カテゴリー 全て - студенти - конкурси - дослідження

によって Анна Омельченко 3年前.

180

Форми організації науково-дослідної діяльності студентів

Науково-дослідна діяльність студентів охоплює різноманітні форми, спрямовані на їхнє професійне зростання та розвиток наукового мислення. Зокрема, проводяться конкурси студентських наукових робіт, що мають на меті активізувати наукову роботу студентів і залучити їх до участі у наукових програмах та проєктах.

Форми організації науково-дослідної діяльності студентів

Форми організації науково-дослідної діяльності студентів

Висновок

Висновок. Науково-дослідна робота студентів педагогічних навчальних закладів - один з видів професійної діяльності, який є природнім продовженням і поглибленням навчального процесу шляхом вивчення певних конкретних тем і проблем, завдяки використанню системи методів педагогічних досліджень, що сприяє розвитку у студентів наукового педагогічного мислення, потреби в інтелектуальному становленні, саморозвитку та самовихованні. Форми науково-дослідної роботи студентів умовно поділяються на дві категорії: - форми НДРС, включені в навчальний процес; - форми НДРС, що використовуються в позанавчальний час. За навчальними планами і програмами психолого-педагогічних та фахових дисциплін педагогічного навчального закладу кожен студент має оволодіти теоретичними знаннями та засобами наукового пізнання.

Конкурси студентських наукових робіт

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт проводиться з метою активізації наукової роботи студентів, залучення студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації до участі у наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності.

Проєктна діяльність

Метод проєктів реалізує диференційований, індивідуально-творчий та активно-дієвий підходи в навчанні. Він передбачає розв’язання студентом або групою студентів проблеми, яка орієнтує, з одного боку, на використання різноманітних методів, засобів навчання, а з іншого, – інтегрування знань, умінь з різних галузей науки, техніки, творчості. Проєкт може мати дослідницький, пошуковий, творчий або практико-орієнтований характер.

Педагогічна практика

Проведення магістрантом наукового дослідження відповідно до обраної і затвердженої на засіданні кафедри тематики відповідно до сучасних вимог, що висуваються до організації і змісту науково-дослідної роботи.

Студентські олімпіади

Це змагання студентів у творчому застосуванні здобутих знань, умінь і навичок, а також у професійній підготовці майбутніх спеціалістів. Олімпіада проводиться щороку з метою: · підвищення якості підготовки фахівців; · системного вдосконалення навчального процесу, активізації навчально-пізнавальної діяльності студентів.

Наукові гуртки, проблемні групи

Створюються при кафедрах, наукових підрозділах закладу вищої освіти. Зміст роботи цих наукових студентських товариств досить різноманітний, суттєво залежить від специфіки вищого навчального закладу.