Categorieën: Alle

door Карина Насиковская 5 dagen geleden

15

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ

Пропаганда в ЗМІ використовує різні методи, засновані на соціально-психологічних дослідженнях, часто включаючи логічні помилки та маніпулятивні техніки. Дипфейки є сучасною технологією, що базується на штучному інтелекті, і дозволяє створювати підроблені зображення та відео, що можуть використовуватися для дезінформації та впливу на політичні процеси.

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ

МЕДІАГРАМОТНІСТЬ

ДИПФЕЙКИ

Дипфе́йк[1] або діпфе́йк[2][3](англ. deepfakeконкатенація слів deep learning («глибоке навчання») та fake («підробка»)[4]) — методика синтезу зображення людини, яка базується на штучному інтелекті. Використовують для поєднання і накладення одних зображень та відео на інші зображення або відеоролики.



Вплив на політику та вибори
Шантаж та кібербулінг
Дезінформація та фейкові новини

МАНІПУЛЮВАННЯ ЛЮДЬМИ

Психологічна маніпуляція — різновид соціального впливу, який використовується для прихованого впровадження в психіку жертви цілей, бажань, намірів, відносин або установок маніпулятора, які не збігаються з актуально-існуючими потребами жертви. Це приховане управління людьми та їхньою поведінкою.



Маніпуляція емоціями
Повторення однієї тези
Фреймінг

ФЕЙКИ

Фейкові новини, Фейк-ньюз(-с) (від англ. fake news — підроблені / імітаційні новини) — підробка чи імітація новин (маніпулятивне спотворення фактів; дезінформація), яку створено з ігноруванням редакційних норм, правил, процесів, прийнятих у ЗМІ для забезпечення відповідності та перевіреності, та яка не витримує жодних, навіть поверхневих, перевірок на відповідність та реальність, але, попри це, має потужний вплив на свідомість великої кількості людей.[1][2][3]



Анонімні джерела
Підозрілі посилання
Шокуючі заголовки

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ

Шту́чний інтеле́кт (ШІангл. artificial intelligence, AI) — розділ комп'ютерної лінгвістики[джерело?] й інформатики, який швидко розвивається і зосереджений на розробці інтелектуальних машин, здатних виконувати завдання, які зазвичай потребують людського інтелекту. Ці завдання можуть варіюватися від простих дій, як-от розпізнавання мови чи зображень, до більш складних завдань, як-от ігри чи керування автомобілем, а також генерування зображень та звуків.

Відсутність етичних меж
Заміна людської праці
ШІ здатний створювати реалістичні фейки

ПРОПАГАНДА В ЗМІ

Для створення пропаганди використовується ряд методів пропаганди, заснованих на соціально-психологічних дослідженнях. Багато з цих самих прийомів можна класифікувати як логічні помилки, оскільки пропагандисти використовують аргументи, які, хоча іноді й переконливі, не обов’язково є достовірними. Пропагандистські прийоми виходять з тактики зловживання владою та контролю.



Критичне мислення проти фейків
Маніпуляція фейками
Вплив на громадську думку

ФАКТЧЕКІНГ

Факт-чекінг (з англ. fact-checking — перевірка фактів) — це один з напрямків журналістського контролю. Перевірка фактів являє собою процес перевірки фактичної достовірності звітів і заяв, що викликають сумнів.



Subtopic
Довіряти лише офіційним джерелам
Перевіряти інформацію не лише в одному джерела