Анна Кареніна

Головна тема роману

Дослідження проблеми сім'ї, аналіз кризових явищ у сучасній письменнику родині

Дослідження проблеми сім'ї, аналіз кризових явищ у сучасній письменнику родині

Проблематика роману

Сім’ї, шлюбу (роль сім’ї у життя людини («мысль семейная» (Л. Толстой); пошуки основ міцних сімейних зв’язків: «усі щасливі с

Сім’ї, шлюбу (роль сім’ї у життя людини («мысль семейная» (Л. Толстой); пошуки основ міцних сімейних зв’язків: «усі щасливі сім’ї схожі між собою, кожна нещаслива сім’я нещасна по-своєму»). Кохання. Взаємин батьків і дітей (право жінки/чоловіка на життя за порухами власної душі чи обов’язок перед членами своєї сім’ї, відповідальність батьків за щастя своїх дітей — доля Сергія Кареніна та маленької Ані). Місця людини в суспільстві. Сенсу буття. Життя та смерті. Обов’язку та відповідальності.

Аналіз роману

Жанр: роман про кохання, соціальний роман. Головна думка: «думка сімейна». Центральні теми: кохання; сімейні стосунки «дворян

Жанр: роман про кохання, соціальний роман. Головна думка: «думка сімейна». Центральні теми: кохання; сімейні стосунки «дворянських гнізд» (Кареніних, Облонських, Щербацьких, Левіних, Вронських); криза всіх цінностей, що охопила російське суспільство після реформи 1861 року.

Ідея Роману

Ствердження необхідності єднання між людьми, засудження деградації родинних відносин і негативного впливу на сім'ю суспільств

Ствердження необхідності єднання між людьми, засудження деградації родинних відносин і негативного впливу на сім'ю суспільства.

Відомості про автора

r

Безумовно, навіть смерть героїні можна розглядати по-різному: і як душевну силу, і як слабкість. Але головним залишається те, що Анна Кареніна з усіма її високими моральними поривами вступила в протиріччя із загальновизнаним стереотипом свого середовища і своєї епохи. А за звичайними формами людських стосунків Л. М. Толстой розкрив цілісну натуру і завжди злободенні проблеми людських відносин, які вражають своєю глибиною і таємничістю.

подтема

подтема

Образ Анни

r

Справжній характер Анни першою зрозуміла Кіті. Адже Анна "не похожа была на светскую даму". У ній не було нічого напускного. Лєвін також бачить її справжній характер: "Левин все время любовался ею — и красотой ее, и умом, образованностью, и вместе простотой и задушевностью". А внутрішнє життя Анни Кареніної було сповнене величезної напруги. У неї були свої затаєні мрії і бажання про незалежність і про те, де можна докласти своїх сил.