カテゴリー 全て - экономика - независимость - реформы - образование

によって Ірина Олійник 1年前.

98

Мустафа Кемаль Ататюрк

Мустафа Кемаль Ататюрк стал основателем современной Турции, преобразовав её из султаната в республику. Он стал первым президентом страны в 1923 году и переизбирался несколько раз. Ататюрк внедрил режим умеренной диктатуры и провёл масштабные реформы, ориентируясь на западные образцы.

Мустафа Кемаль Ататюрк

Мустафа Кемаль Ататюрк

Type in his/her name. You can also add a picture of him/her.

Come up with 5 main reasons to prove your point.

Президенство.

Нова турецька держава прийняла нову форму правління з президентом, парламентом, конституцією. Однопартійна система диктатури Кемаля протрималася більш 20 років і лише після його смерті була замінена багатопартійної. Він поміняв і столицю держави, нею стала Анкара.
За ініціативою Кемаля був скасований султанат, ліквідовано халіфат і проголошена республіка. Ататюрк був обраний її першим президентом в 1923 році і переобирався ще три рази. Він фактично встановив режим помірної диктатури і проводив політику модернізації та реформування турецької держави за західним зразком.
Під командуванням Кемаля турецька армія в 1922 році розбила інтервентів, змусивши Антанту підписати більш справедливий Лозаннський договір.

Реформи.

В економіці президент проводив політику націоналізації, а його зовнішня політика була спрямована на досягнення незалежності країни. Туреччина вступила в Лігу націй і налагодило дружні відносини з сусідами, в першу чергу з Грецією і СРСР.
Була проведена реформа освіти, латинський алфавіт замінив арабський, були введені сімейні прізвища за західним зразком.
Завдяки Кемалю в 1928 році в Туреччині було проголошено рівність статей, жінки отримали виборчі права.

Кемаль у Першій світовій війні

У 1919 році очолив національно-визвольний рух проти Антанти, що привів до проголошення Турецької республіки.
15 серпня 1918 року повернувся в Халеб на посаді командувача 7-ю армією. Під його командуванням армія успішно оборонялася від нападу британських військ. Після підписання Мудроського перемир'я (капітуляції Османської імперії) (30 жовтня 1918 року) був призначений на посаду командувача групи військового швидкого реагування.
На початку Першої світової війни успішно командував османськими військами у битві за Чанаккале.

Початок служби. Молодотурки

У жовтні 1912 почалася Балканська війна, в якій брав участь разом з військовими підрозділами з Галліполі і Болайира. Він зіграв велику роль у справі відвоювання Дідімотіхона (Діметокі) й Адріанополя у болгар.
Був на фронтах італо-турецької (1911—1912), Другої Балканської та Першої світової війн, де за командирські якості отримав титул «паша», який перекладається як генерал.
Вже під час навчання в Салоніках Кемаль брав участь у революційних товариствах; після закінчення Академії приєднався до молодотурків, брав участь у підготовці та проведенні Молодотурецької революції 1908 року; згодом, зважаючи на розбіжності з лідерами Молодотурецького руху, тимчасово відійшов від політичної діяльності.

Походження, дитинство і освіта

Type in a reason why you think this historical figure had a big impact on history.

10 лютого 1902 призначений в османську академію генштабу (Erkân-ı Harbiye Mektebi) в Константинополі, яку закінчив 11 січня 1905 року. Відразу по закінченні академії, його заарештували за звинуваченням у протизаконній критиці абдулхамідовського режиму і після декількох місяців під вартою заслано в Дамаск, де в 1905 році він створив революційну організацію Ватан («Батьківщина»).
13 березня 1899 року він вступив до османського військового коледжу (Mekteb-i Harbiye-i Şahane) в Константинополі, столиці Османської імперії. На відміну від колишніх місць навчання, де панували революційні і реформаторські настрої, коледж у Константинополі був під жорстким контролем султана Абдул-Хаміда II.
Народився в 1880 або 1881 (достовірних відомостей про дату народження немає; згодом Кемаль обрав датою свого народження 19 травня — день початку боротьби за незалежність Туреччини)

Type in a supportive argument for the reason provided.