Categorieën: Alle - матеріали

door Валентина Волінец 3 jaren geleden

227

АБРАЗИВНІ МАТЕРІАЛИ

Абразивні матеріали використовуються для обробки поверхонь різних матеріалів завдяки їх високій твердості. Вони можуть бути природними або штучними, з властивостями, такими як зернистість, механічна і хімічна стійкість.

АБРАЗИВНІ МАТЕРІАЛИ

АБРАЗИВНІ МАТЕРІАЛИ

ПРИРОДНІ

КОРУНД
НАЖДАК


АЛМАЗ


ШТУЧНІ

ЕЛЕКТРОКОРУНД
ТИТАНИСТИЙ

Електрокорунд титанових близький до електрокорунду нормального, але відрізняється від останнього великою постійністю властивостей.   Присадки титану збільшують в'язкість абразивного матеріалу.

МОНОКУРУНД
ХРОМИСТИЙ

Електрокорунд хромистий має рожеве забарвлення, має постійністю фізико-механічних властивостей і високим вмістом монокристалів.   Форма зерен переважно ізометрична.   При здійсненні остаточної операції відмічено, що електрокорунд хромистий помітно поліпшує світловідбивальну здатність оброблених поверхонь.

БІЛИЙ

Завдяки високій твердості, міцності і гострим краях зерна, електрокорунд білий інтенсивно знімає шар металу з поверхонь загартованих, цементованих і азотованих сталей.   Електрокорунд білий використовують для приготування абразивно-доводочних абразивних матеріалів.

НОРМАЛЬНИЙ

Електрокорунд нормальний - штучний  абразивний  матеріал, що має високу твердість (нижче алмазів, зерен КНБ і карбіду бору), застосовується при приготуванні полірувальних паст.

КУБІЧНИЙ НІТРИД БОРУ

Кубічний нітрид бору (КНБ) - надтвердий матеріал, вперше синтезований у 1957, містить 43,6% бору і 56,4% азоту. Кристалічна решітка КНБ є алмазоподібному, тобто вона має таку ж будову, як і грати алмазу, але містить атоми бору й азоту. Параметри кристалічної гратки КНБ дещо більші, ніж грати алмазу; сказаним, а також меншою валентністю атомів, що утворюють грати КНБ, пояснюється його дещо менша твердість у порівнянні з алмазом.

Кристали кубічного нітриду бору мають теплостійкість до 1200 ° С, що є одним з головних достоїнств у порівнянні з алмазом. Ці кристали отримують шляхом синтезу гексагонального нітриду бору при наявності розчинника (каталізатора) у спеціальних контейнерах на гідравлічних пресах, що забезпечують необхідну високий тиск (близько 300-980 МН/м2) і високу температуру (близько 2000 ° С).

На відміну від алмазу, кубічний нітрид бору нейтральний до заліза і не вступає з ним у хімічну взаємодію. Висока твердість, термостійкість і нейтральність до заліза, зробили кубічний нітрид бору вельми перспективним надтвердим матеріалом для обробки різних залізовмісних сплавів (легованих сталей і ін) забезпечує різке зниження адгезійного і дифузійного зносу інструменту (в порівнянні з алмазним).

З кубічного нітриду бору готуються шліфпорошків і мікропорошки, з яких виготовляють абразивно-доводочні та полірувальні пасти (пасти "ельбор", пасти "Кубоніта").

КАРБІД КРЕМНІЮ


КАРБІД БОРУ

Карбід бору є з'єднання бору з вуглецем. Твердість і абразивна здатність зерен карбіду бору нижче твердості алмазів і зерен з КНБ, але вище зерен з електрокорунду і карбіду кремнію.   Карбід бору використовується в порошках і пастах для доведення виробів з твердих матеріалів.  

Практикою встановлено, що карбід бору, раціонально застосовувати для притирання точних конічних і фасонних поверхонь.

ШТУЧНИЙ АЛМАЗ

Штучний (синтетичний) алмаз. Синтетичні алмази одержують з графіту при високих тисках і високій температурі. Вони мають ті ж фізичні і хімічні властивості, що й природні алмази.

Висока твердість забезпечує алмазному зерну вельми високі ріжучі властивості, здатність руйнувати поверхневі шари твердих металів і неметалів.   Міцність алмазу на вигин невисока.   Одним із суттєвих недоліків алмазу є порівняно низька температурна стійкість.   Це означає, що при високих температурах алмаз перетворюється на графіт, таке перетвореннч починається у звичайних умовах при температурі близькій до 800 ° С.