Categorieën: Alle - tehnoloogia

door Karis Niisuke 10 jaren geleden

946

Blogi

Ajaveebid on alguse saanud isiklikest päevikulaadsetest kodulehtedest, kus kajastati autori igapäevaelu ja mõtteid. Aja jooksul on blogide vormid laienenud, hõlmates nüüd ka rühmade või ettevõtete ühiseid ajaveebe.

Blogi

Blogi

Kidblog Kasutaja loomine

Arina

Postituse lisamine

Markus Johannes

Komenteerimine Kidblogis

Art

Sammud enne siseblogi loomist

Määra siseblogi administraator. Üks inimene peaks omama üldist vaatepilti, tundma saidi infrastruktuuri ja olema vastutav mistahes tehnoloogiliste apsude eest ning parandama need. Otsusta, kes on siseblogi autor. Tihtipeale sellised väikesed blogid nõuavad rohkem kui ühte häält või eksperti. Mõtle välja, kas soovid meeskonnale anda enam õigusi kui ainult kommenteerida sissekandeid. Hoolitse selle eest, et igaüks meeskonnas tunneb tehnoloogiat, oskab kommenteerida, postitada ja muuta sissekandeid ning mõistab, miks siseblogi kasutatakse. Kui puudub täielik meeskonna toetus ja arusaam, siis ei ole siseblogi pidamisel mõtet. Anna meeskonnale valikuvõimalusi. Uudisvoog (RSS-formaadis kokkuvõtted) või uudised e-posti teel? Mõlemad!!! Võib-olla on Outlook tark valik ja nad eelistavad selle kaudu informatsiooni saada. Eesmärk on anda meeskonnaliikmetele õigus otsustada, mis neile kõige paremini sobib. Ahvatle, mõjuta, veena ning anna ja kogu tagasisidet. Siseblogi eesmärk on toetada meeskonda. Jälgi, et kõik tuleks ringiga sinuni tagasi, et näha, kuidas asjad töötavad. Kui siseblogis on lisad või sisu, mis ei toimi ega ole kasulikud meeskonnale – eemalda need. Kui meeskonnaliikmed jätavad kommentaare blogi enda kohta, siis võta aega ja vasta neile.[2]

Andreas

Enne blogi loomist ning blogisse uudiste kirjutamist ja informatsiooni andmist oma ettevõtte kohta tuleks Joe Tertel'i sõnul kindlasti määratleda oma sihtrühm ning välja töötada blogimise strateegia. Joe Tertel soovitab küsida endalt mõned lihtsad küsimused.

Teele

Ettevõtteblogi strateegia
Kas konkurendid blogivad ning millist tagasisidet nad blogimise kohta annavad?
Kuidas minu kasutajad informatsiooni saavad?
Kas sihtrühm hakkaks kasutama ettevõtte blogi?
Millist informatsiooni nad ootavad blogilt?
Kuidas blogimine mõjutab minu ettevõtte brändi?
Kes hakkab organisatsioonis blogi pidama?
Kas teil on aega blogi pidamiseks?
Kes on blogi kasutajate sihtrühm?

Kas blogimine aitab täita minu äri ja turustamise eesmärke?

Blogi loomine

Meryly Uulits

Ajaveebid said alguse isiklikest päevikulaadsetest kodulehtedest autori tegemistest ja mõtetest. Hiljem on lisandunud erinevaid ajaveebide vorme, näiteks rühmade või firma töötajate ühiseid ajaveebe, millesse võib postitada üks inimene või kogu firma töötajaskond. Samuti on tehnoloogia arenguga lisandunud audio- ja videoblogid, kus postitused on vastavalt audio- või videofailidena.

Näiteid blogidest

Siimon

tulevikutrende tutvustavad blogid
http://www.fututuba.ee
noortele huvipakkuvad blogid
http://filmikas.blogspot.com
http://ironhidegames.com/blog.php
http://theblogfullofgames.com
kooliga seotud blogid
http://minu-klass.blogspot.com
http://lg5a.wordpress.com
http://kunstiblog.blogspot.com

Blogikeskkonnad

Rasmus

blogger
ajaveeb
Wordpress

Mis on blogimootor? Lihtsustatud sisuhaldussüsteem, veebilehekülg, mille uuendamiseks peab lihtsalt hiirega nuppudel klõpsama ja sisu ehk teksti ja pilte lisama. Kõike saab teha ilma eriliste tehniliste teadmisteta. Segamini ei tasu ajada blogimootorit ja -keskkonda. Enamik blogikeskkondi on oma suletud blogimootoriga, kuid mõni blogimootor on vabavara, võite selle tasuta alla laadida ja oma serverisse paigaldada. Meie neljast väljavalitud keskkonnast on vabalt saadava mootoriga WordPress ja LiveJournal. Blogspot oskab kirjastada oma faile teises serveris. Blogid võivad moodustada sotsiaalseid võrgustikke. Üks meie käsitletav blogikeskkond on paljuski just sotsiaalne võrgustik, kuid erinevalt piltidele orienteeritud (nagu Rate.ee) või profiilile orienteeritud (nagu Orkut) sotsiaalsetest võrgustikest on LiveJournal ennekõike ikkagi koht, kus pidada päevaraamatut – blogida.

Maribel

Mis on blogis üleval?

Blogi sisaldab nii teksti, pilte teiste blogide ja veebilehtede linke jne. Paljude blogide oluliseks osaks on võimalus lugejatel kommentaare jätta.

Paula

Mis on blogi?

Blogi on suhtlusvahend, mis võimaldab pidada personaalset võrgupäevikut , mille sissekandeid on võimalik teistel inimestel kommenteerida.

Liliann

Blog on inglise keelest tulnud sõna, mis eesti keeles tähendab ajaveebi või veebipäevikut. Blogi peetakse ka üheks digitaalse ajakirjanduse vormiks. See on netikeskkond, kuhu lisatakse autori poolt periooditi postitusi e sissekandeid. Neid esitatakse kronoloogilises järjekorras. Enamasti saab autor valida oma blogile privaatsusseaded ning lubada lugejail kirjutada vastukajaks kommentaare. Ajaveebe kirjutatakse, et väljendada oma seisukohti ning avaldada arvamust, kuid need on ka head kirjaoskuse arendajad. Veebipäevikut võib pidada igaüks, olenemata soost, vanusest või huvialadest ning ka kirjutada võib kõigest. Blogi autori(te)l ja kommenteerijatel on soovi korral võimalus säilitada anonüümsus.

Kristjan Ree