作者:Vita Krasnozhon 5 年以前
611
更多类似内容
Бактерії - це примітивні одноклітинні живі організми. Вони поширені повсюдно: на поверхні або усередині інших організмів (тварин,
рослин, людини), у великій кількості зустрічаються в грунті, водоймах. Прямо чи опосередковано бактерії відіграють важливу роль в житті людини.
Одним із середовищ життя бактерій є інші живі організми, у тому числі людина. Відносини, які виникають при цьому можуть бути різними. Є бактерії, які приносять користь. Так, в кишечнику людини живуть бактерії (наприклад, кишкова паличка), які сприяють процесам травлення їжі, синтезують деякі вітаміни і перешкоджають діяльності хвороботворних бактерій. У разі надмірного прийому антибактеріальних препаратів ці корисні бактерії гинуть, що негативно впливає на здоров'я людини.
Після того, як на землю впаде сильний дощ, ми можемо відчути специфічний «запах дощу». Такий запах має речовина геосмін, яку виробляють мікроорганізми — ціано- і актинобактерії.
На двокілометровій глибині живуть краби, тіло яких густо вкрите ворсинками. Вони намагаються триматися якомога ближче до щілин, скрізь яких з глибин землі виходить сірка і метан. Цими хімічними сполуками живляться бактерії, яких краб вирощує на клешнях, підставляючи їх під сірчані потоки. Коли бактеріальна колонія підростає, краб ними живиться.
1. Найбільша бактерія, що носить ім’я Thiomargarita namibiensis, що в перекладі означає «сіра перлина Намібії», була відкрита в 1999 році. Її розмір у розрізі досягає 0,75 міліметрів і перевищує стандартну точку, що має діаметр 1/12 дюйма – це дорівнює 0,351 міліметра.
2. Запах, що ми відчуваємо від мокрої землі після дощу, обумовлений органічним речовиною геосмін. Його виробляють актинобактерії і ціанобактерії, що живуть на поверхні землі.
3. Процес еволюції бактерій пройшов у давні часи настільки успішно, що їх зовнішній вигляд не змінюється вже протягом мільярда років. Відбувалися лише внутрішні видозміни. Це явище отримало назву «синдром Фольксвагена». Автомобіль «Фольксваген-жук», настільки припав до смаку всьому світу, що його виробники не змінювали зовнішній вигляд машини протягом сорока років.
Види мікроорганізмів:
Для початку слід з’ясувати, яка гігієна в наших школах.Ведь саме там дитина проводить багато часу, іноді навіть більше ніж удома кругом сім’ї. Розглядаючи можливості, які є у навчальних закладів, токартіна буде вельми цікавою. Велика частина шкіл забезпечена необходімиміусловіямі для того, щоб школярі містили руки в чистоті. Наприклад, околостоловой або безпосередньо на вході стоїть ряд умивальників, а також електріческіеполотенца, тому кожен учень перед їжею може помити руки. Але є другаячасть шкіл, що не забезпечена необхідними технічними умовами і діти вшкольной їдальнею за стіл сідають з брудними руками, оскільки всього на несколькоклассов розташоване 1-2 умивальника. У таких школах про мило, а тим більше обелектріческіх рушниках не може бути й мови.
ПРАВИЛА ЗАПОБІГАННЯ ХВОРІБ, спричинених хвороботворними бактеріями:
• ретельно мити руки;
• користуватись чистим посудом;
• не вживати консерви зі здутими кришками;
• вживати продукти до придатного терміну;
• дезинфікувати речі хворої людини;
• спілкуватися зі хворим за правилами уникнення зараження.
• не забувати про цілющі властивості часнику, цибулі, звіробою, шавлії, нагідок тощо, які згубно діють на хвороботворні бактерії.
Переважна більшість з них - це істоти, що живуть в симбіотичних або мутуалістичних зв'язках з організмами-донорами (усередині яких живуть). Зазвичай такі бактерії беруть на себе частину функцій, на які не здатний організм господаря. Прикладом можуть служити бактерії, що живуть в травному тракті людини і перетравлюють частину їжі, впоратися з якою самотужки шлунок не в змозі.