Categorii: Tot

realizată de Johanna Kulpas 2 ani în urmă

130

IMETAMIS ASENDID

Imetamisprotsessis on oluline leida sobiv asend nii emale kui ka lapsele, kuna erinevad asendid võivad pakkuda erinevaid eeliseid ja mugavust. Näiteks koalaasend pakub head tuge vastsündinutele, eriti neile, kes kannatavad refluksi või kõrvapõletike all.

IMETAMIS ASENDID

IMETAMIS ASENDID

Koala asendis imetamine

Laps on reiel või puusal. Vastsündinut saate kinni hoida ja nii annate lapsele palju tuge. Koala asendis imetamine on tihtipeale mugavaim asend imikutele, kes kannatavad refluks- ja kõrvapõletike all. Lisaks võib see hästi töötada ka laste peal, kellel on madal lihastoonus.

Ragbipalli asendis imetamine

ideaalne imetamisasend kaksikutele, kuna saate neid toita samal ajal ning hoida käed üsna vabalt. võib meeldida ka emadele, kellel on olnud keisrilõige, kaksikud või enneaegne vastsündinu või ka emad, kellel on suuremad rinnad. Kaksikute imetamispatja.

Kandekotis imetamine

töötab tavaliselt kõige paremini, kui teie laps on juba kogenud imetaja ja suudab ise pead üleval hoida. veenduge, et näete alati beebi nägu ja tema lõug pole surutud vastu rinda.

Poollamavas asendis

sobib umbes 1 aastasele ja alla imikule, kellele ei meeldi pea katsumine. Naistele kellel on suur rind .

Lamavas asendis

vahetult peale sündi, kui ema võib veel nõrk olla või ei lase õmblused tal istuda. Samuti on pikali hea imetada öösiti – sel juhul saab ema imetamise ajal rohkem puhata.

Hälli asendis imetamine

Istuge püstises asendis, beebi on külili, tema pea ja kael toetuvad teie küünarvarrele ning keha vastu teie kõhtu. Ei sobi vastsündinule, sest see ei paku teie lapsele nii palju tuge kui teised asendid.

Vastupidises hälli asendis imetamine

Sobib hästi vastsündinutele, kellel võib esineda probleeme nibu haaramisega. beebi keha toetub vastaspoolel oleval käsivarrel.

Rippuvas asendis imetamine

beebi selili, samal ajal kui teie kummardate lapse kohale ja lasete rinnal rippuda lapse suunas.See asend pole tõenäoliselt asend, mida soovite regulaarselt teha, kuid see võib aidata ka lühiajaliselt.

Külili asendis

Keiserlõikuse puhul, kui istuda või lamada pole võimalik.

Istuvas asendis

Kui lamamine pole võimalik. nt: arsti vastuvõtul.