Categorii: Tot - ресурси - туризм - транспорт - клімат

realizată de Алёна Дужонкова 4 ani în urmă

1783

ПАР серед країн Африки

Південно-Африканська Республіка володіє багатими мінеральними ресурсами, включаючи нафту, природний газ, кам'яне вугілля, уран, а також різноманітні руди чорних і кольорових металів.

ПАР серед країн Африки

ПАР серед країн Африки

Її називають: «Країною двох океанів». Вона має протяжну берегову лінію, що забезпечує вихід на заході до Атлантичного океану, на сході – до Індійського.

Південна Африка має достатні земельні ресурси. 15 % площ придатні для сільського господарства. Посушливий клімат вимагає штучного зрошення. Більш ніж половину території країни від західного узбережжя до підніжжя Драконових гір займають родючі каштанові та червоно-бурі ґрунти. Найбільш родючими є чорні залізисті ґрунти сухих саван

країна з унікальними природними умовами та багатими природними ресурсами. У рельєфі переважають рівнини та давні гори. Країна займає південний край Південноафриканського плоскогір’я, крутий схил якого на сході називають Драконовими горами, обривається до вузької прибережної низовини. На південному узбережжі країни височать давні сильно зруйновані Капські гори.

Першу у світі пересадку серця від людини до людини здійснив кардіохірург з ПАР

Геграфічне положення ПАР знаходиться на крайньому півдні Африки. З півдня, сходу та заходу вона омивається водами Індійського та Атлантичного океанів.

Транспортне забезпечення У ПАР найкраще транспортне забезпечення в Африці. Довжина залізниць перевищує 30 тис. км, автомобільних магістралей — 60 тис. км. У зовнішніх перевезеннях домінують морський (вантажні) та авіаційний (пасажирські) транспорт.

У ПАР проходять фестивалі устриць, пінгвінів і китів.

Природні умови Рельєф ПАР досить різноманітний. На сході здіймаються химерні складчасті Драконові гори. Тут знаходиться найвища вершина країни — гора Каткін-Пік (3660 м). Південна частина ПАР закінчується Капськими горами.

Часто називають Райдужною країною. Назву вживають як метафору нового, різнокультурного та багатонаціонального суспільства, яке долає наслідки апартеїду

Рослинний і тваринний світ, а це національні парки, гори та пустелі, де не живуть люди, доволі багаті та різноманітні.

На сході вологі мусонні ліси. У внутрішній та південно-західній частині ПАР домінує рослинність пустель та напівпустель.
На сході типова савана та рідколісся з притаманними для неї в Африці тваринами.
В сухих субтропіках переважають коротколисті вічнозелені кущі. На сході вологі мусонні ліси. У внутрішній та південно-західній частині ПАР домінує рослинність пустель та напівпустель.

На рахунку країни – 6 Нобелівських премій: 3 премії Миру, 2 – з літератури, одна – з хімії. До речі, Нельсон Мандела окрім Нобеля має ще й Орден князя Ярослава Мудрого.

До регіону Південної Африки належить п'ять держав: Ботсвана, Лесото, Намібія, Південно-Африканська Республіка та Свазіленд.

Приморська держава. На території країни є анклав – країна Лесото. Північні сухопутні кордони проходять в основному малозаселеними напівпустельними територіями.

ПАР має такі мінеральні ресурси: нафта, природний газ, кам'яне вугілля та уран (енергоносії), руди чорних і кольорових металів (залізна та марганцева, мідь, цинк, титан, свинець, нікель, цирконій, вольфрам, золото, срібло, платина

У Південно-Африканській Республіці 11 офіційних мов

З них англійська – лише п’ята у рейтингу рідних, а люди знають в середньому три мови

Йоханнесбург – найбільше місто, тут живе 11 з 47 мільйонів південноафриканців

Туристів приваблюють мальовничі краєвиди тропічних лісів, незаймані ландшафти саван, чарівні узбережжя з дивними пляжами двох океанів, річкові долини з високими водоспадами. А головне – все це збереглося практично у первозданному вигляді.

Є 3 столиці

Блумфонтейн
Верховний суд
Преторія
Засідає парламент
Кейптаун
Розташований уряд країни

Населення країни перебуває на стадії демографічного переходу від ІІ до І типу відтворення населення. Народжуваність серед білого населення почала зменшуватися ще в 50 – 60-х рр. ХХ ст., а серед африканців – у 70 – 80-х рр. Нині показник народжуваності є одним з найнижчих в Африці – 20,5 осіб/тис.