by Алина Горбань 6 years ago
706
More like this
Англі́йська мо́ва (English, the English language) — мова , що належить до германської групи індоєвропейської сім'ї мов. Одна з найпоширеніших мов у світі, особливо як друга мова та мова міжнародного спілкування. Це офіційна мова у більш ніж 60 суверенних державах, таких як Велика Британія, США, Австралія, Ірландія, Нова Зеландія тощо.
В світі існує безліч країн, а мов, якими розмовляють їх жителі, ще більше. Як же населенню Землі зрозуміти один одного? Для цього існують міжнародні мови, які і дають змогу всім нам спілкуватися, незалежно від національності та місця проживання. Однією з міжнародних мов є англійська. Значення англійської мови в сучасному світі важко переоцінити. Адже не можна не зважати на вибір більше 1 мільярда людей, які її використовують. І якщо для половини з них вона є рідною, то близько 600 мільйонів вибрали саме її як іноземну.
Всілякі саміти і зустрічі глав держав, підписання указів, дебати – все це проводиться англійською мовою. Міжнародна торгівля, робота банківської системи, діяльність транспортної системи здійснюється англійською мовою. Міжнародні конференції, вивчення світового досвіду та обмін інформацією відбувається лише з використанням англійської мови.
Олімпійські ігри і всілякі змагання між країнами вибрали офіційною мовою саме англійську. Варто згадати і кіноіндустрію та музичний олімп. Фільми американського виробництва міцно увійшли в наше життя, а будь-який поп-виконавець вважає престижним заспівати не менше однієї пісні англійською мовою.
Хоч трохи знаючи англійську, ви можете поспілкуватися з науковцем. Можливо, не про деталі його досліджень, але принаймні ви розмовлятимете спільною мовою. Комунікація у природничих науках — фізиці, хімії, біології, геології — майже завжди проходить англійською. Нею ведуться всі друковані видання, проводяться всі конференції і Skype-наради, пишуться всі електронні листи. У цьому можна пересвідчитися, прогулявшись коридорами будь-якої наукової установи в Куала-Лумпурі, Монтевідео чи Хайфі.
Володіння основами бізнес-англійської сьогодні стає все більш необхідним, якщо ви хочете отримати гарну посаду і плануєте працювати з іноземними клієнтами.
Граматика (від лат. grammatike techne "письмове мистецтво") - будова мови (система морфологічних категорій і форм, синтаксичних категорій і конструкцій). Граматика англійської мови включає в себе часи, частини мови, правопис тощо.
Дієслівні форми можуть виражати активний та пасивний стан, в кожному з яких існує 16 часів. Граматика англійської мови такі граматичні категорії як модальність дієслів
Прикметники в англійській мові не узгоджуються з іменниками ні в роді, ні в числі
Іменник не має роду і відмінків, множина більшості слів утворюється додаванням звуків /s/ або /z/, правда існує поняття колективного іменника, який хоча й має форму однини, може вживатися й як множина. Визначеність чи невизначеність іменника передається артиклем.
Рівень мови - це певна база знань і навичок, на яку в процесі комунікації і спирається людина. Якщо ця база не надто міцна і багата, ми можемо переходити на альтернативні способи передачі інформації, які будуть залежати від настрою, характеру, а часто – і виховання.
Професійний рівень. Володіння англійською мовою для роботи і для проживання в країні.
Впевнене володіння іноземною мовою. Перегляд фільмів без субтитрів. Читання книг в оригіналі.
Уміння спілкуватися англійською мовою на середньому рівні. Чітка вимова слів. Бесіда на поширені теми.
Спілкування англійською мовою на базовому рівні. Хороший словниковий запас. Складання простих речень.
Слабка вимова і сприйняття мови на слух. Розуміння слів, які використовуються в повсякденних ситуаціях.
Алфавіт і мінімальний словниковий запас. Розуміння простих слів і поширених фраз.
Запози́чення — елемент чужої мови (слово, морфема, синтаксична конструкція та ін.), який було перенесено з однієї мови до іншої в результаті мовних контактів, а також сам процес (запозича́ння) переходу елементів однієї мови до іншої.
bear, finger, say, see, white, winter
mother, brother, daughter, wolf, meat, hear, hundred, be, stand;
age, ask, give, love, south;
Англійська мова – одна з найдинамічніших мов на планеті, а тому і варіантів англійської мови – величезна кількість. Що вивчати: американську чи британську англійську? Здавалося б – вивчай британський варіант, адже це справжня, класична англійська мова. Але один з найпоширеніших і спрощених варіантів англійської – американський, може скласти гідну конкуренцію мові, якою говорить королева Великобританії.
Історичний розвиток мови - безперервний процес без різких стрибків або швидких перетворень. Тому будь-яка періодизація, яку пропонують вчені-лінгвісти, може здатися штучною. Однак, при вивченні історії будь-якої мови неможливо обійтися без поділу його на певні періоди і часові відрізки, тому що цілком очевидно, що мова в кожен даний період свого розвитку має особливі якісними ознаками, особливою структурою, що і дає право говорити про певний період його розвитку.
У цей період відбулося остаточне формування і розвиток національної англійської мови. Закріпленню сталих норм літературної мови сприяє художня література і численні граматичні праці («Коротка граматика англійської мови» У. Буллокара, «Граматика англійської мови» Б. Джонсона і низка словників).
Це період мови склалася англійської народності, поступово переростає в націю і охоплює період з 11 по 15 століття.
В мові цього періоду позначається вплив широких міжнародних зносин Англії — починається новий потік запозичень з італійської , грецької , іспанської та інших мов. У фонетиці визначним явищем є так званий «великий зсув голосних» і ряд інших особливостей, що посилили розбіжність між орфографією і орфоепією . У морфології триває процес відпадання флексій іменників, прикметників і дієслів; виникає новий, безсуфіксальний спосіб творення слів; усталюється єдина форма множини (-s); прикметники остаточно втрачають форми узгодження, спрощується категорія сильних і слабких дієслів. У синтаксисі спостерігаються основні риси сучасної англійської мови.
У давньоанглійський період формування мови англійської народності (V—XI ст.) на території Британії внаслідок розвитку діалектів північно-германських племен (англів, саксів і ютів), що переселилися в V ст. до Британії і злилися з кельтським населенням, виникає староанглійська мова.