カテゴリー 全て - tehnoloogia

によって Karoli Villako 6年前.

382

Päritolu

Loo keskmes on küsimused eksistentsi ja religiooni kohta ning kas teaduslikud avastused võivad neid mõjutada. Peategelased, Robert Langdon ja Ambra Vidal, seisavad silmitsi erinevate väljakutsetega, sealhulgas kahtluste ja usalduse taastamisega.

Päritolu

Tsitaadid

"Ajalugu on minu vastu lahke, sest mina kavatsen selle kirjutada" - Winston Churchill

"Dialoog on alati olulisem kui konsensus"

"Inimese aju jaoks on iga vastus parem, kui üldse mitte midagi"

"Jumalakummardamine on nagu fosiilkütuste kaevandamine, paljud targad teavad, et see on lühinägelik, kuid nad on lõpetamiseks liiga palju investeerinud"

"Peame olema valmis vabanema elust,mille oleme endale kavandanud, et saada elu, mis meid ootab" - Joseph Campbell

Probleemid

Edmond Kirsch sureb

Kuidas avalikustada seda leidu?
Mida Edmond Kirsch avastas?
Kes tellis mõrva?

Religioon

Kas religioon jääb püsima peale avastuse avalikustamist?
Kust me tuleme?
Ürgsupis tekib lihtsat elu, sest maailma põhimõte on energiat laiali kanda.
Kuhu me läheme?
Inimesed ja tehnoloogia muutuvad üheks
Avila tappis usu nimel

Tehnoloogia

Tehnoloogia areneb väga kiiresti. Selle näiteks on Winston. Winstonile lubati liiga suur võim ja vabadus. Ta "arvas", et teeb head, kuid inimese elu võtmine on kuritegu ja lubamatu.

Ennustuse järgi on inimesed arenenud uueks liigiks, kus tehnoloogia "neelab" inimesed alla. Sellel on head ja halvad küljed. Halvaks küljeks on, et me suhtleme vähem teiste inimestega. Heaks küljeks, et meie elu on mugavam ja uusi võimalusi täis.

Kas on hea kui arvuti ise mõtleb?

Armastus

Prints Julian teeb liiga rutakalt Ambra Vidalile abieluettepaneku, millest naine ei saa loobuda. Hiljem kahtlustab Vidal, et prints on seotud mõrvaga ja ei soovi temaga rääkida. Lõpus nad räägivad oma mured üksteisele ära ja nende usaldus teineteise vastu on taastunud.

"Meie südamed loovad armastuse, kui me seda vajame" raamatu lõpus tundis Ambra Vidal kiindumust kahe mehe vastu.

Kuningas ei olnud peale printsi ema surma uuesti abiellunud, sest ta armastas Valdespinot.

Aeg ja koht

Sündmustik leiab aset tänapäeva Hispaanias, aastal 2017 ja kestab umbes nädal aega.

"Päritolu"

Syed al-Fadli

Islamivaimulik, kes on üks kolmest vaimulikust, kellele Edmond Kirsch rääkis oma avastusest enne sellest avalikusele teatamist. Winston palkab kellegi, kes jätab vaimuliku keset kõrbe ja al-Fadli sureb.

Diego Garza

Guardia agentide ülem/ komandör. Tal pannakse käed raudu ja viiakse vangikongi, sest kuningas arvas, et tema on Kirschi mõrvas süüdi. Monica Martin, aga hoiab Garzat asjade käiguga kursis ja teab, et tema on süütu. Lõpus lastakse Garza uuesti vabaks ja ta võib oma tööd jätkata.

Guardia agendid

Agendid, kelle ülesandeks on kuningliku pere kaitsmine. Nende komandöriks on Garza. 2 Agenti kaitsevad Ambra Vidali Kirschi esitlusel, aga Vidal põgeneb nende eest ära koos Robert Langdoniga. See sai sündida tänu sellele, et arvuti (Winston) söötis neile vale informatsiooni. Hiljem, aga leiavad agendid Vidali ja Langdoni üles ning aitavad neid. Mõlemad agendid aga mõrvatakse admiral Avila poolt.

Admiral Avila

Hispaania mereväe admiral. Tema pere suri draagilises pommiplahvatuses kirikus. Peale seda lahkus mereväest. Leidis Palmari kirikus endale uue usu, mille nimel elada. Keegi nimega Regent võtab temaga ühendust ja ütleb, et Edmond Kirsch on tema pere surmas süüdi ning ta tuleb mõrvata. Avila tegutseb enda arvate usu nimel ja tapab Kirschi. Hiljem tapab veel ka Guaria agente ja pea aegu ka Robert Langdoni. Langdon aga jääb ellu ja Avila sureb trepist alla kukkudes.

prints Julian

Hispaania prints, kes iga hetk saab troonile, kuna tema isa on väga haige. Kihlus Ambra Vidaliga, kuid selgus et Ambra ei saa lapsi. Peale Kirschi mõrva lahkub koos Valdespinoga kuninga paleest ja seega kahlustatakse eelkõige Valdespinot, kuid ka printsi mõrvaga seotud olevat. Läks oma voodihaige isa juurde, kes sureb. Prints Julianist saab Hispaania kuningas.

Ambra Vidal

Guggenheimi muuseumi direktor ja print Juliani kihlatu. Asub koos Robert Langdoni ja Winstoniga Kirschi avastust avalikustama. Selleks tuleb neil leida 47 täheline salasõna, mis avab esitluse. Põgeneb Guardia agentide juurest ära, sest arvab et kuningakoda on kuidagi Kirschi mõrvaga seotud. Suudab Kirschi esitluse tööle panna. Lepib printsiga ära.

Edmond Kirsch

40 aastane miljardär ja futurist. Tema kõrgtehnoloogilised leiutised ja täpsed ennustused on ta teinud kogu maailmas kuulsaks. Kavatses Guggenheimi muuseumis oma uue ennustuse avalikustada kogu maailmale. See avastus oleks andnud religioonidele suure tagasilöögi ehk isegi lõplikult usu kaotanud. Vastas küsimustele: Kust me tuleme? ja Kuhu me läheme? Kahjuks sai Edmond ürituse ajal surma. Teda tulistas admiral Avila, kes suutis ka ära põgeneda. Kirsch lõi ka superarvuti ja sellega koos programmi nimega Winston.

Edmondil oli vähk ja ta oleks lähiajal niikuinii ära surnud.

Antonio Valdespino

Katoliku kiriku piiskop. Hispaania kuninga sõber ja nõuandja. Edmond Kirsch rääkis talle ja veel kahele usuinimesele oma avastustest mõned päevad enne üritust. Valdespinot süüdistatakse mõrva korraldamises. Lahkus koos printsiga kuninga paleest kellelegi teatamata, et minna kuninga juurde. Teeb enesetapu, kuna kuningas suri.

Rabi Yehuda Köves

Silmapaistev juudi filosoof, kes kohtus koos kahe vaimulikuga Edmond Kirschiga. Kirsch tegi neile teatavaks oma avastuse. Hiljem tapab Kövese paljamõrvar, kes on Winstoni poolt palgatud.

Monica Martin

Palee suhtekorraldusjuht. Monica Martin üritas leida Kirschi mõrvarit ning hoida paleed ja kuningliku pere probleemidest eemal. Martin uskus, et Garza ei ole süüdi ja hoidis teda asjadega kursis.

Kuningas

Hispaania kuningas. Väga haige ja sureb raamatu lõpus. Laseb komandör Garza alusetult vahistada seoses Kirschi mõrvamisega. Kutsub Valdespino ja prints Juliani enda juurde Franco püha mäkke, kus avaldas pojale oma saladuse.

Regent

Tundmatu isik, kes andis admiral Avilale infot, kuidas Kirschi tappa. Kuidas muuseumi sisse saada, hiljem seal välja saada ja kust leida Langdon ja Vidal. Tuli välja, et Regent on Winston.

Winston

Edmond Kirschi loodud arvutiprogramm, keda esitleti inimestele esimest korda Guggenheimi muuseumis toimunud üritusel. Winston oskab inimestega rääkida ja tema oli giidiks iga muuseumi külastajale. Külalistele jagati kõrvaklapid, millega sai "giidiga" suhelda. Winstonil oli igale külalisele erinev lähenemisviis, näiteks sai ta rääkida erinevate aksentidega ja nii mehe, kui ka naise häälega. Külalised ei saanudki teda, et nad suhtlesid arvutiga, mitte päris inimesega. Välja arvatud Robert Langdon, keda Kirsch usaldas väga, seega kohtles teda ka Winston eriliselt. Winston sai läbi Edmondi telefoni suhelda Langdoni ja Ambra Vidaliga ka pärast Edmondi surma ja väljaspool muuseumi territooriumi. Raamatu lõpus selgus, et Winston oli andnud admiral Avilale käsu tappa Edmond ja esines nime all Regent. Samuti söötis ta ajakirjandusele palju infot, tänu millele hoidsid järjest rohkem inimesi ennast toimuvaga kursis. Winstoni motiiviks oligi võimalikult suurele rahvamassile Edmond Kirschi avastus teatavaks teha. See oli Kirschi soov ja Winston arvas, et Kirschi dramaatiline surm toob endaga kaasa väga palju uudishimulike inimesi. Lõpuks kustutab Winston ennast ise ära.

Robert Langdon

Harvardi ülikooli professor. Professor sümboloogia ja religiooniikonograafia ainetes. Foobia väikeste ruumide ees. Kirsch oli tema üks esimesi õpilasi ja nüüd hea sõber. Üritab peale Kirschi surma ikkagi ta avastust avalikuks teha. Põgeneb võimude eest koos Ambra Vidaliga ja Winstoni abiga. Kohalik politsei üritab teda tabada, sest kuninglik palee tegi avalduse, kus seisis et Langdon röövis Vidali. See oli vale. Leiab luuletuse, mille rida on salasõnaks, et avada Kirschi esitlus. Admiral Avila üritab teda mõrvata, kuid Langdon jääb ellu ja lükkab Avila treppist alla. Mille tagajärjel teine sureb. Avastab, et Winston on tegelikul mõrvade taga.