Categorii: Tot - школа - інформатика - інформація - компетентності

realizată de Коваленко Марія 4 ani în urmă

329

ПСИХОЛДОГО – ПЕДАГОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ НА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ І УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Важливість формування компетентностей з інформатики в початковій школі важко переоцінити. Шкільний курс базується на фундаментальних поняттях: інформація, алгоритм, ЕОМ. Однак, практика показує, що вчителі часто приділяють недостатньо уваги поняттю інформації.

ПСИХОЛДОГО – ПЕДАГОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ НА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ І УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Реалізація методичної проблеми

Спільна робота з вчителями

Робота з класом

4. Провести діагностику предметних компетентно сей за зошитом Н. Морзе для уроків інформатики 4 класі.
3. Вивчення особливостей організації уроків інформатики в початкових класах.
2. Аналіз календарно-тематичнного планування з інформатики
1. Аналіз занять з інформатики в 4 класі.

Методи формування предметних компетентностей на уроках інформатики в учнів початкових класів

Найчастіше на уроках інформатики використовується метод проектів. Саме при використанні цього методу формуються первинні уявлення про інформацію, її властивості. Одним із завдань навчання інформатики в початковій школі є створення умов для формування в учнів уміння застосовувати знання, отримані на уроках інформатики та інших предметів з використанням ІКТ.
Сама структура уроку інформатики відрізняється від традиційних уроків у початковій школі, і має свої властиві частини: Перша частина – теоретична. Найчастіше проводиться у формі бесіди, гри, обговорення ситуації. Друга частина – ознайомлення з новою комп’ютерною програмою, її демонстрації. Третя частина – це різного роду цікавинки, завдання з логічним навантаженням, тощо.

Опрацювання методичної літератури

1.3. Стан сформованості предметних компетентностей з інформатики учнів початкової школи
Тестування (4 клас)
Опитування (2 - 3клас)
1.2. Психолого-педагогічні особливості формування компетентностей на уроках інформатики у початковій школі
Шкільний курс інформатики та обчислювальної техніки базується на трьох фундаментальних поняттях: інформація, алгоритм, ЕОМ. Якщо для вивчення понять алгоритму та комп’ютера вже створено певну методику, то, як показує практика, поняттю інформація вчителі майже не приділяють уваги. Часто вчителі, враховуючи те, що поняття інформації за програмою вивчається на перших уроках, або формально відносяться до пояснення цього поняття або зовсім його опускають. Крім того, деякі вчителі вважають, що курс інформатики повинен починатися не з вивчення теоретичних питань, а з практичної роботи за комп’ютером, і будують шкільний курс, виходячи з таких міркувань.
1.1. Предметні компетентності з інформатики: види та характеристика
Інформаційна компетентність - одна з ключових компетентностей. Вона має об'єктивну і суб'єктивну сторони. Об'єктивна сторона полягає у вимогах, які соціум пред'являє до професійної діяльності сучасного фахівця. Суб'єктивна сторона інформаційної компетентності є віддзеркаленням об'єктивної сторони, яка заломлюється через індивідуальність фахівця, його професійну діяльність, особливості мотивації у вдосконаленні і розвитку своєї інформаційної компетентності.

ПСИХОЛДОГО – ПЕДАГОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРЕДМЕТНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ НА УРОКАХ ІНФОРМАТИКИ І УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Теоретичне та практичне значення

Теоретичні узагальнення, обґрунтовані та експериментально підтверджені висновки і практичні рекомендації можуть використовуватися для вдосконалення роботи вчителів інформатики в початковій школі.

Методи дослідження:

аналіз психолого-педагогічної і методичної літератури; узагальнення; індивідуальне анкетування, тестування з учнями; вичення досвіду вчителів початкової школи з даної теми; вивчення шкільної документації та результатів навчально-пізнавальної і практичної діяльності учнів; безпосереднє спостереження за діяльністю учнів і вчителів у процесі навчання.

Предмет дослідження:

формування предметних компетентностей молодших школярів на уроках інформатики.

Об’єкт дослідження:

освітній процес формування предметних компетентностей у початковій школі.

Завдання дослідження:

– Виконати ряд завдань з підвищення рівня предметних компетентностей на уроках інформатики.
– Провести анкетування і тестування для ознайомлення з рівнем формування предметних компетентностей у молодших школярів.
– Розглянути предметні компетентності, як частину ключових освітніх компетентностей.
– Обґрунтувати основи психолого – педогічних особливостей формування компетентностей.
– Розглянути науково – методичні матеріали з даної теми.

Мета дослідження:

Теоретично обґрунтувати й розробити основні етапи формування предметних компетентностей молодших школярів на уроках інформатики, розглянути рівень знань, умінь і навичок учнів.

Актуальність дослідження.

Актуальність цієї теми обумовлюється зміною пріоритетів загальної середньої освіти, характерною рисою яких є посилена увага до забезпечення життєдіяльності учнів у реаліях сьогодення. Оскільки сучасні науково-педагогічні дослідження розгортаються у напрямі створення і реалізації моделей навчання, спрямованих на оволодіння учнями функціональною грамотністю, в якості концептуального орієнтиру обрано компетентнісну модель навчання.