Categorii: Tot - природа - рослини - тварини

realizată de Чернецька Анастасія 29 zile în urmă

106

Рослини в природі та житті людини

Рослини відіграють важливу роль у житті Землі, покриваючи значну частину її поверхні, включаючи навіть спекотні пустелі та холодні арктичні області. Вони створюють взаємозв'язки між різними формами життя, забезпечуючи житло для багатьох тварин, таких як птахи, бджоли, мурахи та інші.

Рослини в природі та житті людини

Рослини в природі та житті людини

Рослини є повсюди на поверхні земної кулі. Також спекотні пустелі заселені певними видами рослин (наприклад, верблюжою колючкою, кактусами). Величезні простори суходолу охоплені густою рослинністю. Ліси вкривають майже шосту його частину. Неосяжні території степів, луків, земель, засаджених культурними рослинами. Рослини населяють океани, моря, присноводні води. Також Арктика й Антарктика не залишає рослинності.

Рослини забезпечують певні взаємозв'язки між життєвими формами рослин і тварин, їх пристосування до умов навколишнього середовища.

Яке значення рослин у природі? У різноманітних рослинних групах гніздяться птахи, в числі яких домівки бджоли, осі, мурашки, лисиці та інші тварини.

Рослини беруть участь у формуванні обґрунтувань та природних ландшафтів. Відмерлі залишки рослин (листя, корені, плоди) збагачують грунт органічною речовиною та мінеральними елементами, корені розпушують грунт.


Рослини з Червоної книги


Те, що рідкісні рослини занесені до Червоної книги, лише сигнал небезпеки , яка загрожує рослинам. Ми всі повинні пам'ятати , що це ми своїми вчинками завдаємо їм шкоди. Це книга сором і водночас книга совісті тих, хто намагається зберегти чарівний світ природи.

Тестування
Кросворд
презентація

Рослини, які годують людей

Весняна яскрава зелень – це перше джерело натуральних вітамінів, яке дарує нам природа. За довгу зиму організм вичерпав свої запаси, отже хочеться з'їсти салатик або просто пожувати гілочку кропу чи петрушки. Так організм нам підказує, що настала пора запасатися новими вітамінами.

Зазвичай під словом «зелень» мається на увазі зелена цибуля, кріп, петрушка, салати, щавель... Негусто. Тому зверніть увагу на їстівні трави, які, як вважають, надокучливими бур'янами, – вони не тільки смачні і корисні, а й мають масу цілющих властивостей.

Їстівних трав або бур'янів – як зручно, так їх і називайте – насправді безліч. Просто знаємо ми про них мало. Точніше, про те, що з ними можна приготувати. А готувати з цих самих «бур'янів» можна борщі, салати, окрошки, соуси, пасти і навіть пироги.

Цікавинки

Деякі рослини можуть жити без десяти вод. Дерево Джошуа можна ходити без води до 2 років

Чи знали ви, що соняшники 🌻 повертають свої голівки, щоб слідувати за сонцем на небі? Цю поведінку називають  геліотропізмом  і завдяки їм рости великими та міцними!

Статистика
Теоретичні відомості

Рослини шкідливі для тварин

Як чудово, коли в літній сезон ваш домашній улюбленець перебуває на дачній ділянці й проводить весь час на свіжому повітрі, відпочиває на газоні та єднається з природою. Ви могли помітити, що він їсть траву - це не страшно. Але будьте обережні, не всі рослини для нього нешкідливі, а деякі вкрай небезпечні. Які квіти отруйні для тварин, розповідаємо в матеріалі.

Отруйні рослини для собак - лілії і не тільки

Токсичні квіти мають неприємний смак, і навряд чи тварина буде їсти їх спеціально. Але цілком може, наприклад, захотіти пограти та випадково проковтнути цибулини, які ви розклали перед посадкою, або спробувати на смак листочки чи пелюстки.

відео

Значення рослин у природі, народному господарстві та житті людини визначається, насамперед, їх здатністю до фотосинтетичної діяльності. Завдяки фотосинтезу рослини впродовж усієї історії Землі забезпечують можливість життя на планеті в усіх його проявах. Вони постійно поповнюють неминучі внаслідок життєдіяльності гетеротрофних організмів, а також виробничої діяльності людини втрати органічних сполук на планеті (сумарна первинна продукція рослин за рік становить близько 250 • 109 т сухої органічної речовини, з якої 185 • 109 т синтезується на континентах, а 65 • 109 т — у Світовому океані); накопичують у продуктах фотосинтезу значну кількість хімічної енергії; підтримують необхідний для існування більшості організмів рівень кисню в атмосфері; запобігають накопиченню в атмосфері надлишку вуглекислого газу.




Лікарські рослини

Лікарські рослини  (лат.  plantаe medicinalеs ) — рослини, що містять БАР (див.  Біологічно активні речовини ) та є джерелом отримання лікарської сировини (див.  Лікарська рослинна сировина ), деякі продукти її переробки, препарати для фітотерапії (див.  Фітотерапія , Лікарські препарати ), ветеринарії, арома- і гідротерапії, косметології, дієтології тощо, вихідних продуктів чи напівсинтезу.

Гра
Відео
Презентація