Категории: Все - політика - історія - культура - мистецтво

по Саша Коваль 6 лет назад

357

Ірландія

Манстер розташований на півдні Ірландії і складається з шести графств. Ірландія є демократичною республікою, яка включає 26 графств, розподілених між історичними провінціями. В політичному відношенні Ірландія відокремилася від Північної Ірландії в 1921 році і стала республікою в 1949, що призвело до розірвання зв'

Ірландія

Не меншою визначною пам'яткою країни є національний напій віскі, пляшку якого всі мандрівники з задоволенням забирають із собою.

До найвідоміших визначних пам'яток Ірландії можна віднести Бібліотеку Честер Бітті, яка знаменита завдяки своїй відомій колекції ісламських рукописів, папірусів, предметів мистецтва Японії, Китаю та інших східних країн. Ще одна бібліотека Ірландії, на яку варто звернути увагу - це Державна Бібліотека, вона унікальна тим, що в ній зберігаються військові фото і документи за кілька останніх століть і більше мільйона книг.

Інтерес представляє Ірландський музей сучасного мистецтва, який знаходиться в одному будові з Королівським шпиталем Килмеінхем. Найголовнішим ірландським музичним центром вважають Державний концертний хол.

Що стосується Ірландської державної галереї, то в її колекціях містяться дуже відомі картини. Національне мистецтво найбільш яскраво представлено в фольклорних парках. Так само цікаво поглянути на Коллінгскіе Казарми, Природний історичний музей, Державний музей і Музей на Кілдер стріт.

Ірландська музика широко відрізняється за жанрами. Популярні у світі виконавці, які поєднують творчість із народними мотивами (The Cranberries, The Irish Rovers, The Dubliners), а також сучасні (Miracle of Sound, Skid Row) (дивіться також музика Ірландії).

Чимало англомовних письменників мають ірландське походження: Джонатан Свіфт, Джеймс Джойс, Оскар Уайльд, Семюел Беккет, Шеймас Гіні. Творчість двох останніх відзначена Нобелівськими преміями з літератури.

Мова: ірландська та англійська. Основна мова спілкування — англійська. Офіційні документи видаються двома мовами, так само, як двома мовами часто виконані написи на вивісках, дорожніх покажчиках. Ірландська — одна з кельтських мов, її вивчають у школах, нею ведуться деякі передачі на радіо і телебаченні, існує навіть цілком ірландськомовний канал TG4.

Коннахт знаходиться на заході і об'єднує графства Голуей, Літрім, Мейо , Роскоммон і Слайго.

Манстер розташований на півдні Ірландії. Складається з графств: Керрі, Клер, Корк, Лімерик, Тіпперері і Вотерфорд.

Ольстер об'єднує дев'ять графств на півночі острова. Шість з них — Антрім, Арма, Даун, Фермана, Лондондеррі і Тайрон входять до складу Північної Ірландії, інші — Каван, Донегал і Монахан — є частиною Республіки Ірландія

Ленстер знаходиться на сході острова і включає в себе графства Карлоу, Дублін, Кілдер, Кілкенні, Леїш, Лонгфорд, Лаут, Міт, Оффалі, Західний Міт, Вексфорд і Уіклоу.

Визначні місця

Релігія

Католики — 93 % населення, протестанти — 5 %. Релігія відіграє значну роль у житті ірландців.

Економіка

Президент Майкл Гігінс

Президент Ірландії є главою Республіки Ірландії. Президента обирають на загальних виборах. Каденція триває сім років, при чому одна й та ж особа може обіймати посаду не більше двох каденцій поспіль. Функції Президента Ірландії обмежено головно до репрезентативних.

Політика

Політична система — демократична республіка.

Адміністративний устрій

Ірландська Республіка включає 26 графств, що входять до складу історичних провінцій Ірландії Ленстера, Манстера і Коннахта, а також 3 графства (Каван, Донегол і Монахан), що належать до провінції Ольстер. У політичному відношенні з 1921 відділено від шести інших графств провінції Ольстер, що складають Північну Ірландію, яка отримала місцеве самоврядування в 1922. З 1922 по 1949 Ірландія входила в Британську співдружність націй. До 1937 офіційно називалася Ірландська вільна держава, з 1937 по 1949 — Ейре. У 1949 була проголошена Ірландська Республіка, і зв'язок з Британською співдружністю припинився. Вступ в ЄС (1992) сприяв покращенню відносин зі Сполученим Королівством.

Історія

Святи́й Па́трик, теж Патри́кій Ірла́ндський — християнський святий, покровитель і просвітитель Ірландії, водночас її національний герой, святитель, видатний місіонер та чудотворець, чия діяльність посприяла утвердженню християнства в Ірландії.

У 432 р Святий Патрік, уродженець Британії, розповсюдив серед ірландці в християнство. Спокій, що панував на острові, сприяло розвитку вченості серед ченців. Вже з VI століття Ірландія стала центром західної вченості, з її монастирських шкіл виходили проповідники християнства на материку; головним центром їх був монастир на острові Айона. Ірландські ченці внесли значний вклад в збереження латинської культури під час раннього Середньовіччя. Ірландія цього періоду славилася своїм мистецтвами - ілюстраціями до рукописних книг (см. Келлська книга), роботою по металу і скульптурою

Культура

Ірландія