Categorii: Tot - річки - клімат - мова

realizată de Вікторія Олегівна Кобилка 3 ani în urmă

225

Грузія

Грузія, расположенная на стыке Европы и Азии, характеризуется разнообразными ландшафтами благодаря высотной зональности и смешению субтропического, умеренного и аридного климатов. Страна делится на девять краев, две автономные республики и одно городское образование.

Грузія

Грузія

Населення

Більш як 80% населення — етнічні грузини. Досить великі діаспори — вірмени та азербайджанці. Грузини сповідують православ’я. Це гостинний, волелюбний і темпераментний народ. Грузини поважають старших, шанують традиції, обожнюють пісні і застілля.
3,714 млн (2020 г.)

Географія та клімат

Завдяки своєму становищу (на стику Європи та Азії, субтропічного, помірного та аридного типів клімату) і висотної зональності Грузія має надзвичайно різноманітні ландшафти (гірські льодовики, альпійські луки, ліси та субтропіки), природу, рослинний і тваринний світ. Клімат — перехідний від помірного до субтропічного.
Грузія розташована в Закавказзі та омивається водами Чорного моря. Північна частина країни — це гори Великого Кавказу. Південь країни займають низькі хребти Малого Кавказу. Найвищі вершини Грузії — гори Шхара (5068 м) і Казбек (5033 м). Ближче до узбережжя рельєф стає більш спокійний і утворюється Колхідська низовина. Чорноморське узбережжя в Грузії має протяжність трохи понад 100 км. Найбільші річки Грузії: Кура, Ріоні, Інгурі.

Грузія називається не "Грузія"

Принаймні самі грузини її так не звуть – вони вживають назву "Сакартвело". Походження слова "Грузія" точно не відоме. За однією з теорій, воно виникло в Середні віки, коли ці землі відвідали хрестоносці на своєму шляху до Єрусалима. Перси, яким на той час належало Грузинське царство, називали тутешнє населення "гурдж". Крім того, тут шанували Святого Георгія (St George). Можливо, хрестоносці пов'язали одне із іншим і назвали країну Грузією (Georgia). В наші дні зв’язок зі cвятим очевидний. Золота скульптура Георгія, який умертвляє змія, височіє на центральній площі Тбілісі. Він вважається покровителем Грузії, і його символ – червоний хрест на білому тлі – присутній на національному прапорі.

Адміністративний поділ

В адміністративному плані Грузія ділиться на 9 країв, дві автономні республіки та одне місто державного значення.
Абхазька Автономна Республіка — Сухумі Самегрело-Верхня Сванетія — Зугдіді Гурія — Озургеті Аджарська Автономна Республіка — Батумі Рача-Лечхумі та Нижня Сванетія — Амбролаурі Імеретія — Кутаїсі Самцхе-Джавахетія — Ахалцихе Шида Картлі — Горі Мцхета-Мтіанеті — Мцхета Квемо-Картлі – Руставі Кахетія – Телаві Тбілісі

Столиця

м. Тбілісі (близько 1,25 млн. жителів)

Територія країни

69,7 тис. кв. км

Мова, яка ламає язик

Розмовна грузинська не схожа на жодну іншу мову у світі. Вона належить до окремої, дуже давньої мовної групи, і не пов’язана з мовами сусідів. В ній є рідкісні звуки, яких ви могли ніколи не чути раніше: деякі приголосні, наприклад, вимовляються задньою частиною горла з різким несподіваним придихом. Крім того, грузини мають унікальний алфавіт, створений на основі арамейської мови, якою розмовляли в часи Ісуса. 33 літери цього алфавіту можуть здатися іноземцю дуже схожими між собою: черкніть трошки далі, ніж треба, і ваше "к" перетвориться на "в" або "п". Але грузинське письмо красиве: всуціль завитки й візерунки, і байдуже, що ви анітрохи не розумієте суті написаного. Дуже пасує цій драматичній країні.

Гори

Який найвищий гірський масив у Європі? Альпи? Неправильно, Кавказькі гори, які є природним кордоном між Грузією і Росією. Хоча найвища точка Кавказу належить Росії, Грузія може похвалитись вершиною номер два – горою Шхара. Її висота – 5193 метрів над рівнем моря, що на 400 метрів вище за Монблан. Кавказ – драматичні гори, з вузькими дорогами понад урвищами і селами, які взимку лишаються цілковито відрізаними від світу. Ці гори згадуються у легендах: в грецькій міфології Кавказ вважався одним зі стовпів, на яких тримається світ. І саме тут Зевс прив'язав Прометея до скелі, щоб печінку його шматували орли. Сьогодні ж Кавказькі гори користуються великою популярністю у шукачів пригод: альпіністів, лижників, і туристів.