类别 全部 - поезія - війна

作者:Катерина Павлюк 3 年以前

211

АРХІЛОХ

Архілох був грецьким поетом, який жив у VII столітті до нашої ери. Найбільше він прославився своїми ямбами, де використовував іронічний та сатиричний стиль, часто звертаючись до особистих невдач у коханні.

АРХІЛОХ

АРХІЛОХ

Type in the name of the project that is under review, and press Enter.

Поет одним із перших у грецькій літературі висуває ідею золотої середини, яка надзвичайно чітко пізніше буде сформульована римським поетом Горацієм. Хоча поет й проповідує помірність і стриманість у горі й нещасті, але особисті неприємності викликають у нього нестримне шалене озлоблення. Архілох узагалі надзвичайно емоційний.

Його не ваблять багатство, значне становище, військові почесті: В думках не Гігес, що багатий на скарби, Мене не мучить заздрість, не дивуюся З діянь богів я, влади царської не жду: Далеко дуже все це від очей моїх.

ФІЛОСОФ

Незважаючи на те, що Архілох зазнав чимало злигоднів і навчився мужньо зустрічати їх, нічому не дивуючись, ми відчуваємо, що він — життєлюб, уміє знаходити радощі в житті та цінувати їх.
Він закликає мужньо витримувати удари долі, пам’ятати про ритм людського лиття, де удачі чергуються з лихом і злигоднями. Незаперечна для поета влада богів, проте він бачить і опертя, дане ними в силі духу.

ВОЇН

Цінує в людині особисту відвагу, вміння захистити себе.
Усвідомлює мінливість людського духу і зізнається у власній слабкості.
В одному з віршів він одверто розповідає, що кинув щит на полі бою та втік, проте не бідкається з цього
Полемізує Архілох і з традиційно зображуваним типом фізичної краси воїна

За переказом, Архілох не дожив до старості. Він все життя воював і навіть загинув між військами двох еллінських островів — Пароса і Наксоса.

Існує легенда про те, що одного разу юний Архілох за наказом батька погнав у сусіднє селище на продаж корову. При світлі місяця він помітив якихось жінок, що підійшли до нього зі сміхом і жартами, пропонуючи продати корову їм. Не встиг Архілох відповісти, як вони зникли, залишивши біля його ніг ліру. Вдома ніхто не повірив йому, але через те, що корову ніде не могли знайти, батько відправився в Дельфи й там дістав від оракула відповідь: синові призначено набути безсмертної слави.

СПІВЕЦЬ

Відомо, що великої популярності зажив його гімн на честь Геракла, що містив звуконаслідувальний приспів «tenella» і т. д. Через багато століть після смерті Архілоха його ще виконували на Олімпійських іграх.
Відомо, що поет користувався т. зв. «паракаталоге» — типом виконання, середнім поміж співом і читанням, схожим на мелодекламацію чи речитатив. А писав також музичні твори для флейти.

ПОЕТ

елегійні двовірші
хореї
ямби
Найбільше прославився Архілох ямбами, віршами іронічного, полемічного і різко сатиричного змісту. Відомо, що частина цих творів була пов’язана з його невдачею у коханні.
декламаційна лірика

Поет нового типу, котрий протистоїть гомерівській традиції. Дійсно ми відчуваємо внутрішню полеміку Архілоха з позицією епічного художника.

Утверджує право на вираження особистих почуттів і думок
Спирається на власний досвід
Говорить від імені власного "я"

Час життя Архілоха точно не відомий, але з його іменем пов'язана перша точна дата в грецькій літературі. В одному його уривку описується сонячне затемнення, що відбувалося за обчисленнями астрономів 6 квітня 648 р. до н. е.