Категории: Все - планеты - сила - пространство

по Jack Skellington 3 лет назад

662

Гравітація

Гравитация представляет собой фундаментальную силу, которая привлекает друг к другу все объекты с массой. Она заставляет яблоки падать на землю и планеты вращаться вокруг Солнца. Чем массивнее объект, тем сильнее его гравитационное притяжение.

Гравітація

Гравітація

Гравитация — это сила, которая притягивает два тела друг к другу, сила, которая заставляет яблоки падать на землю и планеты вращаться вокруг Солнца. Чем массивнее объект, тем сильнее его гравитационное притяжение.

Сила тяжіння

Сила тяжіння - частковий випадок сил всесвітнього тяжіння.

Силу, з якою Земля притягує до себе будь-яке тіло, називають силою тяжіння. Усі тіла, що перебувають на Землі або поблизу, взаємодіють з нею: Земля притягує тіла, а вони притягують Землю.

Земля притягує все, що знаходиться навколо неї: тверді тіла, рідини, гази.

Через те, що є сила тяжіння, можливе існування атмосфери (молекули газу не відлітають в космос), води морів і океанів утримуються на своїх місцях, якщо який-небудь предмет піднімають і кидають, цей предмет падає вниз, у напрямку Землі.

Невагомість

Невагомість — стан тіла, при якому воно рухається тільки під дією сили тяжіння. Найвідомішим прикладом невагомості є невагомість в умовах космічного корабля.

Стан невагомості зовсім не рідкісний для людей. У такому стані знаходиться стрибун із моменту відриву від землі і до моменту приземлення; плавець, який стрибає з вишки тощо.

Тіло поблизу поверхні Землі перебуває в стані невагомості, якщо на нього діє тільки одна сила — сила тяжіння.

Постійно в стані невагомості перебувають космічні орбітальні станції і все, що в них є. Це пов’язано з тим, що космічні кораблі «постійно падають» на Землю через її притягання і водночас залишаються на орбіті завдяки своїй величезній швидкості.

Вага

Усі тіла через притягання до Землі стискають чи прогинають опору або розтягують підвіс. Сила, яка характеризує таку дію тіл, називається вагою тіла.

Вага тіла Р — це сила, з якою внаслідок притягання до землі тіло тисне на горизонтальну опору або розтягує вертикальний підвіс.

Одиниця ваги в СІ, як і будь-якої іншої сили,— ньютон.

Якщо тіло перебуває в стані спокою або прямолінійного рівномірного руху, то його вага збігається за напрямком із силою тяжіння і дорівнює їй за значенням: Р = mg.


Сила

Сила — фізична величина, що характеризує ступінь взаємодії тіл. Якщо на дане тіло діють інші тіла, то ця дія (взаємодія) проявляється в збереженні стану відносної рівноваги тіла, у зміні форми і розмірів тіла (тіло деформується), або/та у зміні швидкості тіла (тіло рухається з прискоренням). У першому випадку маємо статичний прояв сили, у другому — динамічний. Виходячи з цього можливі два способи визначення сили: за деформацією тіла (наприклад, пружини) і за прискоренням, отриманим тілом.

Характеристика сили

Сила є векторною величиною — крім числа, що позначає більшу чи меншу дію, вона характеризується ще й точкою прикладання та напрямком дії. Властивості вектора сили можуть залежати від принятої моделі тіл. Так, в механіці абсолютно твердого тіла дія сили не залежить від точки прикладання. В цьому розділі механіки сила є ковзним вектором. Силу здебільшого позначають латинською літерою F. Сили вивчаються в розділах механіки, які називаються динамікою і статикою. Динаміка вивчає питання, пов'язані з рухом тіл під впливом сил, а в статиці розглядаються умови рівноваги нерухомих тіл.

Маса

Інертність ‒ це властивість тіла, яка полягає в тому, що для зміни швидкості тіла внаслідок взаємодії йому потрібен час.

Маса – це фізична величина, що є мірою інертності тіла. Чим більше маса тіла, тим воно інертніше.

Кожне фізичне тіло має певну масу (m). Одиницею маси в СІ є 1 кілограм (кг). Маси двох тіл можна порівняти, вимірявши, як змінюються їх швидкості внаслідок взаємодії: швидкість тіла більшої маси змінюється менше, ніж швидкість тіла меншої маси.

Класична механіка

Класична механіка — розділ фізики, який вивчає рух на основі законів Ньютона та принципу відносності Галілея. Тому її часто називають «Ньютоновою механікою».

Об'єкти, які вивчаються механікою, називаються механічними системами. Завданням механіки є вивчення властивостей механічних систем, зокрема їхньої еволюції в часі.

Закон всесвітнього тяжіння

Згідно з цим законом, всі матеріальні тіла притягуються один одного, при цьому сила тяжіння не залежить від фізичних або хімічних властивостей тіл. Залежить вона, якщо все максимально спростити, лише від ваги тіл та відстані між ними. Також додатково потрібно взяти до уваги той факт, що на всі тіла, що знаходяться на Землі діє сила тяжіння самої нашої планети, що одержала назву – гравітація (з латині слово «gravitas» перекладається як тяжкість).

Спробуємо ж тепер сформулювати і записати закон всесвітнього тяжіння максимально коротко: сила тяжіння між двома тілами з масами m1 і m2 і розділеними відстанню R прямо пропорційна обом масам і обернено пропорційна квадрату відстані між ними.


Закони Ньютона

Основні закони класичної механіки Ісаак Ньютон (1642-1727) зібрав і опублікував в 1687 році. Три знаменитих закону були включені в працю, який називався «Математичні початки натуральної філософії».

Ісаак Ньютон

Видатний вчений Ісаак Ньютон, який зробив величезний внесок у розвиток математики, астрономії, фізики та механіки, народився в Англії 4 січня 1643 року.

Також відомий відкриттями в хімії і астрономії, богословськими трактатами.

У 62 роки Ньютон прийняв лицарський орден з рук королеви Анни.

Цікаві факти

Обі-Ван Кенобі сказав, що сила скріплює галактику. Те ж саме можна сказати і про гравітації. Факт - гравітація дозволяє нам ходити по Землі, Землі обертатися навколо Сонця, а Сонцю рухатися навколо надмасивної чорної діри в центрі нашої галактики. Як зрозуміти гравітацію?

Відразу скажемо, що ви не знайдете тут однозначно вірної відповіді на питання «Що таке гравітація». Тому що його просто немає! Гравітація - одне з найбільш таємничих явищ, над яким вчені ламають голову і до сих пір повністю не можуть пояснити його природу.

Зникнення гравітації

Гравітацію - точніше, відкриті нещодавно гравітаційні хвилі - зараз багато обговорюють.

Дію сили тяжіння ми відчуваємо постійно. Саме вона змушує приземлитися невдовзі після того, підстрибнеш. І саме через неї кар'єру Супермена нам не здійснити.

Закони фізики непохитні - такого просто не може відбутися. Однак це не заважає поміркувати про таку гіпотетичну ситуацію.

Гравітаційні хвилі

Гравітаційні хвилі виникають, коли відбувається прискорення маси. Наприклад, під час вибуху зірки наприкінці її життя, із драматичними подіями в Космосі - як-от Великий вибух - чи при злитті двох чорних дір. Гравітаційні хвилі стискають і розтягують простір. Таким чином вони змінюють структуру простору-часу.

ЗТВ

Загальна теорія відносності — теорія гравітації, опублікована Альбертом Ейнштейном в 1915 році. На відміну від нерелятивістської теорії гравітації Ньютона ЗТВ придатна для опису гравітаційної взаємодії тіл, що рухаються зі швидкостями близькими до швидкості світла. Її також можна застосовувати у випадку сильних гравітаційних полів, що виникають, наприклад, поблизу нейтронних зірок та чорних дір.

Основні положення ЗТВ

Фундаментальна ідея, яка лежить в основі загальної теорії відносності полягає в тому, що ми не можемо вести мову про фізичний зміст швидкостей або прискорень без визначення системи відліку. В спеціальній теорії відносності стверджується, що система відліку може бути розширена нескінченно на всі напрямки в просторі та часі. Це тому, що спеціальна теорія відносності асоціюється саме з інерційними (без прискорення) системами відліку. Загальна ж стверджує, система відліку може бути лише локальною, справедливою лише для обмеженої області простору та проміжку часу (точно так, як ми можемо намалювати пласку мапу географічного регіону, але не можемо розповсюдити її на всю планету – дадуться в знаки похибки від викривленої поверхні Землі). У загальній теорії відносності, закони Ньютона залишаються справедливими лише в локальних системах відліку. Наприклад, вільні частинки в локальних інерціальних (Лоренцових) системах рухаються по прямих лініях. Але ці лінії є прямими лише в межах системі відліку. Насправді вони не є прямими, вони є лініями, знаними як геодезичні. Таким чином, перший закон Ньютона замінюється „геодезичним” законом руху.

Альберт Ейнштейн

Основоположник сучасної фізики, автор теорії відносності, лауреат Нобелівської премії у галузі фізики, і у той самий час людина, яку спіткали постійні розчарування: прихована образа на батька, відсутність розуміння і підтримки з боку найближчих людей, і нарешті, хвороба, яка, мов лезо бритви, постійно нагадувала про себе.

Альберт Ейнштейн – автор понад 300 наукових робіт з фізики, а також близько 150 книг та статей у галузі історії та філософії науки, публіцистики. Він розробив кілька значних фізичних теорій, як-от: загальна та спеціальна теорії відносності, теорія індукованого випромінювання, статистична теорія броунівського руху тощо.

Сонячна система

Сонячна система - планети по порядку, Сонце, будова, модель системи, супутники, космічні місії, астероїди, комети, карликові планети, цікаві факти.

Сонячна система - місце в космічному просторі, в якому розташовується Сонце, планети по порядку і безліч інших космічних об'єктів і небесних тіл. Сонячна система - найдорожче місце, в якому ми живемо, наш будинок


Цікаві факти про Землю

Землю можна розглядати як живий організм, що володіє власним диханням: вона регулює свою температуру, споживає енергію і постійно змінює свою шкіру.

Землетруси - це не рідкість.

Вогонь обожнює холод, лід і мерзлоту.

Велика вага може призвести до деформації поверхні Землі.

Ядро Землі таке ж розпечене, як і Сонце.


Розміри сонячної системи
Земля

Земля - ​​третя планета Сонячної системи. Дізнайтеся опис планети, масу, орбіту, розмір, цікаві факти, відстань до Сонця, склад, життя на Землі.

Планету Земля називають також Блакитний Планетою, Гайя, Миром і Террою, що відображає її роль для кожного народу в історичному плані. Ми знаємо, що наша планета багата на безліч різних форм життя, але як саме їй вдалося стати такою? Для початку розгляньте цікаві факти про Землю.