カテゴリー 全て - батьки - кохання - психолог - підтримка

によって Диана Мыхальчук 3年前.

261

Поради батькам підлітків. Перше кохання та особливості

Важливо, щоб батьки підлітків вміли підтримувати своїх дітей у період першого кохання. Більшість цих стосунків закінчуються болісними розривами, що може призводити до замкнутості та інших емоційних проблем.

Поради батькам підлітків.
Перше кохання та особливості

Поради батькам підлітків. Перше кохання та особливості

Тримайте руку на пульсі. Дитина пригнічена, емоції від стосунків здебільшого негативні, ви спостерігаєте відмову від їжі чи замкненість, різко змінилась звична поведінка (наприклад, раніше спокійний підліток став постійно збудженим і агресивним): ці ознаки можуть вказувати на те, що стосунки нездорові.

Дітям можна допомогти, якщо вчасно підтримати їхніх батьків. Когось треба навчити піклуватися за дітьми, справитись із труднощами важкого періоду зростання, когось – раціонально планувати свій бюджет. Іншій людині може знадобитись допомога в отриманні нової професії чи влаштуванні дітей у садочок та групу подовженого дня. Ця допомога значно краща та ефективніша, і для дитини, і для суспільства в цілому, ніж закидання дітей в інтернатах іграшками та цукерками. Адже яким би ситим не був інтернат, ніхто у ньому не замінить батьків і не стане підтримкою у труднощах першого кохання.

Як зарадити тим дітям, що залишились без батьківської уваги, живуть в інтернатах або з батьками, які не турбуються про своїх дітей? Чи допоможе їм пройти крізь перші стосунки безболісно вчитель чи змінний вихователь? Що може зробити сторонній спостерігач?

– Дітям важко розібратися у почуттях, що нахлинули несподівано. – Вони часто ідеалізують своїх обранців, наділяючи їх великою кількістю позитивних якостей. – На стосунки вперше закохані також дивляться крізь рожеві окуляри.

Допомагаючи дітям відчути себе дорослими, ви вбережете їх від багатьох дурниць – так їм не доведеться нічого доводити ані вам, ані собі.

Допоможіть пережити перехідний вік. Підлітки часто виглядають безглуздо і смішно. Перехід у доросле життя ними може асоціюватися з яскравим макіяжем, курінням або вживанням лайливих слів. А перше кохання тільки додає плутанини в їхній свідомості. Батькам слід допомогти дитині оновити гардероб чи вибрати першу декоративну косметику. При цьому забудьте про поради у повчальному тоні та про поради, що нагадують накази. Прийшов час розмовляти з дитиною на рівних, як з другом.

Не розпочинайте одразу допитувати дитину. Психологи підтверджують природність і правильність бажання підлітків оберігати свої інтимні стосунки і не ділитися подробицями з іншими людьми. Тому батьки мають прийняти право дитини на власні таємниці та дати їй більше свободи. Звичайно, ім’я обранця/ниці, його/її вік і домашню адресу повинні знати кожні батьки. Щоб не довелося довго випитувати цю інформацію, з дитинства цікавтеся колом спілкування сина / дочки, дозволяйте друзям приходити в гості й завжди знаходьте час для дружньої бесіди

Будьте поруч у важку хвилину. З моєї практики, понад 90% підліткових захоплень закінчуються болючим розривом відносин. І найпоширеніша реакція дитини- замкнутість і занурення в себе. Не намагайтеся розвеселити або розговорити її, просто дайте відчути, що ви завжди поруч і зможете вислухати її тоді, коли вона цього захоче. Якщо надмірні переживання ведуть до втрати апетиту або розладу сну, проконсультуйтесь з досвідченим психологом.

Поставтеся серйозно до ситуації. Підлітки дуже вразливі й глузування або кепкування в цей період сприймаються ними болісно. Також неправильною буде поведінка батьків, які запевняють дитину, що це пустощі, примха або нісенітниця. Діти переживають справжню бурю емоцій і якщо старше покоління не усвідомлює цей факт, то за порадою у важкій ситуації вони прийдуть до іншої людини.

Поговоріть про секс. Вік юнаків і дівчат, в якому вони вперше вступають у статевий контакт, значно знизився в останні роки. Тому не варто надовго відкладати розмову про секс. Своєчасна інформація допоможе уникнути труднощів із незапланованою вагітністю, хворобами, що передаються статевим шляхом і психологічними проблемами. Попри те, що в інтернеті можна знайти цілі сайти, присвячені цій темі, участь і порада батьків мають дуже велике значення у вихованні підлітка.

Перемикайте увагу. Перше кохання настільки захоплює дитину, що навчання і хобі відходять на другий план, а іноді й зовсім ігноруються. Завдання батьків -не допустити погіршення успішності та відмови від позашкільних гуртків і спортивних секцій. Щоб підтримати баланс між обов’язковими заняттями та стосунками, придумайте додаткові стимули за хороші оцінки у півріччі або перемоги на шкільних олімпіадах. Змінюйте ситуацію спокійно, без скандалів. Зрозумійте, що діти просто ще не вміють правильно розставляти пріоритети, адже доросла людина ніколи не прогуляє роботу через закоханість, а от підліток навчання – запросто.

Дозволяйте зустрічі та прогулянки. Побачення під місяцем і гуляння, тримаючись за руки, повинні бути в житті будь-якого підлітка. Безглуздо забороняти такі зустрічі, адже можливість побачитися вони знайдуть і без вашого дозволу. Знову ж правильним підходом буде контроль над даною ситуацією. Слід чітко обумовити час побачення і збільшити обсяг кишенькових грошей, щоб діти могли сходити в кіно або кафе. Адже набагато краще, якщо вони будуть спілкуватися в людних місцях, ніж в темних і холодних парках.