Categorii: Tot - залежність - здоров'я

realizată de Антошко Надія 7 luni în urmă

67

Шкідливі звички

Шкідливі звички представляють серйозну загрозу для здоров'я людини, оскільки вони є формами поведінки, що повторюються і можуть переростати у залежність. Ці звички, такі як куріння, алкоголізм, наркоманія та токсикоманія, негативно впливають на фізичний та психологічний стан людини.

Шкідливі звички

Шкідливі звички

Так що ж таке шкідливі звички? В чому полягає їх загроза? Ці звички є нічим іншим як прив’язаністю людини до певних дій та послідовних паттернів, що мають циклічний характер. Інакше кажучи, це дії, що повторюються з певною періодичністю та несуть шкідливий чи потенційно негативний вплив на людину.

Вплив на здоров'я шкідливих звичок

Шкідливі звички – некорисні або шікідливі дії, які люди повторюють знову і знову, не зважаючи на те, що це може створювати загрозу здоров’ю.

Звичка – це форма поведінки, яка при певних умовах набуває характеру потреби. Якщо звичка негативно впливає на організм та шкодить здоров’ю – це шкідлива звичка.

Деякі шкідливі звички переростають у залежності. Так стається, коли людина знає про шкідливу звичку, але не може від неї відмовитись. Причиною цього є короткочасне задоволення та полегшення.

До шкідливих звичок людини, які створюють загрозу здоров’ю, відносяться: куріння, алкоголізм, наркоманія, токсикоманія.

Наркотики

Наркоманія - це захворювання, яке характеризується наростанням симптомів, безпосередньо пов'язане з вживанням наркотичних засобів. Простіше кажучи, наркоманія - це звичка вживати різні наркотики, седативні препарати, галюциногенні засоби та інші речовини, що впливають на психіку. Дана залежність призводить до згубних наслідків, як для самого наркомана, так і для суспільства в цілому.

Наркоманія може виникати внаслідок ряду причин, наприклад, впливу однолітків, позбавлення від нудьги, рішення будь-яких проблем і ін. Сьогодні проблема наркоманії стоїть досить гостро. Це пов'язано з тим, що наркотики, перш за все, вражають особистість індивіда, негативно впливають на міжособистісні відносини і впливають на внутрішній світ індивіда, на його світосприйняття, а потім вже і на його фізичне тіло.

ЛІКУВАННЯ НАРКОМАНІЇ

Лікування наркоманії – складний і тривалий процес, з яким людина, що пристрастилася до наркотиків, не в силах впоратися самостійно. Допомога наркозалежним повинна включати цілий комплекс медикаментозних заходів, психологічну та реабілітаційну терапії.

симптоми наркоманії

Симптоми наркоманії ділять на дві великі групи: непрямі ознаки і специфічні ознаки зловживання наркотичними препаратами. До непрямих відносять:

- манеру одягатися - одяг з довгими рукавами, в незалежності від обставин і погоди;

- зіниці неприродно широкі або вузькі в незалежності від освітлення;

- відсутній погляд;

- досить часто неохайний зовнішній вигляд, волосся, схильні до сухості, на кистях рук набряки;

- кришаться, темного кольору зуби;

- часто сутула постава;

- малозрозуміла мова;

- незручні і загальмовані руху, при цьому запах алкоголю з рота відсутній;

- дратівливість, грубість і неповажність в спілкуванні;

- часто, після приходу таких «гостей» у будинок пропадають речі.

Алкоголь

Алкоголізм - серйозна проблема людства, по суті, це хвороба, розвиток якої обумовлений частим вживанням алкогольних напоїв та патологічним потягом до них. Усе це супроводжується виникненням психологічної, фізичної залежності. Алкоголь негативно впливає на метаболічні процеси в організмі, а накопичені з часом токсини, підвищують ризик розвитку психозу. Когнітивні порушення при прогресуючій алкогольній залежності проявляються у вигляді деменції.

ЛІКУВАННЯ алкоголізму

Щодня ми зустрічаємо рекламу і навіть відгуки про те, що є медична процедура, яка надійно допомагає позбутися алкогольної залежності. Однак вірити на слово не варто – статистичних даних та інших доказів «чудес» немає. Справжня тверезість – це свідома відмова від шкідливої ​​пристрасті, вольове зусилля. Неможливо перемогти хворобу, один раз зробивши якусь справу, прийнявши таблетку або пройшовши процедуру.

Щоб вилікувати алкоголізм, треба знати, що це хвороба насамперед психологічна. Вона в тому, що хворий неспроможний правильно вибудувати відносини з людьми навколо нього. Медицина допомагає на перших етапах хвороби, а також при гострих отруєннях та білій гарячці. Проте детоксикація є ліквідацією симптомів хвороби, але з її терапією. Все життя медицина рятувати людину не зможе. Як допомогти алкоголіку? Якщо він вам дорогий, пам’ятайте, що це – людина, попри його не завжди приємний зовнішній вигляд та поведінку. У глибині душі алкоголік чекає на допомогу і страждає.


Куріння

"Куріння вбиває", - застерігає соціальна реклама та написи на упаковках цигарок.

Але є люди, що все життя курять і доживають до старості. Рак легень вражає 0,2% українського населення. 

Як позбутись паління

Куріння — шкідлива звичка, позбутися якої досить складно, однак, сила волі, консультації з лікарем і перехід до здорового способу життя допоможуть вам кинути палити. Важливо й заручитися підтримкою близьких людей.

Хороші звички

У житті повсякденні звички відіграють важливу роль. Вони впливають на самопочуття, здоров’я та настрій. Всього одна-дві шкідливі звички можуть стати згубними, і навпаки – кілька корисних звичок здатні змінити наше життя на краще.


Хороші звички варті уваги

Почніть слідувати їм вже зараз і ви побачите, яких дивовижних змін ви здатні досягти, дотримуючись цих нехитрих рекомендацій.

1. Починайте день із посмішки. Ніщо не заряджає позитивом краще.

2. Випивайте склянку води перед сніданком.

3. Почніть бігати.

4. Відмовтеся від сигарет та алкоголю.

5. Навчіться планувати майбутній день.

6. Щодня з’їдайте по кілька свіжих фруктів або овочів.

7.Думайте позитивно.

8. Тримайте поставу, ходіть прямо.

9. Робіть ранкову зарядку.

10. Харчуйте дрібно: 4-5 разів на день в один і той же час.


Корисні звички на кожен день
Вплив на здоров'я

звички в житті людини відіграють важливу роль, вони допомагають зберегти час, який було б витрачено на прийняття рішень по кожному самому незначному приводу. Звичка – це несвідомий набір дій, які здійснюються автоматично, машинально, без вольових зусиль особистості.

Різниця хороших і поганих звичок