Categorieën: Alle - лікування - симптоми

door Вікторія Чиж 4 jaren geleden

306

Паразитарні хвороби

Гельмінтоз - це захворювання, яке викликається паразитичними черв'яками, що потрапляють в організм людини. Найчастіше вони оселяються в кишечнику, але можуть також вражати інші органи, такі як м'

Паразитарні хвороби

Гельмінтоз

Що це таке?

Гельмінтоз - це інфекційне захворювання, яке викликають черви-паразити, що потрапляють в організм людини. До найбільш поширених видів паразитів, які потрапляють у людський організм, відносяться: гострики, аскариди (круглі черв'яки), стьожкові черви. Як правило, черв'яки поселяються в кишечнику, але не рідкісні випадки, коли паразити вражають м'язи, мозок, очі, печінку, легені та інші органи.

Фази гельмінтозу:

1. Гостра стадія гельмінтозу. Дана стадія може тривати від семи днів до трьох місяців і проявлятися у вигляді різних токсичних або алергічних реакцій. У цей час можливе серйозне ураження внутрішніх органів, наприклад, виникнення гепатиту. Якщо лікування не було проведено, наступає хронічна стадія. 2. Хронічна стадія гельмінтозу. Ця стадія повністю залежить від виду паразита, який потрапив в організм і його локації. Основні симптоми хронічної стадії починають проявлятися, коли паразити розмножуються, і їх стає настільки багато, що у людини виникають симптоми інтоксикації організму, такі як, втрата апетиту, слабкість, нездужання, сонливість, авітаміноз та інші. При механічній дії паразитів на тканини органів, виникають різні запальні процеси, атрофія тканин, розлад функцій того чи іншого органу.

Педикульоз

Паразитування на людині комах вошей.

Харчуються кров'ю людини.
Переносять небезпечні хвороби.
Призводять до специфічних захворювань шкіри.
Відкладають яйця-гниди.

Прояви педикульозу:

Свербіж шкіри у місці укусу воші.
Дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі.
Наявність гнид у волоссі.

Різновиди педикульозу:

Лобкова воша
Паразитує в ділянці лобка (у жінок); в паховій зоні, на волосяній частині живота, грудей, на вусах (у чоловіків); а у дітей: на віях, і бровах (паразит — лобкова воша);
Платтяна воша
Паразитувє в складках одягу, білизни (паразит — платтяна воша).
Головна воша
Паразитує на волосистій частині голови переважно на скронях, потилиці, тімені, а також у вусах, бороді (паразит — головна воша).
Можна дістати практично в будь-якому місці, так як воша може чекати 2-3 на нового господаря.
Можлива передача під час статевого акту.
При безпосередньому контакті з людиною або через речі.
Засуджувати людей, які постраждали від вошей і їх сім’ї.
Використовувати препарати від вошей, котрі призначені для тварин. Вони можуть бути токсичними і подразнювати шкіру голови.
Через 7-10 провести повторну протипедикульозну обробку.
Повідомити щодо ситуації медичного працівника дитячого закладу, який відвідує дитина, для проведення у ньому комплексу протипедикульозних заходів;
Необхідно оглянути та при необхідності, обробити всіх членів вашої родини;
При виявленні вошей на будь-якому ступені розвитку (яйце, личинка, доросла воша) дезинсекцію проводять одночасно, знищуючи вошей безпосередньо як на голові, тілі людини, так і на його білизні, одязі (протягом 1 доби);
Важливо дотримуватися інструкції із застосування того чи іншого препарату та слідкувати за терміном його придатності;
Використовувати для лікування засоби, котрі порадить лікар;
Звернутися до лікувально-профілактичного закладу за консультацією;

Профілактична заходи

Прання та прасування постільної білизни необхідно проводити при високій температурі.
Систематично очищайте верхній одяг, головні убори.
Дотримуватися правил гігієни, не користуватися спільною білизною, не спати на одній подушці тощо.
Навчити дівчинку заплітати коси, робити "гульку" або інші зачіски. Важливо, щоб волосся було зібране.
Заборонити брати в інших дітей головні убори, а також віддавати їм свої.
Зберігати речі в окремій шафці або особистій сумці.
Користуватися тільки своїм гребінцем, шпильками, гумками.

Короста

Шляхи передачі

Зараження відбувається у разі тривалого тілесного контакту з шкірою хворого. Найчастіше це трапляється в тісних колективах: дитячі садки, гуртожитки, лікарняні палати, армійські казарми і т. д. Вкрай високий ризик зараження всередині сім’ї.
Шляхи зараження коростою:

Через особисті речі хворого: постільна білизна, рушник, одяг і т. д. Такий шлях зараження буває вкрай рідко, оскільки кліщі нестійкі у зовнішньому середовищі.

Контакт зі шкірою хворого, який можливий при деяких видах спорту, у дітей під час гри, під час сну в одному ліжку, при частих і тривалих рукостисканнях.

Для лікування корости використовують спеціальні препарати:
Ліндан (лосьйон) – використовується рідко через токсичної дії на нервову систему. Не можна використовувати при лактації, під час вагітності і для обробки дітей.
Спрегаль (аерозоль) – одне з найбільш ефективних засобів. До переваг препарату слід віднести такі положення: він містить нейротоксичный отрути для комах і ефективно знищує навіть яйця кліща; для належного ефекту достатньо однієї обробки; практично не має запаху і не залишає слідів на одязі; дозволений до застосування під час вагітності і для дітей.
Медифокс – випускається у вигляді мазі крему лосьйону і спрею. Препарат не наноситься на обличчя і волосисту частину голови. Його не застосовують у годуючих жінок і грудних дітей.
Бензилбензоат — випускається у вигляді мазі 20% (для дорослих) і 10% (для дітей) і емульсії. Особливості препарату: має протипаразитарний, кератолітичну та анестезуючою дією; не діє на яйця кліщів, тому необхідна повторна обробка; швидко і повністю всмоктується, не залишаючи слідів на одязі; може призвести до розвитку дерматиту; при вагітності та годуванні груддю застосовувати препарат заборонено; слід дотримуватися обережності при обробці дітей віком до 3 років.
Сірчану мазь: вона має кератолітичну (отшелушивающим) дію, усуває збудника корости протягом тижня. Але у неї є недоліки: залишає жирні плями на одязі; має неприємний запах; погано всмоктується в шкіру; необхідно наносити мазь протягом 5 днів; протипоказана при вагітності.
Для ефективного лікування корости необхідно дотримувати деякі правила:
наносити препарати слід на 12 годин.
митися з милом необхідно до обробки і через 4 дні після неї;
якщо для лікування використовується мазь, то наносити її слід тільки голими руками;
дорослі повинні обробити всі ділянки тіла, за винятком обличчя і голови, дітей обробити повністю;
постільну білизну і одяг замінити після проведеного лікування;
провести однократну обробку препаратом, вона проводиться у вечірній час;
лікувати хворого і всіх, хто контактував з ним;

Профілактика

полягає у дотриманні санітарного – гігієнічного режиму на об’єктах, правил особистої гігієни, використанні предметів індивідуального користування (рушників, мочалок), натільної білизни, тощо.

Різновиди корости та симптоми

Короста у дітей
Висипання локалізуються на будь-якій ділянці тіла, в тому числі на обличчі, шиї, волосистій частині голови і особливо на долонях та підошвах.
Атипова короста
Норвезька короста

на 1 см2 шкіри можна знайти до 200 кліщів

Короста без ходів

виявляють у осіб, які протягом двох останніх тижнів контактували з хворими коростою

Лікована короста

спостерігають в осіб, яких неправильно чи недостатньо лікували протипаразитарними засобами

Малосимптомна короста

коростяні ходи відсутні, а кількість висипань незначна.

Класична короста
характерне розташування висипань
поява папул, окремих везикул, розчухувань, кров'янистих кірок, які часто розміщені попарно або ланцюжком;
характерні коростяні ходи на шкірі;
свербіж, який посилюється увечері та вночі;

Лікування

проводиться прання,кип’ятіння постільної та натільної білизни, рушників; камерна обробка матраців, подушок, ковдр, прасування чи провітрювання на відкритому повітрі (впродовж 5 діб) верхнього одягу (плаття, кофти, костюми, пальта, шиби, куртки); щоденне вологе прибирання приміщень з застосуванням 1%-2% мильно – содового розчину.

Коростяний кліщ. Відео

Прояви корости

Коро́ста — інфекційне паразитарне захворювання шкіри, яке супроводжується свербежем, розчухуванням на шкірі, папульозними висипаннями.

Паразитарні хвороби