Kategorier: Alla - природа - кохання - життя - традиції

av Вікторія Приймук för 2 årar sedan

244

Тіні забутих предків

Книга "Тіні забутих предків" є однією з найвизначніших творів української літератури, створеною Михайлом Коцюбинським. Вона розповідає про трагічну любов Івана та Марічки, представників ворогуючих гуцульських родів.

Тіні забутих предків

Тіні забутих предків

Ця книга, одна з найкращих в усій українській літературі, розповідає про кохання гуцульських Ромео та Джульєтти і приголомшує драматизмом подій та доль. Неперевершена екранізація Сергія Параджанова принесла Україні понад сто міжнародних кінопремій. Твір класика вітчизняної літератури Михайла Коцюбинського – справжня прикраса вашої домашньої бібліотеки!

Про автора

Михайло Михайлович Коцюбинський  — український письменник, громадський діяч, голова «Просвіти» в Чернігові. В українську літературу ввійшов як майстер психологічної прози. Вершинами його художнього стилю критики вважають «Fata Morgana», «Що записано в книгу життя» (1910), «Тіні забутих предків» (1911). У своїх останніх новелах доповнив свій характерний стиль елементами неоромантизму.

Цікаві факти з життя М. Коцюбинського
Біографія М. Коцюбинського

Ілюстрації до твору

Повітсть «Тіні забутих предків» з моменту її появи ілюструвало безліч художників, а саме: Михайло Жук, Олена Кульчицька, Іван Філонов, Любомир Прийма, Георгій Якутович та інші.

Огляд ілюстрацій
Комантарі художників
Ілюстрації

Відеоматеріали

«Тіні забутих предків» — повість українського письменника Михайла Коцюбинського, написана під враженням його перебування на Гуцульщині в 1911 році.

У творі розповідається про кохання гуцулів Івана й Марічки з ворогуючих родів, що трагічно завершується для обох. 1964 року повість екранізував Сергій Параджанов.

Трейлер фільму
Огляд фільму
Фільм

Історія написання

Повертаючись з Італії влітку 1910 року, Михайло Коцюбинський заїхав у карпатське село Криворівню. Короткі відвідини того краю з мальовничою природою та первозданним побутом мешканців гір не дали письменнику досить матеріалу для твору, проте бажання написати про «незвичайний казковий народ», гуцулів, не полишило його. Коцюбинський ще раз відвідав гуцульський край, де вивчав звичаї, побут, фольклор його мешканців. На думку письменника, гуцули й у XX ст. залишились язичниками. Враження від «чарівного полону» горян лягли в основу повісті.

Огляд твору
Про подорож Коцюбинського
Публікації твору

Аналіз твору

Тема: зображення життя гуцулів у Карпатах на межі 19 – 20 ст. у гармонії з природою, традиціями і звичаями, з язичницькими й християнськими віруваннями.

Ідея: оспівування високого й красивого почуття – кохання.


Презентація
Короткий переказ повісті
Тема, ідея, проблематика

Головні герої твору

Основні персонажі: Іван Палійчук, Марічка Гутенюк, мольфар Юра, Палагна.

Зовнішній вигляд головних героїв
Огляд головних героїв
Характеристика головних героїв