カテゴリー 全て - природа - погода - клімат - температура

によって Байда Світлана 3年前.

338

Природа і погода

Природа охоплює світ навколо нас, як живий, так і неживий, і є об'єктом вивчення багатьох наук. Погода описує стан нижнього шару атмосфери в певний час і місці, включаючи такі метеоелементи, як температура, вологість, хмарність, опади, атмосферний тиск і вітер.

Природа і погода

Природа і погода

Природа — органічний і неорганічний матеріальний світ, Всесвіт, у всій сукупності і зв'язках його форм, що є об'єктом людської діяльності і пізнання, основний об'єкт вивчення науки.

Погода —стан нижнього шару атмосфери у певній місцевості в конкретний час або протягом тривалого часу.



Як погода впливає на самопочуття людини?

Різка переміна погоди викликає зміну вмісту кисню в організмі. В результаті виникає киснева недостатність, яку здоровий організм людини переносить легко, а у літніх та хворих людей посилюється прояв недугів. Особливо гостро організм "відгукується" на зміну атмосферного тиску, збільшення вологості,випадіння опадів, посилення вітру. Зміна погоди призводить до:


Симптоми метеочутливості


Вплив погоди на здоров'я

Як у виду у людини здатність до акліматизації дуже висока: тільки людина зуміла розселитися в усіх кліматичних зонах Землі – від екватору до полюсів і на всіх висотах – від рівня моря до висоти 4500 м. Але у окремих осіб і навіть у цілих етнічних груп ця здатність значно нижче. Пристосування, або адаптація, людського організму до зовнішніх умов має дві форми: генетичну і набуту. Генетична форма адаптації виникла в процесі еволюції, на протязі життя багатьох поколінь. Набута форма адаптації виникає у продовж життя індивідуума, при переселенні в іншу кліматичну зону, наприклад. В дитинстві акліматизація відбувається легше, чим у зрілий вік, але у дітей до 1 року вона дуже обмежена. Після 10 років здатність до акліматизації різко підвищується, досягаючи максимуму між 20 і 40 роками. До старості вона знов різко знижується.

Наш організм влаштований таким чином, що здатний резонувати на будь-які зміни погоди. Будь-які зміни погодних умов не залишаються непоміченими нашими тілами. Причиною такого взаємозв’язку виступають наші нервові рецептори, які наче антени вловлюють зміни. Внаслідок чого, весь організм підлаштовується під певні сигнали нервових клітин, та органи і системи тимчасово переходять на роботу в «підвищеній бойовій готовності» (стресу). Результат таких подій спрогнозувати нескладно. У одних людей реагує кардіосистема, в інших – нервова, а треті відчувають збій у травленні.

Глобальне потепління

Глобальне потепління – це поступове і повільне збільшення середньої річної температури. Вчені виявили безліч причин цього катаклізму. Наприклад сюди можна віднести виверження вулканів, збільшена сонячна активність, урагани, тайфуни, цунамі і звичайно діяльність людини.

Наслідки

Глобальне потепління може призвести до:


Документальне відео про зміну клімату

Глобальне потепління створить проблеми не тільки жителям приморських країн. Підвищення середньої світової температури усього лише на кілька градусів може призвести до величезних змін у кліматі планети. Це буде означати зсув всіх кліматичних зон від екватору до полюсів: південна частина тундри заросте тайгою, на півдні сьогоднішньої тайги виростуть широколистні ліси. І людям, і тваринам прийдеться привикати до нового клімату.

Причини

Основною причиною глобального потепління є викиди парникових газів в атмосферу.

Що таке екологічна катастрофа?

Екологічна катастрофа— надзвичайно швидка і тому небезпечна деструкційна зміна умов навколишнього середовища глобального чи локального масштабу, яка пов'язана з нанесенням величезної шкоди навколишньому середовищу, загибеллю рослин, тварин і людей.



Причини виникнення

Причини виникнення природних катастроф:

тектонічні (геологічні) - (пов'язані з процесами, які відбуваються в надрах землі), до них належать землетруси, виверження вулканів;

топологічні (гідрологічні) - (пов'язані з процесами, які відбуваються на поверхні землі), до них належать повені, зсуви, селі;

метеорологічні (пов'язані з процесами, які відбуваються в атмо­сфері), до них належать спека, урагани, посуха та ін.


Вплив людини на навколишнє середовище

Основні організаційні та технологічні методи боротьби із забрудненням повітря полягають у наступному:


Види екологічних катастроф

The most known ecological disasters:


Природні катаклізми

Стихійне лихо — це надзвичайне природне явище, що діє з великою руйнівною силою, завдає значної шкоди району, в якому відбувається, порушує нормальну життєдіяльність населення, знищує матеріальні цінності.

Що робити у випадку стихійного лиха?

Що діяти у випадку стихійного лиха?


Стихійні лиха

Стихійні лиха призводять до катастрофічних ситуацій з раптовим порушенням систем життєдіяльності населення, руйнування і знищення матеріальних цінностей, об'єктів.

Види природних катаклізмів


Що таке клімат?

Клімат – цебагаторічний режим погоди, який характерний будь-якого місця на земній поверхні

в силу географічного положення.


Він ділиться на кілька типів, що відрізняються режимом опадів, видами опадів, своєрідним температурним режимом, перевними вітрами і атмосферним тиском.


Даний режим погоди формується під дією глобальних процесів, які відбуваються в земній атмосфері: сонячного випромінювання, теплообміну і вологообміну атмосфери з океанів і поверхнею материків, циркуляції морських течій і атмосфери.



Клімат Великої Британії

There are easy things you can do to save endangered species:


Seasons in England

Spring - весна

Summer - літо

Autumn - осінь

Winter - зима


Presentation

Активний вокабуляр до теми клімат: