类别 全部 - психіка

作者:Марія Гусак 2 年以前

114

Вплив алкоголю на організм людини

Алкоголь впливає на різні органи та системи організму, особливо на мозок, де він змінює рівень нейромедіаторів. Ці речовини відповідають за передачу імпульсів, емоцій та поведінки, що призводить до притуплення когнітивних функцій та змін у поведінці.

 Вплив алкоголю на організм людини

Вплив алкоголю на організм людини

кров

Знижується захисна властивість крові, уповільнюється рух еритроцитів, які розносять кисень в організму людини, погіршується властивість згортання крові.

Алкоголізм зумовлює стійкі порушення психіки, викликає зниження працездатності, швидку стомлюваність, ослаблення пам’яті, деяку безтурботність, брехливість, несталість настрою, дратівливість і схильність до конфліктів.

Алкоголізм викликає глибокі розлади діяльності шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози, органів дихання, нирок, статевих залоз, збільшує ризик деменції, раку прямої кишки та молочної залози.

печінка

Підтема
Під дією алкоголю печінка зазнає окислювального або оксидативного стресу. У результаті хімічних реакцій, що супроводжують виведення алкоголю, можуть страждати її клітини. Печінка намагатиметься сама себе вилікувати, і через це може початися запалення або рубцювання.

Шкідливі наслідки вживання алкоголю

Фізичні: Симптоми похмілля. Головний біль. Нудота. Понос. Отруєння. Негативний вплив не репродуктивну функцію (у дівчат – порушення менструального циклу). Зміни функцій печінкових клітин. Порушення вуглеводневого обміну. Негативний вплив не серцево-судинну систему.
Психологічні: Тимчасове притуплення пізнавальних здібностей. Короткочасна або тривала втрата пам’яті. Нещасні випадки, що призводять до травм. Негативний вплив на центральну нервову систему. Зміни настрою. Неадекватна поведінка. Імпульсивна поведінка. Апатія, депресія, розв’язність, цинічність, емоційна холодність, брутальність, агресивність. Зниження рівня успішності в школі, прогули, втрата працездатності.

серце

Воно змінює свій ритм , частоту скорочень, обмінні процеси в серцевому м’язі.

Люди, які надмірно споживають алкоголь, мають вищі ризики серцево-судинних хвороб, гіпертензії та абдомінального ожиріння. Організм алкоголіка втрачає опірність до захворювань.

мозок

Вплив алкоголю на мозок відбувається в тому, що він змінює рівень нейромедіаторів – речовин, що передають імпульс від нейронів до м’язової тканини. Нейромедіатори відповідають за обробку зовнішніх подразників, емоцій, поведінки людини. Вони можуть або викликати електричну активність у мозку, або гальмувати її. Одним із вихідних гальмівних нейромедіаторів є гамма-аміномасляна кислота. Алкоголь підсилює її ефект, внаслідок чого мовлення та рухи п'яної людини залишаються уповноваженими.

На думку відомого британського психіатра та нейрофармаколога Девіда Натта, алкоголь – це найшкідливіша речовина з усіх, що живе людина.