カテゴリー 全て - тварини - життя

によって Ася Медвідь 5年前.

969

Ліс - джерело життя

Ліси відіграють ключову роль у підтримці життя на Землі, адже вони забезпечують нас киснем, який необхідний для дихання всім живим організмам. Дерева поглинають вуглекислий газ і виробляють кисень, що робить їх незамінним елементом екосистеми.

Ліс - джерело життя

Ліс - джерело життя

Ліси називають «легенями планети», тому, що вони переробляють вуглекислий газ, на кисень, який так потрібен для життя живих організмів. В процесі переробки кисню в організмі він перетворюється на вуглекислий газ, який людина потім видихає. Дерева, в свою чергу, потребують саме цей газ, і тому вони поглинають його через пори свого листя. В поєднанні з водою та з допомогою сонячного світла ці два компонента утворюють крохмаль та іншу поживність для рослин. Середнє за розміром дерево за добу може дати таку кількість кисню, якої б вистачило для 4-х людей. 1 гектар лісу здатен поглинути вуглекислий газ, що утворився при диханні 250-ти чоловік. Людина може прожити без їжі тиждень, без води – лічені дні, без повітря – відразу гине. Якби не було рослин, то запас кисню не поповнювався. Все живе перестало б існувати.

Птахи в лісі

Невід’ємною частиною природнього середовища є птахи. Вони поширені скрізь, де є на землі сприятливі умови для їхнього життя. Скільки шкідливих комах і личинок знищують вони за літо, не злічити! Працюють, не покладаючи крил! Птахи – справжня окраса природи. Вони чарують нас розмаїттям свого оперення, гнучкістю поведінки і, звичайно, співом.

В Україні налічується більше 400 видів птахів.


Птахи лісів України

Гриби

Завжди вважалося, що грибними лісами є змішані ліси з дуба, берези, осики, ялини, сосни, а також березові гаї, соснові бори.

У цих лісах рясно ростуть багато видів грибів, з них:

а) їстівні: білі, маслюки, лисички, опеньки, вовнянки, рижики, зеленки, підберезники, підосичники, грузді, валуї, сироїжки, печериці, моховики та інші.

б) неїстівні: мухомори, бліді поганки та ін.

Шапинкові гриби - це вищі гриби, але вони належать до групи нижчих спорових рослин.

Гриби позбавлені зеленого забарвлення, так як не містять хлорофіл, вони не поглинають вуглекислий газ з повітря, а існують за рахунок готових органічних речовин. Гриб, який ми звикли бачити на поверхні, - це всього лише плодове тіло, що складається з шапки та ніжки, а основна частина гриба розвивається в грунті і називається грибницею, або міцелієм.

Гриби в наших лісах

Мохи у лісі

Мохи — це вищі безсудинні спорові рослини. У життєвому циклі фаза гаметофіту переважає над спорофітом. Переважно багаторічні рослини, що характеризуються життєвими формами (дернинки, килими, подушки, віяла, плетиво). Відомо понад 18 тис. видів на всій Земній кулі. Переважно наземні, рідше водяні рослини.

Мохи
Мохоподібні

Комахи в лісі

Шкідники лісу — організми, які пошкоджують різні частини, органи і тканини лісових деревних і чагарникових порід рослин, в результаті чого знижується або порушується приріст і плодоношення рослин, відбувається їх відмирання і пошкодження.

Переважна більшість деревних шкідників складають 

комахи, меншою мірою шкодять деякі види кліщів і хребетних тварин, особливо гризунів (мишоподібні гризуни) і зайцеподібних (зайці).

Основою класифікації шкідників лісу на групи є середовище проживання, характер живлення, характер пошкоджень, що наносяться. Залежно від зазначених критеріїв виділяють:

· шкідників листя і хвої;

· стовбурових шкідників;

· шкідників коріння;

· шкідників плодів і насіння

Шкідники лісу є частиною лісової фауни.




Комахи
Ліси рятують комах

Рослини лісу

Ліс – безцінний дар природи. Значення його в природі неможливо переоцінити. Ліси впливають на клімат, пом’якшуючи його, маючи величезне водорегулююче значення. Завдяки рослинності в лісі нагромаджується значна кількість вологи. Ліс впливає на формування грунтів. Лісові насадження захищають поля від суховіїв, вітрової та водної ерозії грунтів. Лісове повітря позбавлене пилу, наповнене корисними виділеннями лісових рослин (фітонцидами), які відновлюють сили людини, дарують йому здоров’я.

 В Україні ліси займають площу близько 10 мільйона га. Різноманітний склад деревинних рослин у лісі. Розрізняють хвойні, листяні і мішані ліси. Хвойні ліси складаються з таких порід, як сосна, ялина, ялиця. В Україні найбільш соснових лісів. Листяні ліси складаються з дуба, граба, берези, ясена, клена, липи. У мішаних лісах ростуть як хвойні, так і листяні породи. Основними ярусами лісу є дерева, кущі, трав’янисті рослини, моховий килим, не зелені рослини лісового грунту – бактерії та гриби.


Цікаве про ліс
Звуки природи

Тварини лісу

Лісові тварини

Ліси – це справжнє живе диво планети. Вони прикрашають землю, очищають повітря від вуглекислого газу, насичуючи життєво необхідним киснем. До того ж вони захищають від посухи, підтримуючи водний баланс. Тваринний світ лісів досить різноманітний.

Які тварини живуть у лісі?

Білки;

Лисиці;

Зайці;

Ведмеді;

Вовки;

Куниці;

Їжаки;

Вужі;

Гадюки;

Солов’ї;

Зозулі;

Іволги;

Дятли;

Синиці;

Мурашки.

Тварини у лісі