door Юлія Турлюк 7 jaren geleden
595
Meer zoals dit
Легкоатлетичні змагання, які проводяться під егідою Європейської асоціації легкоатлетичних федерацій. До 2010 року змагання проводились кожні чотири роки у проміжку між Літніми Олімпійськими іграми. З 2010 року чемпіонат проводиться кожні два роки.
iсторiя виникнення легкої атлетики
Боротьбу, кулачний бiй i взагалi усi вправи, що розвивали силу, греки вiдносили до важкої атлетики. Ясно, що назва <легка атлетика> сьогоднi досить умовна, адже важко назвати, наприклад, бiг на довжелезну дистанцiю - марафон або метання молота <легкими> фiзичними вправами.
Найдавнiшим змаганням атлетiв, безсумнiвно, є бiг. Разюче, що сьогоднi ми знаємо iм`я першого олiмпiйського чемпiона древньої Грецiї i дату, коли вiдбулася ця подiя. Це трапилося в 776 р. до н.е. в Олiмпiї. Переможець був один, тому що атлети змагалися на тих iграх тiльки в бiгу на один стадiй (приблизно 192 м) - звiдси слово <стадiон>. Переможця кликали Корiб, здається, вiн був кухарем з мiста-полiса Элiди. В Ермiтажi, у Санкт-Петербурзi, можна побачити грецькi i римськi пам`ятнi медальйони, монети iз зображеннями бiгунiв.
Змагалися древнi i у метаннi диска. Були диски з дерева, каменю, залiза, бронзи, нерiдко прикрашалися рiзьбленням, зображеннями птахiв, тварин або сценами спортивних змагань. Вага диска була вiд 1,25 до 6,63 кг. (Сьогоднi диск важить 2 кг для чоловiкiв i 1 кг для жiнок.) Серед болiльникiв iнодi дуже цiнувалися метателi спису. Їх охоче зображували i скульптори.
Сучасна легка атлетика ранiше, нiж в iнших країнах, почала культивуватися в Англiї. Ще у 1837 тут вiдбулися першi змагання з бiгу на дистанцiю близько 2 км. Учасниками цього змагання були учнi коледжу мiста Регбi. Незабаром i в коледжах iтона, Оксфорда, Кембриджу, Лондона також органiзуються спортивнi змагання. Трохи пiзнiше в програму змагань включається бiг на короткi дистанцiї, бiг з перешкодами i метання ваги, з 1851 включенi в програму стрибки в довжину i висоту з розбiгу, а з 1864 - метання молота i штовхання ядра. Новий етап почався з проведення щорiчних змагань мiж унiверситетами Оксфорда i Кембриджу. У 1865 був заснований Лондонський атлетичний клуб, що проводив першi чемпiонати країни з легкої атлетики.
У 1880 в Англiї була заснована аматорська легкоатлетична асоцiацiя, що одержала права вищого органа з легкої атлетики в межуах Британської iмперiї, а також у її колонiях. У США перший атлетичний клуб з`явився в 1868 у Нью-Йорку. Але, мабуть, центрами розвитку легкої атлетики в Америцi в тi роки стали унiверситети. У 1880-90-i рр. легка атлетика як самостiйний вид спорту починає культивуватися майже у всiх країнах Європи.
Вiдродження в 1896 Олiмпiйських iгор сучасностi дуже вплинуло на розвиток легкої атлетики. У програму iгор I Олiмпiади в Афiнах (1896) були включенi 12 видiв легкоатлетичних змагань. Майже всi медалi на цих iграх завоювали американськi легкоатлети. Правда, з появою в 1952 на олiмпiйських iграх збiрної СРСР, в американцiв з`явилися серйознi конкуренти в легкiй атлетицi. На Олiмпiйських iграх в Атлантi (1996) 2000 атлетiв розiгрували 44 комплекти нагород (бiльше нiж у будь-якому iншому видi спорту). Змагання для жiнок з`явилися на олiмпiйських iграх у 1928, на iграх 1996 жiнки змагалися у 20 видах легкої атлетики, а вже на лiтньому чемпiонатi свiту (1999) i Олiмпiадi в Сiднеї (2000) жiнки почали змагатися в стрибках з шестом i метаннi молота.
Нерiдко саме змагання легкоатлетiв-олiмпiйцiв ставали самими яскравими у життi Олiмпiад. Так було, наприклад, у Мехiко (1968), коли американський спортсмен Боб Бiмон встановив феноменальний свiтовий рекорд у стрибках в довжину - 8 м 90 см (одразу на 55 см перевищивши свiтове досягнення). Цей виступ назвали <стрибком у 21 столiття>. Практично так воно i трапилося. Тiльки через двадцять рокiв цей результат був полiпшений. Фантастичнi секунди показала у забiгах на 100 i 200 м на Олiмпiадi в Сеулi американська бiгунка Флоренс Гриффiт- Джойнер. Її рекорд тримається бiльше 14 рокiв
Домініканський легкоатлет, що спеціалізується в бігу на 400 метрів з бар'єрами. Дворазовий олімпійський чемпіон 2004 і 2012 років на дистанції 400 м з / б. Володар першого олімпійського золота для Домініканської Республіки [1]. Дворазовий чемпіон світу (2001 і 2003).
Фелікс народився в Нью-Йорку, але виступає за збірну Домініканської Республіки, так як його батьки народилися на Домінікані. Закінчив Університет Сан-Дієго (англ.) Рос. [2]. У 1999 році вступив до Університету Південної Каліфорнії. У період з 2001 по 2004 роки виграв 43 змагання поспіль. У 2002 році виграв Золоту лігу IAAF, за перемогу отримав головний приз - 1 мільйон доларів США [3].
Кращий легкоатлет світу за версією журналу Track & Field News 2003 року.
Панамський легкоатлет, стрибун у довжину. Олімпійський чемпіон 2008, чемпіон світу 2007 року. Перший і єдиний олімпійський чемпіон в історії Панами.
Американская атлетка Саня Ричардс разделила джек-пот "Золотой лиги" с россиянкой Еленой Исинбаевой. Бегунья выиграла забег на 400 м на шестом этапе в Берлине с лучшим результатом сезона в мире (49,27). "Я горжусь собой, - призналась Ричардс. - Свои полмиллиона я собираюсь вложить, не потрачу ни цента".