Категории: Все - відповідальність

по Марія Томчук 1 года назад

145

Відшкодування шкоди, завданої малолітньою, неповнолітньою, недієздатною, обмежено дієздатною особою та фізичною особою, яка не усвідомлюв

У випадках, коли малолітні, неповнолітні, недієздатні або обмежено дієздатні особи завдають шкоди, настає необхідність відшкодування завданих збитків. Шкода може бути як немайновою (

Відшкодування шкоди, завданої малолітньою, неповнолітньою, недієздатною, обмежено дієздатною особою та фізичною особою, яка не усвідомлюв

Відшкодування шкоди, завданої малолітньою, неповнолітньою, недієздатною, обмежено дієздатною особою та фізичною особою, яка не усвідомлювала значення своїх дій та (або) не могла керувати ними.

Як встановлюється розмір шкоди:

Визначається на основі реально завданих збитків
Включає у себе витрати на відновлення пошкодженого майна, лікування

Які види шкоди можуть бути відшкодовані

Втрата прибутку (втрата можливості отримувати прибуток через шкоду, завдану іншій особі)
Немайнова шкода (психологічні та фізичні травми, страждання, біль)
Майнова шкода (збитки, пов'язані з руйнуванням або пошкодженням майна)

Що означає відшкодування шкоди:

Відшкодування збитків, втрат або позбавлення користі, завданих іншій особі.

Процедура відшкодування шкоди, завданої цими особами:

Звернення до суду з позовом про стягнення шкоди відповідно до законодавства.
У разі задоволення позову суд може встановити розмір шкоди, який повинен бути відшкодований.

Якщо особа, яка завдала шкоду, не може самостійно відшкодувати шкоду, то вона повинна відшкодувати шкоду через своїх батьків (усиновителів), опікуна (піклувальника), або через органи опіки та піклування.

Хто може завдати шкоди:

Фізичні особи, які не усвідомлювали значення своїх дій та (або) не могли керувати ними (наприклад, у зв'язку з психічними порушеннями, алкогольним або наркотичним сп'янінням тощо).
Якщо обмежено дієздатна особа була під наглядом дорослої особи в момент завдання шкоди, то відповідальність за відшкодування шкоди може бути покладена на цю дорослу особу, якщо вона не забезпечила достатній нагляд за обмежено дієздатною особою.
Якщо обмежено дієздатна особа не здатна зрозуміти значення своїх дій або не несе відповідальності за них, то відповідальність може бути покладена на її опікуна або особу, яка має право представляти її інтереси.
Обмежено дієздатна особа може бути зобов'язана відшкодувати шкоду, яку вона завдала, якщо вона здатна зрозуміти значення своїх дій та несе відповідальність за них.
Недієздатні особи (особи з обмеженою дієздатністю, психічно хворі, люди з інвалідністю та ін.)
Неповнолітні особи (від 14 до 18 років)
Відшкодування шкоди, завданої неповнолітньою або недієздатною особою:

кщо неповнолітня або недієздатна особа була під наглядом дорослого, то відповідальність може бути покладена на цю дорослу особу, якщо вона не забезпечила достатній нагляд за неповнолітньою або недієздатною особою.

Неповнолітня або недієздатна особа несе відповідальність за завдану шкоду, але якщо вона не має достатніх коштів на відшкодування шкоди, то відповідальність може бути покладена на її батьків або опікуна.

Малолітні особи (до 14 років)
Відшкодування шкоди, завданої малолітньою особою:

Якщо малолітня особа була без дорослого нагляду в момент завдання шкоди, то відповідальність за відшкодування шкоди може бути покладена на батьків або опікуна, які не забезпечили достатній нагляд за дитиною.

Якщо малолітня особа завдала шкоди, то її батьки або опікуни несуть відповідальність за відшкодування шкоди.

Що таке шкода

Збитки, втрати або позбавлення користі від певної події або дії.
Якщо шкода була завдана обмежено дієздатною особою, то відповідальність за відшкодування шкоди може бути покладена на саму особу, якщо вона здатна зрозуміти значення своїх дій та несе відповідальність за них. Якщо обмежено дієздатна особа не здатна зрозуміти значення своїх дій або не несе відповідальності за них, то відповідальність може бути покладена на її опікуна або особу, яка має право представляти її інтереси.
Якщо шкода була завдана недієздатною особою (наприклад, люди з інтелектуальними порушеннями або деменцією), то відповідальність за відшкодування шкоди покладається на її опікуна або особу, яка має право представляти її інтереси.
Якщо шкода була завдана неповнолітньою особою (віком від 14 до 18 років), то відповідальність за відшкодування шкоди покладається на саму особу, яка завдала шкоду, або на її батьків або опікунів, які несуть відповідальність за недостатній нагляд за дитиною.
Якщо шкода була завдана малолітньою особою (до 14 років), то відповідальність за відшкодування шкоди покладається на її батьків або опікунів, які несуть відповідальність за поведінку дитини.