realizată de Viktoria Patratiy 8 ani în urmă
676
Mai multe ca aceasta
Шотла́ндія (Альба, шотл. гел. Alba МФА: [ˈalˠ̪əpə], англ. Scotland МФА: [ˈskɒt.lənd]) — країна, частина Об'єднаного Королівства , колись незалежна держава. Займає північну частину Великої Британії, на півдні межує з Англією, на сході її береги омиває Північне море, на півночі й заході Атлантичний океан, на південному заході — Північна протока та Ірландське море. Окрім того, Шотландія складається ще із близька 790 островів, серед яких архіпелаги Шетландські, Оркнейські та Гебридські острови.
Сер То́мас Шон Ко́ннері (англ. Sir Thomas Sean Connery; *25 серпня 1930) — шотландський кіноактор і продюсер. Творчість Шона Коннері є багатогранною — він грав у театрі, працював на телебаченні, плідно знімався у кіно (у понад 70 стрічках). Коннері уславився втіленням на екрані образу британського супершпигуна Джеймса Бонда (у шести епізодах Бондіани), ставши першим і надалі класичним втіленням цього образу.
Ада́м Сміт (англ. Adam Smith; *5 червня 1723 Керкколд, Шотландія — †17 липня 1790 Единбург, Шотландія) — шотландський економіст і філософ-етик; засновник сучасної економічної теорії. Головна праця — «Дослідження про природу і причини багатства народів» (англ. An Inquiry into the Nature and Causes of the Wealth of Nations), видана 1776 року.
Сер А́ртур Ігна́тіус Ко́нан Дойл (англ. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle; 22 травня 1859 — 7 липня 1930) — шотландський[3] письменник, відомий насамперед своїми творами про Шерлока Холмса. Найвідомішими є його детективні твори про Шерлока Холмса, науково-фантастичні про професора Челленджера, а також історичні романи. Крім того, він писав п'єси та вірші. Справжнє прізвище письменника — Дойл, Конан — його середнє ім'я, проте в зрілому віці він став використовувати це ім'я як частину прізвища — Конан Дойл. Також зустрічаються варіанти написання Конан Дойль, а також Конан-Дойль, Конан-Дойл і Конасс Дойль (з іспанської).
Ро́берт Льюїс Сті́венсон (також іноді Роберт Луїс Стівенсон; англ. Robert Louis Balfour Stevenson; 13 листопада 1850, Единбург — 3 грудня 1894, Апіа, Самоа) — британський письменник шотландського походження. Здобув світову славу завдяки роману «Острів скарбів», який є класичним зразком пригодницької літератури. Також є автором гостросюжетних романів («Викрадення», «Корабельна катастрофа», «Володар Баллантре», «Катріона») та численних оповідань. Автор історичних романів («Чорна стріла», «Принц Отто», тощо), психологічних повістей тощо.
Ро́берт Бе́рнз (також Бе́рнс; англ. Robert Burns; 25 січня 1759, Алловей, Графство Ер — 21 липня 1796) — шотландський поет напрямку романтизму.
Сер Вальтер Скотт (англ. Walter Scott; 15 серпня 1771, Единбург — 21 вересня 1832, Ебботсфорд, похований у Драйбурзі) — всесвітньо відомий британський письменник, поет, історик, збирач старожитностей , адвокат, за походженням шотландець. Для шотландців він більше ніж письменник. Він відродив історичну пам'ять народу, відкрив Шотландію для решти світу і в першу чергу для Англії. Вважається основоположником жанру історичного роману. Мав великий вплив на європейський романтизм. Мав феноменальну пам'ять.
Аберди́н, Ебердин (англ. Aberdeen, скотс. Aiberdeen, шотл. гел. Obar Dheathain) — місто на східному узбережжі Шотландії, адміністративний центр областей Абердин та Абердиншир. Населення міста становить 210 400 осіб (2008) Абердін є третім за кількістю населення містом Шотландії (після Ґлазго і Единбурга). Місто називають нафтовою столицею Європи та гранітним містом. Місто має доки і ремонтні бази для нафтових бурових платформ, що знаходяться в Північному морі. Промисловість — сільськогосподарське машинобудування, виробництво паперу, текстильна промисловість, рибальство, видобування граніту, машинобудування. Університет, музей, гранітний кафедральний собор Святого Макара (XIV століття), каплиця (XVI століття).
Данді́ (англ. Dundee, скотс. Dundee, шотл. гел. Dùn Dèagh) — місто на сході Шотландії, адміністративний центр області Данді. Населення міста становить 141 930 осіб (2006).
Гла́зго (англ. Glasgow МФА: [ˈɡlaz.ɡo], скотс. Glesga, шотл. гел. Glaschu) — місто на заході Шотландії, на берегах річки Клайд. Адміністративний центр області Глазго.
Единбу́рг (Ембра, англ. Edinburgh, скотс. Edinburgh, шотл. гел. Dùn Èideann) — столиця і друге за величиною місто Шотландії, адміністративний центр області Единбург.
Апостол Андрій вважається покровителем Шотландії, згідно з легендою, його мощі були перенесені в VIII столітті з Константинополя до шотландського міста Сент-Ендрюс. Зображення апостола, а також X-подібного хреста, на якому він, за переказами, був розіпнутий, служать символами Шотландії.
Герб і королівський штандарт зображують червоного геральдичного лева на золотому полі в оточенні червоної подвійної облямівки пророслої ліліями.
Волинка — національний музичний інструмент, неофіційний символ Шотландії.
Квітка будяка є напівофіційним національним символом Шотландії і зображується, зокрема, на грошових знаках. Згідно переказу, в XIII столітті прибережні поселення скоттів страждали від набігів вікінгів. Одного разу вдалося уникнути несподіваного нічного нападу завдяки тому, що вікінги босоніж зайшли в зарості шотландського чортополоху, чим видали себе.
Прапор Шотландії — являє собою зображення білого Андріївського хреста на небесно-синьому полотнищі.
Тартан — тканина з орнаментом з горизонтальних і вертикальних смуг. З тканини з таким орнаментом шиють національний одяг Шотландії і зокрема кілти, в Україні її називають «шотландка». Малюнок тартана закріплений за тим чи іншим кланом або сімейством, військовим підрозділом або організацією.
Єдиноріг традиційно входив в багато історичних шотландських гербів (часто у вигляді щитотримача).