільш дивних свят в Англії – Morris dancing. Чоловіки, одягнені в білі брюки з дзвониками, танцюють танець, розмахують хусточками (так, дійсно). Дивовижне видовище, яке просто обов’язково варто побачити!

Традиції

Різдвяні традиції
Всі вікна сільських будинків у Великобританії на Різдво висвітлені свічками. Незадовго до свята в багатьох селах жінки змагалися на кращу прикрасу Різдвяної свічки. До традицій святкування Різдва в Великобританії відносять, і різдвяний обід, який включає традиційні страви такі, як смажений гусак (в Уельсі, Ірландії), фарширована індичка (у англійців) або ж плум-підданого.
Чайні традиції
Чайним етикет в Великобританії, ні в якому разі не обмежується одним сортом чаю, зазвичай гостям пропонують до 10 сортів на вибір. Чайний столик розміщують біля каміна у вітальні. Традиції чаювання в Великобританії намагаються дотримуватися.
Цікаві традиції
До цікавих традицій Великобританії віднесли такі змагання, як уміння корчити обличчя, яке засноване на вмінні робити потворні гримаси; бігу з сиром, що котиться. На це змагання, яке проводиться в останній понеділок травня, з’їжджаються звідусіль. Сир по схилу пускають вниз, а учасники його наздоганяють. Танці навколо травневого дерева. Танці навколо височенного стовпа, який заздалегідь прикрашають різнокольоровими стрічками і гірляндами; перламутрові король і королева.

Історія

подтема
1947 року була прийнята чотирирічна програма розвитку сільського господарства, що передбачала збільшення сільськогосподарського виробництва на 50% у порівнянні з довоєнним часом. Було запроваджено систему урядових субсидій та гарантування мінімальних цін на сільськогосподарську продукцію.
У другій половині 30-х рр. уряд Чемберлена проводив політику «умиротворення» нацистської Німеччини. У вересні 1938 р. було підписано Мюнхенську угоду, внаслідок якої була окупована Судетська область Чехословаччини, а потім Чехословаччина перестала бути самостійною державою.
1922 року шість ірландських провінцій відділилися й утворили незалежну державу — Ірландію, і від 1927 року Сполучене Королівство Великої Британії та Ірландії існує як сучасне Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії.
1801 року Велика Британія перетворилася на Сполучене королівство Великої Британії та Ірландії, що утворилося як результат об'єднання Великої Британії та Ірландії.
Після прийняття Акту про унію 1707 Англія та Шотландія об'єдналися у Королівство Велика Британія (англ. Kingdom of Great Britain), із загальними законодавчими зборами.

Видатні місця

Вестмінстерське Абатство — готична церква у Вестмінстері (Лондон), на захід від Вестмінстерського палацу. Будувалася з перервами з 1245 по 1745 роки. Традиційне місце коронації монархів Великобританії і захоронень монархів Англії.
Вестмінстерський палац вже протягом понад 900 років є домом британського уряду. Після пожежі 16 жовтня 1834 року палац збудований заново за неготичним проектом Ч. Баррі і А. У. Пьюджина.
Букінгемський палац — офіційна лондонська резиденція британських монархів. Палац охороняє Придворний дивізіон, що складається з полку гвардійської піхоти і Королівського кінно-гвардійського полку.
Британський музей — головний історико-археологічний музей Великобританії і один з найбільших музеїв світу. Музей зберігає твори мистецтва Давнього Єгипту, Межиріччя, Античної Греції, Античного Риму, вироби середньовічних майстрів Європи та Азії, колекції монет і медалей, малюнків, гравюр, етнографічні колекції.

Традиційні страви

Жоден ірландський сніданок не обходиться без кількох скибок ароматного свіжоспеченого картопляного хліба з маслом.
Пудинг - це класична британська страва. Спочатку готувався із залишків вечері, з'єднаних яйцем і запечених у печі. В Шотландії надзвичайно популярний пудинг «Хаґґіс». От неповний перелік різновидів страви: чорний пудинг (кров'яна ковбаса), йоркширський пудинг на рожні, пудинг з варення, рисовий пудинг, хлібний пудинг.