カテゴリー 全て

によって Alekseeva Anastasia 2年前.

135

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це яв�

Інтернет-залежність є серйозним психічним розладом, який характеризується нав'язливим бажанням постійно перебувати в Інтернеті та нездатністю вчасно відключитися від нього. Це призводить до проблем зі сном, концентрацією уваги, розумовим та фізичним виснаженням.

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це яв�

Інтернет-залежність — психічний розлад, нав'язливе бажання вийти в Інтернет і хвороблива нездатність вчасно відключитися від нього. Це явище може спричинити стан, у якому людина фокусуватиметься на віртуальному, а не реальному світі

Про інтернет-залежність

Дівчата є активнішими в онлайн-спілкуванні, в той час як хлопці є більш завзятими геймерами. Саме такий розподіл за сферами інтересів, на наш погляд, пов'язаний з моделями поведінки, які формуються суспільством в дитині ще змалечку (лего, конструктори для хлопців, ляльки, пупси для дівчат; надмірний прояв емоційності є допустимим для дівчат, а хлопці мають бути більш стриманими). Тому якщо з часом дівчина зазвичай проявляє себе в комунікативній взаємодії, то хлопець — через конкретну дію, в цьому разі онлайн-дію в грі. Характерною є також відсутність зв’язку між потребою перебувати онлайн та віком опитаної молоді.
За статистикою, 54 % користувачів у віці від 13 до 23 років проводять в онлайні щоденно до 3 годин, ще 31 % сидить — 4-6 годин. Існує категорія людей, яка живе віртуальним життям, тобто користується інтернетом 10 годин на добу і більше. Більше 45 % всіх опитаних заявили, що не уявляють життя без комп'ютера та інтернету. Це значно більша частка, ніж для будь-якого іншого медіа-пристрою (наприклад, 28 % молодих людей не можуть жити без мобільного телефону, 11 % — без телевізора).
Багато людей почали використовувати інтернет не тільки для роботи чи пошуку інформації, а як засіб соціального життя. Згодом з'явились чати, сайти знайомств, соціальні мережі, тощо.

Можлива класифікація і різновиди

участь у онлайнових фінансових операціях. Це можуть бути гра на гроші, інтернет-магазини, аукціони, Форекс тощо.
хворобливе захоплення листуванням та сайтами знайомств, значне переважання останніх над живим спілкуванням;
постійне коментування записів у соц. мережах;
сексуальна захопленість - постійне користування порносайтами;
постійний перехід між сторінками, часто без жодної мети;
ігрова залежність;

Вплив на організм людини

Якщо інтернет-залежність вчасно не виявити, то людина може не тільки зіпсувати відносини з близькими і друзями, але і втратити здоров’я, роботу і навіть позбутися сенсу життя. За статистикою, серед людей, залежних від Мережі, великий відсоток самогубців. На відміну від інших залежностей, Всесвітня мережа стає не просто сенсом життя, а по суті, самим життям.
Від постійного перебування перед монітором погіршується зір, від клавіатури і мишки виникає тунельний синдром, сидячий спосіб життя сприяє розвитку сколіозу, остеохондрозу, артрозу і т.п., також спостерігаються проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту і серцево-судинні патології, такі як аритмія , тахікардія, тромбоз, варикоз, гіпертонія.
Інтернет-залежність впливає не тільки на психологічний стан здоров’я людини, але і на його фізичне здоров’я. Якщо тривалий час перебувати в Мережі, то погіршується пам’ять, мозок втрачає здатність до аналітичного аналізу, підвищується дратівливість, знижується працездатність, психіка стає нестійкою, можна навіть втратити навички реального спілкування.

Кіберсексуа́льне ва́блення - специфічний підтип інтернет-залежності. Причини:

відмова він підтримка сім'ї і друзів.
фінансові проблеми;
розбіжності в підходах до виховання дітей;
недостатнє спілкування;
сексуальна незадоволеність;

Прояви

розумове або фізичне виснаження.
непереборне бажання вийти в інтернет;
дратівливість, депресія, знервованість, труднощі у спілкуванні з людьми в реальному житті;
нездатність контролювати час, проведений в мережі;
порушення сну або концентрації уваги;