Kategorier: Alla - політика - наука - культура

av Авель Щавель för 2 årar sedan

111

Творення нової України з 2014р.

В Україні з 2014 року відбуваються масштабні зміни у науковій і культурній сферах. Незважаючи на скорочення бюджетних асигнувань та відтік наукових кадрів, відзначаються значні досягнення в гуманітарних науках і авіабудуванні.

Творення нової України з 2014р.

Унасоідок реалізації

Розширення взаємодії

Підвищення якості

Розроблення нових зразків транспортів

Творення нової України з 2014р.

Наука

Потужний науковий потенціал на початку 90-х рр.
Співпрацювання з США та іншими
Стратегія відродження авіабудування

Структурне реформування підприемств галузі авіабудування

Імпортозаміщення комплектуючих з РФ

Модернізация і виробництво вертольотів Мі

Оптимізація та модернізація виробництва літаків Ан

Скорочення бюджетних асигнувань

Відтік наукових кадрів

Великі зрушення в гуманітарних науках

Скорочення працівників НАН України на 45%

Виїхали понад 6 тис. вчених

Досягнення національної Академії наук

7 місце по науковому потанціалу у світі

1300 наукових установ

Бібліотеки

Музеї

Архіви

подтема

Вищі навчальні заклади

Науково-дослідні інститути

Освіта

Література та мистецтво
Повернення заборонених творів

Від авторів творів

Олександра Олеся

Є. Маленюка

М.Куліша

М.Зерова

В.Винниченка

Різнопланова творча діяльність гурту "Бу-Ба-Бу"
Найпопулярніший жанр

Художня публіцистика

Нова структура Школи
Профільна освіта

3 року

Базова освіта

5 років

Початкова освіта

4 року

Реформи
2017р.- Закон України "Про освіту"

Інші компетентності, передбаченні стандартом освіти

Підприємність і фінансова грамотність

Культурна Компетентність

Навчання впродовж життя

Інформаційно=комунікальна компетентність

Екологічна компетентність

Інноваційність

Математична компетентність

Здатність спілкування рідною та іноземною мовою

Вільне володіння державноїю мовою

Перспективні галузі
Генна інженеря
Клітинна Біологія
Геологія
Енергетика

Культура

Українська культура від соц.реалізму до постмодерну.
Музика

Значної популярності набули Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні й популярної музики «Червона рута», «Країна мрій», «Таврійські ігри» (1992—2008 рр.) тощо.

Спорт

Сергій Бубка видатний український легкоатлет. Чемпіон Європи та світу, 35-разовий світовий рекордсмен, олімпійський чемпіон. Заслужений майстер спорту, доктор наук з фізичного виховання і спорту, Герой України. З 2015 р. — перший віце-президент IAAF.

Український кінематограф

Перша поява припало на початок 80-х років, коли її запрошують в телевізійний фільм "Вечори на хуторі близь Диканьки" (1983).

Образотворче мистецтво

Указом Президента в 1996 р. Було створено Всеукраїнський фонд відтворення видатних пам’яток історико-архітектурної спадщини ім. Олеся Гончара. Прапороносці: (1946-1948 3 книги). Перекоп (1957). Людина і зброя (1960). Тронка (1963). Собор (1968). Циклон (1970). Берег любові (1976). Твоя зоря (1980). Свято-Троїцький собор у Новомосковську

Морозова Людмила Миколаївна — українська художниця. Людмила з жахом згадувала, як у лютому 1945 р. у Дрездені їй довелося пережити бомбардування міста літаками союзників. Центр був зруйноваE ний дощенту. В Музеї культурної спадщини представлена невеличка робота “Дрезден” (1944), яка дивом збереглася, адже під час бомE бардування мисткиня втратила близько ста своїх картин.

Театральне мистецтво

Богдан ступка Український актор кіно і театру. Народився в селищі Кулікове, Львівська область, Україна. Батько Богдана Ступки співав у хорі в оперному театрі, старший брат матері був солістом, тітка - головним концертмейстером

Література

Ліна Костенко українська письменниця, поетеса-шістдесятниця. Лауреат Шевченківської премії, Премії Антоновичів. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу.

Духовне відродження літератури в роки прийняття незалежності У зв’язку з проголошенням незалежності й ліквідацією цензури українська мова переживала духовне відродження. У творах спостерігається переоцінка суспільних явищ. Пошук нових ідеалів та орієнтирів, переосмислення донедавна панівних поглядів, мовна політика держави, екологічні негаразди стали темами публіцистичних творів О. Гончара, Л. Костенко, І. Драча, І. Дзюби, П. Мовчана. Л. Костенко І. Драч О. Гончар

Вийшли друком твори українських дисидентів В. Стуса, І. Світличного, Є. Сверстюка,В. Рубана, М. Руденка.

Академік АРКАДІЙ ЖУКОВСЬКИЙ Почесний голова наукового Товариства Тараса Шевченка в Європі, Почесний доктор Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича

Першими лауреатами Шевченківської премії незалежної України стали І. Багряний

Формування української національної культури. Політична культура і політико-правова
Політична культура, політична свідомість і політична ідеологія належать до ключових понять політології. Як явища суспільного життя вони містять чуттєві й теоретичні, ціннісні й нормативні, раціональні й підсвідомі уявлення громадян, які допомагають їм усвідомити й розвинути всебічні зв'язки з інститутами влади й між собою щодо участі в управлінні суспільством і державою. З утвердженням в Україні демократії політична культура та ідеологія повинні вийти насамперед за межі офіційних норм і лояльного ставлення до влади, властивих тоталітаризмові. Від політичної культури людей вирішальною мірою залежать характер і напрями політичного процесу, стабільність і демократизм політичної системи суспільства. Саме цими критеріями вимірюється її зрілість. Чим вища політична культура, тим вужчою є сфера політичної контркультури, яка суперечить домінуючим позитивним політичним і демократичним цінностям і виконує дестабілізуючу роль.