Категории: Все - журналістика - інформація - функції

по Аня Гуменюк 1 года назад

159

Жуналістика

Журналістика є важливим соціальним інститутом, який забезпечує людей необхідною інформацією для функціонування суспільства. Цей процес включає збір, інтерпретацію та розповсюдження даних про події та теми сучасного життя.

Жуналістика

Жуналістика

Журналістика — соціальний інститут, створений з метою забезпечення всебічного й об'єктивного інформування всіх суб'єктів суспільного життя про соціальну дійсність, що необхідне для оптимального функціонування всіх інших соціальних інститутів і суспільства в цілому як саморегульованої системи.

Види журналістики


Радіо

Канали, програми, передачі, інше.

Телевізійна

Канали, програми, передачі, фільми.

Пресова

Газетно-журнальна, газети, журнали, бюлетені, альманахи.

Тематичні спеціалізації журналістики


Загальні функції

Загальні функції належать до числа основних, пов'язані з атрибутивними ознаками журналістики, виконуються кожним пресовим виданням, ТРК чи електронним ресурсом без винятку, незалежно від його розміру, накладу чи адресної спрямованості.


Журналістику можна поділити на


Аудиторні спеціалізації журналістики


Цікаві факти

Аудиторні спеціалізації журналістики:


Етика

Журналістська етика — правила та норми поведінки, яких повинні дотримуватися всі, хто причетний до збирання, оброблення та розповсюдження масової інформації. Основна діяльність журналіста спрямована на задоволення права аудиторії отримувати перевірену й повну суспільно вагому інформацію для вироблення орієнтирів у сучасному світі. Це передбачає, що він має право на доступ до джерел інформації й зберігати їх у таємниці (якщо вони того вимагають), а також право на критику. Професійна діяльність журналіста пов'язана з конфіденційністю: отримавши доступ до певної закритої інформації, не можна передавати її третім особам без згоди інформатора.

Принципи

Принципи висвітлення новин:


Аналітичні жанри

Аналітичні — кореспонденція, коментар, стаття, лист, рецензія, бесіда, експеримент, рейтинг, огляд, мемуари та ін.


Огляд

Огляд - жанр, метою якого є ознайомити читачів з перебігом подій за тривалий проміжок часу чи рядом однорідних подій чи фактів за стислий хронологічний період. Жанр огляду вимагає глибоких знань і вміння аналітично зіставляти факти.


Рецензія

Рецензія - жанр, у якому передбачається інтерпретація та оцінка сучасного художнього або наукового твору. (літературна, театральна, художня, музична) (анотаційна, аналітична, дискусійна, відкритий лист).


Стаття

Стаття - найважливіший аналітичний жанр журналістики, що на підставі розгляду та зіставлення значної групи фактів чи ситуацій ґрунтовно й глибоко, з науковою точністю трактує, осмислює й теоретично узагальнює проблеми соціальної дійсності. Проблемна стаття, передова (директивна), пропагандистська, науково-популярна, практико-аналітична, суспільно-дослідницька статті.


Художньо-публіцистичні жанри

Художньо-публіцистичні - замальовка, есе, нарис, пасквіль, фейлетон, памфлет, історія, некролог і ін.


Види

Есе, нарис, памфлет, замальовка, огляд.

Складність

Вони досить складні у виконанні та вимагають від журналіста не тільки майстерності, а й наявності життєвого досвіду.

Загальна характеристика

Художньо-публіцистичні жанри, насамперед, представляють авторські враження про події чи явища, думки, роздуми стосовно тих чи інших проблем. До цих жанрів належать есе, нарис, фейлетон, памфлет. Художньо-публіцистичні жанри можуть носити експресивний характер.

Інформаційні жанри

Інформаційні — хроніка, інформація, розширена інформація, замітка, інтерв'ю, звіт, репортаж, спеціальний репортаж, прес-опитування та ін.


ЗМІ

Журналістика інституційно є частиною полісистеми засобів масвої інформації, тобто входить у багатофункціональні інститути суспільства, такі як преса, телебачення, радіо, Інтернет та ін.

Інтерпретація

Під журналістикою розуміють також практику збору, інтерпретації інформації про події, теми і тенденції сучасного життя, її уявлення в різних жанрах і формах, і подальшого розповсюдження на масову аудиторію.

Соціальна місія

Соціальна місія журналістики полягає у інформуванні громадян задля їхнього розвитку. Функціонування журналістики забезпечується в сучасному світі через її інфраструктуру, яка складається з технічних, інформаційних, організаційно-управлінських, навчальних закладів та установ.