によって Вікторія Країло 3年前.
444
もっと見る
Квіти дарують нам не тільки свою красу. Вони — частинка всієї живої зеленої природи, завдяки якій ми маємо змогу дихати чистим повітрям. Адже рослинність, яка прикрашає нашу Землю, часто називають легенями планети.
А ще у квітів є особливе багатство — цілющі лікарські властивості. Ціла скарбничка природи схована у кожній, навіть найменшій квіточці. Іноді ми навіть не здогадуємося, що найпростіші лісові, польові, лугові квіти — справжні лікарі.
Завжди під рукою у нас домашні квіти, які прикрашають оселю. І вони також наші природні помічники, які не тільки звеселяють житло зеленою барвою, своїм цвітом, але й поліпшують мікроклімат, допомагають зняти стрес.
Лікарські рослини здатні не тільки лікувати, але й підтримувати наш організм в гарному тонусі, збільшувати працездатність і звільняти ті ресурси, які витрачав наш організм на боротьбу з хворобами.
Збором трав займалися люди знаючі. Листя і цвіт збирали на молодий місяць, корені копали на старий. Рослини оберігають людину від голоду, холоду і хвороб, дають силу і наснагу. Поля, ліси, долини та гори – це своєрідна зелена аптека.
Краще всього збирати рослини в погожу, суху, сонячну погоду, після дощу або роси, але такі, які вже встигли висохнути. Сушити їх треба в тіні, на протязі, викладаючи тонким шаром, щоб уникнути пріння, і стежачи, щоб не намокли від дощу або роси.
Мати-й-мачуха - красива лікарська рослина з оригінальною назвою і унікальними лікувальними властивостями! Люди дізналися про її існування багато років тому, ще в стародавній Греції і Римі. Мати-й-мачуха широко застосовувалася для ефективного лікування простудних, вірусних захворювань, не дивлячись на протипоказання. Воїни перед походом сушили листя рослини, в дорозі прикладали до ран і порізів, знімаючи запальні процеси на клітинному рівні.
Це багаторічна рослина, з товстими стеблами і кореневищем. Квіти жовті і пишні, при дозріванні схожі на кульбаби. Зростає мати-й-мачуха на болотистих ділянках, біля річок та озер. Першою починає пробиватися з-під снігу і радує світ чудовими головками сонячних суцвіть.
Календула або нагідки – це різновид трав’янистої рослини із сімейства Айстрові. Впізнати календулу можна по дуже красивим і яскравим жовтим або помаранчевим кольорами. Досить поширена в традиційній і народній медицині. Її лікувальні властивості – широкі.
Найчастіше в лікувальних цілях використовують квіти календули, але іноді також заготовляють стебла і листя.
Найбільш широко використовується ця рослина в гастроентерології та косметології.
Календулу можна приймати окремо і в складі спеціальних лікарських засобів. Додатковою корисною рисою є те, що ця рослина абсолютно невибаглива в зростанні і догляді.
Цікаво знати:
Камелія - вічнозелені карликові дерева, які цвітуть надзвичайно гарними квітами: білими, рожевими і червоними. Належить до родини чайних. У природі камелія росте в тропічних та субтропічних областях Південно-Східної та Східної Азії, на півостровах Індокитаю, Кореї.
Листки у камелії прості, овальні, гладкі, загострені або заокруглені. Квітки декоративні, великі, поодинокі, квітка складається з 5 пелюсток і безлічі зібраних в пучок тичинок або з напівмахровим або махровим віночком з тичинками, що переродилися в пелюстки. Квіти одноколірні, але часто зустрічаються двоколірні зі смужками, плямами і крапочками.
Корінь — осьовий підземний орган, який ніколи не утворює листків.
Стебло – осьова частина пагона. На ньому прикріплені листки, квіти і плоди. Воно знаходяться над поверхнею ґрунту. По стеблу поживні речовини , розчинені у воді, рухаються до листків, квітів і плодів.
Листок – це бічна частина пагона, що здійснює фотосинтез, дихання та випаровування води.
Квітка - це видозмінений вкорочений, обмежений у рості пагін, що забезпечує насіннєве розмноження у покритонасінних (квіткових) рослин.
Квітка ромашка – це прекрасна рослина у саду, з білими, красивими квітками. Ромашка – це казкова, зростаюча під вікнами домашня аптечка.
Квітки ромашки морозостійкі, інколи досягають від півметра до півтора метрів у висоту. Вони дуже яскраві і красиві, особливо гарні на тлі інших кольорів, наприклад троянд. Ромашка має безліч інших в народі назв – це поповник, королиця, білоголовик, соняшник, білюшинка. Багато вирощують її як лікувальну або, як косметичну рослину.
Вона дуже ефективна при хворобах шлунка, горла, при застуді.
Вищі рослини за тривалістю життя поділяють на:
Однорічні рослини – твав’яисті рослини, що живуть протягом лише одного вегетаційного періоду, не мають багаторічних підземних органів і гинуть після цвітіння та плодоношення.
Дворічні рослини – твав’яисті рослини, що живуть два роки. Першого року розвивають вегетативні органи та накопичують поживні речовини, другого – відплодоносивши, відмирають.
Багаторічні рослини – трав’янисті і дерев’янисті рослини, що живуть понад два роки. Цвітуть і плодоносять один або багато разів протягом життя. У більшості трав’янистих рослин наземні пагони щороку відмирють, а живими залишаються лише підземні органи.
Братки – це дворічні або багаторічні рослини, що мають висоту 15 – 30 см. Квітки мають форму фіалки. Квітки простих сортів братків, як правило, розміром 3-4 см, а селекційних екземплярів можуть досягати 7 см.
Забарвлення братків – це палітра художника. Можна зустріти і чисто білі екземпляри, і оксамитово-фіолетові, і ті, що поєднують кілька відтінків (синій, жовтий, червоний). Центр квітки – вічко – це пляма оригінального забарвлення і форми. Саме ця пляма дала назву рослині.
Чорнобривці
Милі червоно-помаранчеві квіточки, які ростуть на дачних ділянках, прикрашаючи їх. Однак не тільки в цьому полягає місія рослини - також чорнобривці володіють численними корисними властивостями, які дозволяють використовувати їх в народній медицині.
Рослина невибаглива, можна помітити її буквально на кожній дільниці. Чорнобривці довго і багато цвітуть. Починається цей процес в літню пору, а тривати він може буквально до самих заморозків.
Батьківщиною квіток є Мексика. До речі, там їх використовують в кулінарних цілях. Вони застосовуються як пряність для рибних або м'ясних страв. Також вони цінуються в народній медицині всього світу.
Первоцвіти називають першою усмішкою весни. Саме вони, ніжні й тендітні, першими відчувають ще не зовсім теплі, але вже приємні промінчики весняного сонечка.
Первоцвіти цвітуть тоді, коли ще на деревах немає листя. Так сонячні промінчики безперешкодно потрапляють аж до самої землі, «не заплутуючись» у кроні дерев. Вони будять перші квіти, аби ті скоріше прокинулися.
Оскільки навесні починає танути сніг, первоцвіти отримують достатню кількість вологи. Думаю, Ти звернув увагу, наскільки красиві ці квіти, з яскравим забарвленням. Це не може не привертати увагу комах, які дуже голодні, бо теж щойно прокинулися.
Підсніжник — це гарна лісова квітка, її можна зустріти в лісі на початку весни. Він прокидається, коли ще сніг лежить на землі. У нього тоненьке ніжне стебельце і довгенькі тонкі листочки. Сама квітка схожа на снігову кульку. В Україні найбільш розповсюджений підсніжник звичайний, що росте у Закарпатті, Передкарпатті, Українських Карпатах, а також на Правобережжі, Поліссі, Лісостепу і Степу та підсніжник складчатий поширений у Гірському Криму. А всього у світі нараховують близько 18 видів підсніжників. Ціаво, що англійці називають цю квітку сніговою краплею, а німці сніговою конвалією.
Цікаві факти про крокус:
Нерідко символи квітів та трав ми можемо зустріти в ужитковому мистецтві: вишивці, малюванні, прикрасах, гончарстві, ковальстві, розписі та у подарованому букеті. Кожна з них щось символізує:
Калина – символ надії або розлуки;
Волошка – говорять про скромність і ніжність;
Мак – означають красу та молодість;
Лілові фіалки – засвідчують невтішну тугу за померлими; фіалки інших кольорів – несуть радість і веселощі;
Ромашка — є символом чистого кохання, ніжності та шлюбної відданості й вірності;
Соняшник — є ще одним елементом, що символізує собою відданість і вірність;
Мальва, півонія та ружа — своєрідні символи мудрості, віри, надії, любові.
Мак - символ безкінечності й нечисленності зоряного світу, Всесвіту, і, водночас, сну і забуття.
Макова голівка - символ заспокоєння.
Мак освячують двічі на рік - на Маковея і на Спаса, в серпні. Він настільки значимий, що традиційно входить до складу куті. Мак має силу і вплив, якщо не розпилюється.
Вінок із червоних маків-то вираз дівочої цноти і чистоти, які такі ж легко ранимі та вразливі, як і маків цвіт. Має мак і магічну силу, спрямовану проти усякого зла - і проти відьми, і проти наврочення, і на виклик дощу, і на врожай.