Categorii: Tot - колір

realizată de Angelina Matiash 2 ani în urmă

437

Колористика

Створення колірного кола є важливим процесом для тих, хто часто працює з фарбами. Використання фарб різних виробників може призвести до різних відтінків, тому важливо мати уявлення про те, як змішування впливає на кінцевий результат.

Колористика

Колірний круг

Зверніть увагу: змішування фарб різних фірм, дає різні відтінки. Тому створення колірного кола корисно, якщо ви збираєтеся працювати з певними фарбами деякий час. Дивлячись на результат, і знаючи як ви його отримали, зможете зрозуміти, що вам можна додати для отримання необхідного відтінку.

Якщо кольори - основні і додаткові - розташувати в колі, згідно з тим, як вони вийшли, отримаємо традиційний колірний круг. Коло ділимо на 12 частин. У вершинах трикутника, сектора заповнюємо основними кольорами.

Їх похідні, отримані з рівних часток сусідніх квітів, в центрі сектора. Вони називаються «додаткові кольори першого рівня». Праворуч і ліворуч від них маємо відтінки, які отримали додавши ще одну частину відповідного компонента. Так і отримаємо власний колірний круг.

Колористика

Колористика — аналіз процесу сприйняття і розрізнення кольору на основі систематизованих знань з фізики, фізіології й психології. Наука про колір

Отримання відтінків

Всі кольори, які є в природі, називаються хроматичними. Ось це все розмаїття кольорів і їх відтінків. У природі не зустрічаються в чистому вигляді три кольори - білий, чорний і сірий. Вони називаються ахроматичними. Додаванням ахроматических квітів до інших і отримуємо різні відтінки.
Наприклад, рожевий отримуємо додаванням в червоний білої фарби. Для блакитного - в синій додаємо той же білий. І так з усіма кольорами, які присутні в колірному колі. Чим світліше хочемо відтінок, тим більше білої фарби. Іноді - для дуже світлих відтінків - простіше його отримати, додавши в білу фарбу потрібний барвник. Такі, світлі відтінки, називають пастельними.

Для отримання пастельних відтінків з «пріпиленний» ефектом, до основних кольорів додають сірий. Зверніть увагу, що можна додавати кілька ахроматических квітів. Наприклад, отримали потрібний «градус» ніжно-фіолетового, потім в нього додали кілька сірого. Отримали тон трохи більше приглушений.

Комп’ютерна допомога

Правильно змішати кілька квітів можна з допомогою спеціальних комп’ютерних програм. Вони допомагають побачити кінцевий результат і визначити у процентному співвідношенні, скільки того чи іншого тону потрібно додати. Такі програми допоможуть розібратися, який відтінок можна отримати з тих коштів, які є в наявності. Вони складаються із декількох елементів:
Кнопки, яка прибирає тони з набору. Назви кольору. Рядки вводу або виводу в розрахунок або з розрахунку. Зразків. Кнопки, яка вводить кольору в набір. Вікна результату. Вікна та списку нового вибору. Складу готового барвника в процентному співвідношенні.

Зелені тони

подтема
Для м’ятного знадобиться білий. Для отримання оливкового кольору потрібні зелений і кілька крапель жовтого. Відтінок трави можна отримати, якщо змішати зелений з синім. Вирівняти колір допоможе жовта фарба.
Колір хвої – результат змішування зеленого з чорним і жовтим. Поступово змішуючи зелений з білим і жовтим, можна зробити смарагдовий тон.

Червоні тони

Основою для рожевого відтінку прийнято вважати білий колір. До нього додається червоний. Чим яскравіше потрібний відтінок, тим більше червоного слід додавати. Для отримання насиченого каштанового потрібно змішати червоний і чорний. Яскравий червоно-помаранчевий колір – червоний і трохи жовтого. Чим більше останнього, тим блідіше буде результат.
Додати барвнику пурпурний відтінок можна з допомогою змішування декількох крапель яскравих синього та жовтого кольорів і червоного пігменту. Для створення малинового, згідно з рецептом, необхідно змішати яскравий червоний + білий + коричневий + синій. Чим більше білого, тим рожевий відтінок.

Коричневі тони

Щоб отримати насичений коричневий барвник, необхідно змішати: зелений з червоним; червоний з синім і жовтим; червоний з білим, чорним і жовтим.
Як створити інші оригінальні тону: Гірчичний вийде, якщо в жовту фарбу додати червоний, зелений і чорний барвники. Тютюновий відтінок – це червоний, зелений, жовтий і білий. Золотисто-коричневий – результат поєднання жовтого, червоного, зеленого, білого і синього. При цьому жовтого пігменту повинно бути більше. Основою для рожевого відтінку прийнято вважати білий колір. До нього додається червоний. Чим яскравіше потрібний відтінок, тим більше червоного слід додавати. Для отримання насиченого каштанового потрібно змішати червоний і чорний.

Яскравий червоно-помаранчевий колір – червоний і трохи жовтого. Чим більше останнього, тим блідіше буде результат. Додати барвнику пурпурний відтінок можна з допомогою змішування декількох крапель яскравих синього та жовтого кольорів і червоного пігменту. Для створення малинового, згідно з рецептом, необхідно змішати яскравий червоний + білий + коричневий + синій. Чим більше білого, тим рожевий відтінок.

Відтінки сірого

Створити звичайний сірий можна, змішуючи чорний з білим. Для створення холодних відтінків необхідно до сірого додати трохи зеленого, а для теплих – охру. Сіро-зелений – це сірий з білим і зеленим. Сіро-блакитний – сірий, білий і трохи блакитного. Темно-сірий – результат змішування сірого і чорного.

Як отримати коричневий колір при змішуванні фарб додаткового ряду

Що буде, якщо до додаткових квітам додати той, якого в ньому немає? Вийде змішання всіх наявних основних кольорів, а воно дасть нам коричневий колір (при роботі зі світлом буде сірий, але з фарбами - або коричневий, або дуже близький до нього). Отже, щоб отримати коричневий, треба змішати всі основні кольори: жовтий + червоний + синій. Або до одного з додаткових додати «відсутній»:

Тобто щоб отримати коричневий колір, можна змішати три основні кольори або до додаткових додати відсутній з основних. Цікаво, що якщо змішати ті ж світлові хвилі, одержимо сіре світло. Але фарби - лише відображення світла, так що є певні відмінності.

Змішування кольорів

Зелений можна отримати, якщо змішати жовтий і синій.
Фіолетовий вийде, якщо в червоний додати синій.

Зверніть увагу, що червоний з синім далеко не завжди дає фіолетовий. Часто таке змішування кольорів дає «колір бруду». Це тому, що ваш червоний містить в собі жовтий, тобто не є основним, а лише одним з відтінків. Щоб отримати фіолетовий, замість червоного повинен бути рожевий або пурпуровий.

Помаранчевий отримуємо змішавши червоний з жовтим.

Основні і додаткові кольори палітри

На малюнку основні кольори представлені колами, а додаткові утворюється в місці перетину пар. Ці пари показують, як змішування кольорів основного ряду дає додаткові.

Додаткові кольори

Три додаткових кольори (фіолетовий, помаранчевий, зелений).

Основні кольори

Виділяють три основних (червоний, синій, жовтий)