realizată de Анастасія Вербська 10 luni în urmă
264
Mai multe ca aceasta
Ще не вмерла України і слава, і воля.
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці,
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Станем, браття, в бій кривавий від Сяну до Дону,
В ріднім краю панувати не дамо нікому;
Чорне море ще всміхнеться, дід Дніпро зрадіє,
Ще у нашій Україні доленька наспіє.
Приспів.
А завзяття, праця щира свого ще докаже,
Ще ся волі в Україні піснь гучна розляже,
За Карпати відоб'ється, згомонить степами,
України слава стане поміж ворогами.
Приспів.
Символічність його проста і зрозуміла: жовтий, або золотий колір означає вогонь, сонце, Ідеальне начало, а блакитний – Земля (з космосу вона виглядає саме блакитною), Матеріальне начало.
Існує популярне тлумачення, за яким синій колір символізує небо (що збігається з традиційним тлумаченням геральдичних кольорів), а жовтий — пшеничне колосся.
Півень (стародавнє Кур) – віщий птах, провісник Зорі і Сонця, дуже шанований усіма слов’янськими народами. Своїм голосним співом, він нібито пробуджує з нічного сну небесне світило, повертаючи на Землю світло дня. Через це в Україні його називають Будимиром. Півень, як і всі інші птахи, вважається «двічі народженим» - спочатку яйце, а потім саме пташеня, а яйце є божественним символом відродження природи і використовується з магічною метою в обрядах.
КІНЬ - символ вірності, відданості, волі й живучості нашого народу. В ідеалі кінь уявляється гарним, майже прекрасним, сильним і енергійним.
З ним хочеться повзаємодіяти: покататися, погладити. В українському фольклорі КІНЬ - не лише вірний товариш козака, а ще й уособлення волі і працьовитості.
Це - безсмертний символ нескореності .
Голуб - це не лише птах, але й своєрідний символ миру.
Згідно з народними уявленнями, голуб – пташка чиста, свята, Божа.
Соловейка називають святою і Божою пташкою. Він є символом волі, найдосконалішим співочим талантом пташиного світу. Навіть люди рівняються на нього, тому і кажуть про талановитого співака: «Співає, як соловейко!». Його спів настільки високий і чистий, що людина, слухаючи соловейка, підноситься духом, очищується душевно і втішається чуттями. Він - передвісник справжньої весни в лісах та гаях, але тільки тоді розпочинає оспівувати весну, коли нап'ється води з березового листя, і співає доти, поки не перецвітуть сади. Соловей – провісник Богині Весни: завжди сприймається як щасливий Божий знак, а відсутність співу солов’я свідчить про передчуття біди.
Зозуля — добрий вісник, пророчиця, правдомовець. А ще її вважають провісницею весни й літа - найгарніших пір року. Якщо вона кує зранку — роздає щасливу долю . Вільна від клопоту в будуванні гнізда й насиджуванні яєчок, зозуля летить туди, де є багато шкідників лісу. Вона дуже допомагає деревам і лісникам.
Лелека – символ вірності, щастя, добробуту, живий символ України. Лелека – символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це – й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі, своєї Батьківщини.
Ще з давніх часів білий лелека вважався птахом долі, провісником щастя і добробуту. Селяни вірили, що в дім, на якому з’явилося гніздо, прийде щастя і злагода, в сім’ї припиняться сварки, діти ростимуть здоровими і не хворітимуть.