类别 全部

作者:Катя Фролова 2 年以前

119

Прийоми та техніки вирішення конфліктів в організаціях

В організаціях конфлікти можуть виникати через різні причини, і для їх вирішення використовуються різні методи. Один з них - метод поступок і пристосування, де одна сторона жертвує своїми інтересами заради миру.

Прийоми та техніки вирішення конфліктів в організаціях

Прийоми та техніки вирішення конфліктів в організаціях

Метод швидких рішень

Грамотне управління конфліктами — це вибір найбільш ефективних методів їх вирішення з урахуванням поточних реалій та розстановки сил. Метод «швидкі рішення» дозволяє розібратися з інцидентом максимально оперативно. Це буває необхідно, якщо: 1. Одній стороні вдалося переконати другу у своїй правоті за допомогою продуманої логічної аргументації. 2. Немає часу сперечатися і з’ясовувати відносини. 3. З’явилася нова інформація, яка змінює стан справ. 4. Конфліктуючі готові піти на компроміс. 5. Конфлікт не відрізняється гостротою, протікає спокійно.

Метод прихованих дій

Приховані дії можуть призвести до виграшу обох сторін, або до обопільного програшу. Далеко не все тут вирішує стратегія, якої дотримується керівництво: багато що залежить також від досвіду другої сторони. Причини вибору даного методу: - Небажано виносити сміття з хати, так як це може пошкодити репутації підприємства. - Обставини не дозволяють перейти до відкритого протистояння. - Противник не може діяти за правилами. - Одна сторона явно пригнічує другу.

Метод згладжування

Цей метод воліють начальники, управляючі за принципом колективізму. Якщо інтереси сторін різняться незначно, він теж підійде. Суттю методу вирішення конфлікту через згладжування є пріоритет дружби, єдності і співпраці в ім’я спільної мети над дрібними протиріччями і розбіжностями у поглядах. Конфлікт, який вирішено таким чином, дозволить вийти на модель «виграш/виграш».

Метод поступок і пристосування

Цей метод вирішення конфлікту не передбачає рівності сторін. Одна з них жертвує власними інтересами, щоб зберегти мир. Поступливість як метод усунення розбіжностей може спрацювати досить ефективно, якщо: - керівник визнає, що був неправий, і приймає пропозиції щодо виходу з кризи від усіх учасників конфлікту; - предмет конфлікту набагато важливіше для вашого противника, ніж для вас; - потрібно уникнути конфліктів у майбутньому; - опонент веде себе більш розсудливо, ніж ви; - найбільше ви в даний момент потребуєте стабільності; - залагодження сварки позитивно вплине на весь робочий колектив.

Нормативні методи

Спрямовані на те, щоб стабілізувати ситуацію і зробити її більш регульованою.
Моральні (опора на загальноприйняті етичні норми та уявлення (добро і зло, правильне і неправильне поводження))
Правові (опора на законодавчі норми, відображені у відповідних документах і санкціоновані державою)

Структурні методи

Структурний метод в організації реалізується в чотирьох різних варіантах:
Інформування — керівник докладно роз’яснює кожному працівникові його функції, вимоги та стандарти якості роботи, а також очікувані результати його діяльності.

Координація та інтеграція — формування нових підрозділів і перерозподіл повноважень в рамках корпоративної ієрархії.

Загальнокорпоративні цілі — персонал компанії повинен об’єднатися в єдину команду, щоб досягти цих цілей.

Система винагороджень — заохочення співробітників, які вносять посильний вклад у вирішення різних проблем компанії.