Англійське чаювання

Англійське чаювання

r

Англійське чаювання - це не просто чаювання, це ціла традиція без якої не обходиться жоден корінний англієць.Чай супроводжує англійця на протязі всього життя, він незмінно присутній в кожному англійському будинку і офісі. Де б ви не опинилися в ресторані або на серйозній діловій зустрічі — вам завжди запропонують на вибір декілька сортів чаю. Це обов'язкове правило, освячене традицією, адже в британському суспільстві розпорядок дня будується від чаювання до чаювання, і для будь-якого часу, будь-якого настрою існує свій чайний сорт.

a
Ранковий чай "English Breakfast"

Ранковий чай "English Breakfast"

r

 Ранковий чай - близько 6:00, одразу після сну, або ж під час першого сніданку - в 8:00. Традиційно він більш міцний,ніж перший, і по суті замінює каву. 

a

Закуски до ранкового чаювання

c1

Види ранкового чаю

r

Англійці передають перевагу тим видам чаю де переважає скручене листя "броукен", що дає відмінний міцний настій, що бадьорить, здатний збудити навіть дуже сонну людину.

Приготування ранкового чаю

Приготування ранкового чаю

r

Ангійці готують ранковий чай так, щоб він бум міцний, адже він повинен розбудити та наповнити бадьорістю кожного сонного англійця.

a
Обідній чай" tea break"

Обідній чай" tea break"

r

В 11 або 12, настає час ланчу — другого, щільнішого сніданку, який, природно, не обходиться без чаювання. Четвертий раз англійці п'ють чай вже в середині робочого дня, роблячи невелику перерву, яка так і називається tea break (перерва на чай).

Закуски до обіднього чаю

c1

Види обіднього чаю

r

Що стосується традиційних сортів чаю, які п’ють о полудні, то це в першу чергу улюблений британцями Earl Grey з маслом бергамоту і цитрусовим смаком.Інший безперечний фаворит, Lapsang Souchong – знаменитий чай, що росте в Китаї, листя якого сушаться над тліючим вугіллям, що надає йому впізнаваний «копчений» аромат.У елегантних “чайних кімнатах” (так в Британії називаються кафе, які спеціалізуються на обслуговуванні чаювань), подають один з найдорожчих у світі чаїв – Oolong, який знаменитий своїм природним фруктовим смаком. 

Приготування обіднього чаю

Приготування обіднього чаю

r

Традиційно чай заварюють за декількома правилами. Передусім, чайник слід наповнити свіжою водою - щоб забезпечити відповідну кількість кисню чайному листю. Воду слід довести до кипіння, інакше чай нормально не завариться. Заварник необхідно обдати окропом, після чого гаряча вода зливається, а в заварник додають чайне листя або пакетики, які слід залити новою порцією окропу і залишити на 2-5 хвилин для заварювання. Після досягнення бажаної міцності чайні пакетики витягаються із заварника. Згідно з правилами, хазяїн повинен запропонувати гостям молоко і цукор, а у заварника має бути достатній об'єм, щоб можна було сервірувати всіх гостей. Заварник з чаєм можна поповнювати гарячою водою, але її ніколи не доливають безпосередньо в чашку.

Вечірній чай

Вечірній чай

r

Вечір після роботи — це час "High tea" ("високого чаю"), густого і ароматного аристократичного напою, такого, як "Ерл Грій"."Високий чай" - міцний і ароматний, п'ється вдома ввечері. 

Закуски до вечірнього чаю

r

Закуски під час цього чаювання найрізноманітніші. Англійці люблять добре попоїсти у пізні години тому найчастіше саме це чаювання багате на страви з риби та мяса, овочів і фруктів, різних тістечок та солодощів.

a

Види вечірнього чаю

r

Для вечірього чаю найчастіше беруть цейлонський або індійський чай. Найпопулярніший Нілгібрі. Він має приємний смак та аромат. Також добре підходить японський чай але заварюють його по-англійській традиції і його смак вирізняється від справжнього. Пуер- це чай який привозять з китайської провінції. Листя цього чаю не просто весушують а настойоють його в різних сиропах. Вважається чим більше він настоюється тим він якісніший. У більшості англійці вибирають для вечірнього чаювання ті чаї які мають приємний аромат та мають заспокійливу дію.

Приготування вечірнього чаю

Приготування вечірнього чаю

c1r

Вечірній чай найчастіше готують з зеленого чаю крупнолистового. Але також англійці полюбляють пити і чорний чай але заварку до нього роблять не міцну та добавляють молоко або лимон.

Післяобідній"English Afternoon"чай

Післяобідній"English Afternoon"чай

r

Що б не відбувалося, в 5 годин вечора, в знаменитий five o’clock, мільйони британців від скромного службовця до самої Королеви п'ють чай "English Afternoon" ("Англійський полудень"), щедро присмачуючи його молоком або вершками.

Приготування полудневого чаю

Приготування полудневого чаю

r

Стіл для полудневого чаювання накривається кольоровою полотняною скатертиною і такими ж серветками, укладеними на десертні тарілки конвертиками або невисокими ковпачками. У тарілки розташовуються десертні прилади, в тому числі і вилка, і ніж для фруктів, укладені ручками вправо.

Види полудневого чаю

r

Хоча традиційними для післяполудневого чаю вважаються китайські сорти і суміші, деякі віддають перевагу більш насичені індійські марки Assam або Darjeeling.Також присутній вибір зелених і трав’яних чаїв. Обов’язково присутній в меню хорошою чайної кімнати хоча б одна марка чаю без вмісту кофеїну.Англійці п’ють чорний чай з молоком, причому спочатку наливають у чашку молоко, а потім вже чай. Ця цікава традиція бере свій початок з 17-го століття. У той час чай подавали у вишуканих фарфорових чашках, які здавалися настільки тонкими й тендітними, що їх боялися пошкодити гарячим чаєм. Тому спочатку в чашку наливали молоко кімнатної температури, а потім вже гарячий чай.

Закуски до полудневого чаювання

c1