Categorii: Tot - ядро

realizată de Машуня Копитко 3 ani în urmă

269

Атомна фізика

Атомна фізика досліджує будову і властивості атомів та іонів, а також процеси, що з ними пов’язані. Атоми складаються з ядра і електронних оболонок. Внесок в цю галузь зробили видатні вчені.

Атомна фізика

Атомна фізика

Атомна фізика — розділ фізики, що вивчає будову і властивості атомів та іонів, а також пов'язані з ними процеси. За сучасними уявленнями атом складається з важкого ядра та електронів, які оточують ядро і утворюють електронні оболонки.


Type in the name of the book you have read.

Ядерні реакції

Type the main events of the book, classifying them in: events from the beginning, events from the middle, and events from the end of the book.

Describe the story visually. Add a representative picture for each of them.

Ланцюгова ядерна реакція

послідовність одиничних ядерних реакцій, кожна з яких викликана частинкою, що є продуктом реакції на попередньому кроці послідовності. Прикладом ланцюгової ядерної реакції є ланцюгова реакція поділу ядер важких елементів, при якій більшість актів поділу ініційована нейтронами, отриманими при діленні ядер у попередньому поколінні.


АЕС

Атомна електростанція (АЕС) — електростанція, в якій атомна (ядерна) енергія перетворюється в електричну. Генератором енергії на АЕС є атомний реактор. Тепло, яке виділяється в реакторі внаслідок ланцюгової реакції поділу ядер деяких важких елементів, потім так само як і на звичайних теплових електростанціях (ТЕС), перетвориться в електроенергію.


Type the main events from the middle.

Add a representative picture for each of them.

Розщеплення ядра

поділ важкого атомного ядра на два(рідше на три) ядра, які називають осколками поділу.


Моделі атома

Резерфорда
Бора
Томсона

Take notes while you read the book. Write here your favorite quotes from the book.

Будова

Take notes while you read the book. Type here the resources, books, or websites that the author mentioned and you want to check out later.

Нуклід

Нуклід — загальна назва атомних ядер і атомів. Різновид атому, що характеризується числом протонів (порядковий атомний номер) та числом протонів і нейтронів разом (масове число).


Type in the resources
Ізотоп

Ізотопи — нукліди одного і того самого хімічного елементу, які мають різну кількість нейтронів, а, отже, різне масове число і різну атомну масу.

 


Атомне ядро

Ядро — центральна частина атома, в якій зосереджена основна частина маси атома. Ядро має позитивний заряд, що дорівнює кількості протонів, що входять в його склад, і саме від величини заряду ядра залежить, який хімічний елемент представлений атомом.


Нейтрон

Нейтрон — елементарна частинка, яка входить до складу ядра.


Протон

Протон — стабільна позитивно заряджена елементарна частинка атомного ядра будь-якого хімічного елемента. Баріон, який складається з двох верхніх та одного нижнього кварка та має заряд +е


Радіоактивність

Type the names of the book characters. Start with the main character.

Draw arrows to represent the relationship between them and if it is possible write on them what they represent for each other (if they are relatives, friends, lovers, enemies etc.)

Склад
γ -випромінення

потік фотонів дуже високої енергії, зазвичай з довжиною хвилі меншою за 3 пм. Випромінюється у ході ядерного перетворення або анігіляції частинок.


β-випромінення

потік електронів, утворюваних при радіоактивному розпаді.


α-випромінення

таке випромінення має високу йонізуючу здатність але швидко розсіює свою енергію, коли проходить крізь матеріали, і є менш проникним, ніж бета- й гамма-випромінення.


Фізичні величини

What is the reason why the author wrote the book?

Поглинута доза D

відношення енергії випромінювання, поглиненої об’ємом даної речовини, до маси речовини в цьому об’ємі. Одна з фундаментальних дозиметричних величин, що визначає кількість енергії іонізуючого випромінювання, переданого речовині в розрахунку на одиницю маси.


Активність зразка А

очікувана кількість елементарних радіоактивних розпадів за одиницю часу


Еквівалентна доза Н

середній коефіцієнт якості іонізуючого випромінювання, який враховує біологічний вражаючий ефект для різних тканин.


Потужність дози Р

відношення приросту поглиненої дози за інтервал часу


Вчені

Who is the author of the book? Type in his/her name.

Кюрі

П'єр Кюрі — французький фізик, один із перших дослідників радіоактивності, член Французької академії наук, лауреат Нобелівської премії з фізики 1903 року.

Марія Склодовська-Кюрі — польська та французька вчена в галузі фізики та хімії, педагог, громадська діячка. 1898 року оголосила про можливість існування нового, сильно радіоактивного елемента в руді уранової смолки. Її чоловік П'єр відмовився від власних досліджень, щоб допомагати Марії, і в тому ж році вони оголосили про існування двох радіоактивних елементів: полонію і радію. 


Томсон

Сер Джозеф Джон Томсон — англійський фізик, лауреат Нобелівської премії (1906) за заслуги в області теоретичних й експериментальних досліджень провідності електрики в газах, серед яких найважливіша — відкриття електрона, ізотопів і винаходу мас-спектрометра.


Відкриття електрона
Резерфорд

Ернест Резерфорд — британський фізик, лауреат Нобелівської премії з хімії (1908). Резерфорд відомий, передусім, експериментами з розсіювання альфа-частинок (Резерфордівське розсіювання), завдяки якому він встановив структуру атома, як системи, що складається із малого за розмірами позитивно зарядженого ядра й електронів.


Дослід Резерфорда
Бор

Нільс Генрик Давид Бор — данський фізик-теоретик і громадський діяч, один із творців сучасної фізики. Лауреат Нобелівської премії з фізики (1922). Відомий як творець першої квантової теорії атома й активний учасник розробки основ квантової механіки. Зробив значний внесок у розвиток теорії атомного ядра та ядерних реакцій, процесів взаємодії елементарних частинок із середовищем.


Біографія