realizată de Хромченко Аліна 2 ani în urmă
485
Mai multe ca aceasta
Птахи – це хордові хребетні теплокровні тварини, пристосовані до польоту. Налічують близько 9000 (в Україні – понад 400) видів птахів. Розміри птахів коливаються від 1,6 г (колібрі-джміль) до 130 кг (страус африканський). При вивченні птахів слід мати на увазі пристосування їх до польоту, високу інтенсивність життєвих процесів і спорідненість з плазунами. Рисами організації птахів, які пов'язані з польотом є: наявність крил; пір'яний покрив; легкий і міцний скелет; розвиток м'язів, що забезпечують політ; губчасті легені та повітряні мішки; диференціація дихальних шляхів поділ гортані но верхню і нижню, поява бронхіол і пора бронхів; чотирикамерне серце і поділ крові на артеріальну та венозну; теплокровність; у травній системі відсутність зубів, укорочення кишечника; відсутність сечового міхура; відсутність правого яєчника у самок. Наука, яка вивчає птахів, називається орнітологією.
До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення. Занесені до Червоної книги України види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України.
Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
Фольклор – це різноманітні культурні традиції народу, його вірування та забобони, відображені в народній творчості.
Легенда про дятла
Пішов раз чоловік у Великдень до лісу рубати дрова. Тільки почав свою роботу, як підходить до нього сивий дідусь з довгою бородою та й питає:
— Для чого ти рубаєш дерево?
— На дрова!
— А чого нині? Чи ти не знаєш що на Великдень гріх щось робити?!
— Та нема що їсти. Жінка і діти голодні, заработку нема, а зотопити й зварити треба. Що маю робити?
Дід подумав, подумав та й каже:
— Лиши рубати, йди додому.
Сказав так і зник.
Приходить чоловік додому, а там на столі в нього повно грошей. І мав цей чоловік усе, що захотів.
Минув рік. На другий Великдень той чоловік собі думає: “Піду я тепер до лісу рубати, знов добуду грошей і стану ще багатший!”. Як подумав, так і вчинив. Але тоді з'явився той самий дід й сказав:
— Відтепер будеш, чоловіче, цюкати по дереві до кінця світу.
Враз із того чоловіка зробився дятел. До сьогодні він скаче по деревах і стукотить своїм дзьобом, як той чоловік, що цюкав сокирою.
Вадим Крищенко “Совині окуляри”
Захотілося читати
Сові,
Та згубились окуляри
У траві.
А без них не побачить
Сова
Надруковані у книжці
Слова.
Гей, мурахи, серед листя
І трави
Віднайдіте окуляри
Для сови.
А за це вам буде краща
З нагород —
Довга казочка із низкою
Пригод.
Домашні тварини-це зоологічні види тварин, що повністю та частково утримують людиною, живуть з людиною та розводяться нею.
Дикі птахи — птахи, що полюють на здобич у польоті, використовуючи свої ефективні органи чуття, особливо зір. Загалом вони мають великі кігті та дзьоби, пристосовані для захоплення або вбивства жертви. Хижі птахи не складають єдиної таксономічної групи, а являють собою кілька таксонів, об'єднаних загальними рисами, що утворилися в результаті конвергентної еволюції.
Свійські птахи — загальний термін для одомашнених птахів, які утримуються з метою одержання м’яса, яєць, пір’я і пуху і для декоративних цілей.