door Люба Мицик 7 jaren geleden
527
Meer zoals dit
door Наталія Мельничук
door Таня Мальована
door Klyoz Iryna
door Валентина Волінец
Бісероплетіння належить до числа найбільш захоплюючих народних мистецтв, яке має багатовікову історію існування. З бісеру плетуть всілякі прикраси, аксесуари, ним прикрашають одяг і вишивають картини.
Бісероплетіння виникло давно, його історія налічує майже 6 тисяч років. Вперше виникло це мистецтво ще в Давньому Єгипті, а матеріал, який використовувася у процесі такої творчої діяльності, називався «бусра», у перекладі з арабської мови цей термін означає «фальшиві перли».
Особливе місце серед усього розмаїття технік займає в'язання. В'язані кофтинки, сукні, сумки, шапки і навіть пальто особливо актуальними протягом декількох років. Вязання спицями для початківців рукодільниць принесе багато приємних моментів в життя. Авторські моделі стануть по кишені будь-майстрині, а також чудовим подарунком для близьких і рідних.
Слово макраме арабского происхождения, которое означает бахрома, кружево, тесьма, говоря проще это – узелковое плетение.
Для макраме можно использовать большое количество материала. Самыми распространенными считаются: полоски кожи, шнуры из различных тканей, растительные волокна, сизаль, леска, джут, шпагат, тонкая проволока, хлопчатобумажная, шелковая, льняная и шерстяная нити. Красивые изделия сейчас можно создать из синтетических материалов. Не так давно рукодельницы использовали в работах естественные тона. Очень популярным считался лен. Натуральных цветов не так много, поэтому немного позже начали использовать окраску нитей.
В’язання гачком – одне з найлегших і цікавих рукоділь. Володіти гачком можна навчитися без особливих зусиль, у кілька разів швидше, ніж спицями.
Полотно, виконане гачком, як правило, мало розтягується, і тому для роботи можна використовувати не тільки шерстяні нитки, але і бавовняні.
Як і спиці, гачки розрізняють по номерах. Номер гачка – це його діаметр в міліметрах; наприклад, діаметр гачка № 2 дорівнює 2 мм. Чим товще нитка, тим більше повинен бути номер гачка.
Першу школу вишивки в Київській Русі було створено ще в ХІ столітті. Її заснувала Анна, сестра Володимира Мономаха. Тут дівчата опановували мистецтво гаптування золотом і сріблом.
З давніх-давен і до сьогодні українці можуть похвалитися більше, ніж сотнею технік виконання вишивки! Таке різноманіття свідчить як про любов пращурів до краси та їх винахідливість, так і про незамінність вишитого одягу на всій території України. Найбільш популярні прийоми: вишивка хрестом та гладдю, бігунок, мережка та ін.
Вишивка - це і оздоблення одягу, і весільні рушники, і елементи, покликані прикрасити оселю: скатертини, фіранки, покривала тощо.